Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

V İ T A M İ N L E R A B C K E D. Loş ışıkta görmenizi sağlarım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "V İ T A M İ N L E R A B C K E D. Loş ışıkta görmenizi sağlarım."— Sunum transkripti:

1 V İ T A M İ N L E R A B C K E D

2

3 Loş ışıkta görmenizi sağlarım

4 Benim bulunduğum besinlerden her gün belirli miktarlarda yemelisiniz. Yumurta, süt, karaciğer, böbrek, buğday, mantar, baklagiller, taze fasulye, domates, kereviz, havuç, avokado, fıstık, cevizde bulunurum.

5 Sinir sistemimizin sağlığı için gerekliyim. Kansızlığı önlerim

6 Tahıl, tahıl ürünleri, yumurta, süt ve süt ürünleri ( peynir, yoğurt vb. ), kırmızı et ve sebzelerin çoğunda bulunuruz. Bizim bulunduğumuz besinlerden belirli miktarda yemelisiniz.

7 Hastalıklara karşı direncinizi artırırım. Kemik ve diş sağlığı için gerekliyim

8 Turunçgiller ( portakal, limon, mandalina, vb.) domates, çilek, maydanoz, lahana, patates, kuşburnu, böğürtlen ve koyu yeşil yapraklı sebzelerde bolca bulunurum. Benim bulunduğum besinleri de bolca tüketmelisiniz.

9 Sağlıklı kemik ve diş gelişimi için gerekliyim

10 Özellikle çocuklar büyümek için benim bulunduğum yiyecekleri bolca tüketmeliler. Büyümenizi sağlayabilmek için güneş ışığına gereksinim duyarım. Süt, yumurta, balık, balık yağı, tereyağ, sebzeler, karaciğer ve peynirde bol miktarda bulunurum.

11 Büyümede etkiliyim

12 Benim bulunduğum yiyecekleri de yemeyi unutmamanız gerekir. Tahıl, tahıl ürünleri, yumurta, süt ve süt ürünleri, kırmızı et ve sebzelerin çoğunda bulunurum.

13 Yaralandığınızda kanınızın pıhtılaşmasını sağlarım

14 Ben de vücudunuz için gerekliyim. Kırmızı et, yeşil sebzeler, domates, karaciğer, mısır, muz, şeftali, çilek ve pirinçte bulunurum.


"V İ T A M İ N L E R A B C K E D. Loş ışıkta görmenizi sağlarım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları