Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MUHAMMED HAMDİ YAZIR İMAM HATİP ORTAOKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MUHAMMED HAMDİ YAZIR İMAM HATİP ORTAOKULU"— Sunum transkripti:

1 MUHAMMED HAMDİ YAZIR İMAM HATİP ORTAOKULU

2 OKULUMUZ ADRES: YAZIR MAHALLESİ SAYILAN SOKAK NO:45 SELÇUKLU KONYA
TELEFON : E POSTA İNTERNET ADRESİ : YOL TARİFİ : REAL ALIŞVERİŞ MERKEZİ ARKASI BAHÇEŞEHİR GOLD KONUTLARI YANI

3 GÜVENLİ OKUL DİSİPLİNLİ OKUL TEMİZ OKUL

4 KISACA OKULUMUZU TANIYALIM...
1 MÜDÜR VE 1 MÜDÜR YARDIMCISI, 28 KADROLU ÖĞRETMEN , 1 GEÇİCİ ÖĞRETMEN, 2 DERS TAMAMLAMAYA GELEN ÖĞRETMEN, 1 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN, 2’ si KADROLU HİZMETLİ, 1 İŞKUR’ DAN GELEN HİZMETLİ, 1 GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK ÜZERE Toplam : 37 personel görev yapmaktadır. KIZ : ERKEK : TOPLAM : 387 ÖĞRENCİ MEVCUDUMUZ VARDIR.

5 BÖLÜMLERİMİZ 24 DERSLİK, 2 FEN LABORATUVARI, 1 BİLİŞİM SINIFI,
2 MESCİT, İDARİ ODALAR, KANTİN, Z KÜTÜPHANE, OKUL AİLE BİRLİĞİ ODASI, REHBER ÖĞRETMEN ODASI, SPOR ODASI, VELİ GÖRÜŞME ODASI, MİNİ TOPLANTI ODASI, SOYUNMA ODALARI, HAL K EĞİTİM MERKEZİ KURS SINIFI, BAHÇEMİZDE İSE 2 BASKETBOL SAHASI, 1 FUTBOL SAHASI, 1 VOLEYBOL SAHASI, ÇİZGİLİ OYUN ALANLARI MEVCUTTUR.

6 EKİPLERİMİZLE BAŞARIYOR, EKİPLERİMİZLE İLERLİYORUZ
OKUL FİZİKİ ŞARTLARINI İYİLEŞTİRME EKİBİ TEKNOLOJİ EKİBİ SAĞLIK ve TEMİZLİK HİZMETLERİ EKİBİ REHBERLİK HİZMETLERİ VE SEDEP EKİBİ ÖĞRETMENLER ARASI SOSYAL AKTİVİTE DÜZENLEME EKİBİ OKUMA ALIŞKANLIĞINI GELİŞTİRME EKİBİ SPOR, SANAT VE KÜLTÜR FAALİYETLERİ EKİBİ MESLEK DERSLERİ EKİBİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA EKİBİ ÖĞRENCİ BAŞARISNI ARTIRMA EKİBİ

7 OKUL FİZİKİ ŞARTLARINI İYİLEŞTİRME EKİBİNİN ÇALIŞMALARI

8 MÜDÜR ODASININ TEFRİŞİNİN İDRİS CANDAN KATKILARIYLA YAPILMASI.

9 TELEFONCULAR PETROL DESTEĞİ İLE OKULUMUZA Z KÜTÜPHANENİN KAZANDIRILMASI

10 KORİDORLARIMIZ İMAM HATİP RUHUNA UYGUN AYET, HADİS, YAZILARLA DONATILDI…

11 OKUL BAHÇESİ AĞAÇLANDIRILMASI

12 MESCİTLERİMİZ (Selçuklu Belediyesi katkılarıyla )

13 PARKELERİN ONARIMININ YAPILMASI, GÜVENLİK KULÜBESİNİN KONULMASI

14 GÜVENLİK KAMERALARI, ALARM VE GÜVENLİK PERSONELİ İLE GÜVENLİ OKUL

15 KORİDORLARA LED TV’LER KONULARAK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ VE SUNUMLARIN ÖĞRENCİLERE GÖSTERİMİNİN YAPILMASI

16 TÜM SINIFLARA ÖĞRENCİ DOLAPLARININ YAPTIRILMASI SINIFLARA PERDELERİN TAKILMASI HIZLI BİÇİMDE 32 AKILLI TAHTANIN MONTAJI

17 KELEŞ VİNÇ KATKILARIYLA ZEMİN PASPAS ARACININ ALINMASI

18 ÖĞRENCİ MASALARINA ASKI APARATI TAKILMASI, HER SINIFA SAAT ASILMASI, TUVALET KAĞIDI VE KAĞIT HAVLU KONULMASI

19 DANIŞMA MASALARI VE AYNALAR KONULMASI, MASA TENİSİ MASALARI TEMİN EDİLEREK MASA TENİSİ ODASI YAPILMASI

20 BİLİŞİM VE FEN LABORATUVARININ KAZANDIRILMASI

21 SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA EKİBİ ÇALIŞMALARI
HER AY ÖĞRETMENLERİMİZDEN, İDARECİLERİMİZDEN, KANTİN VE SERVİS İŞLETMECİLERİNDEN “BİR SADAKA BİN BELAYI DEFEDER” HADİSİ IŞIĞINDA SADAKA TOPLAMAKTADIR. BU SADAKALAR BAŞTA İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE MADDİ VE AYNİ YARDIM OLARAK DÖNMEKTEDİR. YİNE BU SADAKALARDAN PERSONELLERİMİZDEN İHTİYAÇ HASIL OLANA AKTARIM YAPILMAKTADIR. HASTA OLMUŞ ÖĞRENCİ VE YAKINLARI VAR İSE ONLARA ZİYARET DÜZENLEMEKTEDİR.

22 OKUMA ALIŞKANLIĞINI GELİŞTİRME EKİBİ
Bütün sınıflarımızda sınıf kitaplıkları oluşturuldu. Düzenli okuma takipleri ciddiyetle yapılmaktadır. Okuma saatlerimizde okuma zevkini ve alışkanlığını kazandırma çabalarımız olumlu bir şekilde devam etmektedir. Okul kütüphanemizin düzenli ve sağlıklı kullanılması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Şiir ve kompozisyon yarışmalarına katılımlar için teşvikler sürekli yapılmaktadır.

23 ÖĞRENCİ BAŞARISINI ARTTIRMA EKİBİ
Her ay düzenli olarak kazanım değerlendirmeler yapıldı. Her değerlendirmede dereceye giren öğrenciler madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Dönem sonunda ilk 5’e girenler de törenle ödüllendirildiler. Bu çalışmalar devam ettirilecektir.

24 TEKNOLOJİ EKİBİNİN FAALİYETLERİ
İlkokula dönüşen bir okuldan alınan 15+1 bilgisayarların donanım eksiklikleri tamamlanarak ve de formatlanarak kullanıma hazır hale getirilen bir bilgisayar laboratuarı okulumuza kazandırıldı.

25 Toplu mesaj gönderebilmemize olanak tanıyan bir SMS sistemi ile öğretmenlerimizle ve öğrenci velilerimizle bilgiler ışık hızıyla iletilmesi sağlandı. Okulumuzun güvenliği için HD kalitesinde mobese kamera da dahil Olmak üzere 16 kameralı güvenlik sistemi kuruldu ve alarm sistemi takıldı.

26 İki alt koridor çıkış kapısı karşısına, 1 öğretmenler odası ve de 1 müdür odası olmak üzere okulumuza 4 adet LED televizyon alındı.

27 REHBERLİK HİZMETLERİ VE SEDEP EKİBİNİN FAALİYETLERİ
Öğrencilere verimli ders çalışma teknikleri ve 6. , 7. sınıflara TEOG bilgilendirme semineri verildi. Snellen Göz tarama testi yapıldı. Bireyel Öğrenci –Veli görüşmeleri yapılmaktadır. Okul meclis başkanlığı seçimi demokratik şekilde sonuçlandırıldı.

28 SEDEP kapsamında ; “Yalnız değilsiniz” etkinliği dahilinde bir okulumuzun özel eğitim sınıfı ziyaret edildi.

29 Sınıf ve öğretmenler odası kitaplığı oluşturuldu.
Değerler timi oluşturuldu. Sedep panosu oluşturuldu ve güncel tutulması sağlandı. “Mektubunuz var” etkinliği yapıldı.

30 ÖĞRETMENLER ARASI SOSYAL AKTİVİTE DÜZENLEME EKİBİNİN FAALİYETLERİ
Öğretmenler arası iletişimi artırmak için birlikte kahvaltı edilmesi ve öğlen aralarında yemek yenmesi gibi etkinlikler düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü için kutlama yemeği ve okulumuzdan tayini çıkıp ayrılan öğretmenlerimiz için veda yemeği verildi dönem sonu tören esnasında çam sakızı çoban armağanı misali hediyeleri takdim edildi.

31 Öğretmenlerimiz ve ailelerinin birlikte Şeb’i Arus törenine katıldı.
Aşure Ayı içersinde okulumuz öğrenci ve velilerine bir hayırsever velimizin desteğiyle aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

32 SAĞLIK VE TEMİZİLİK HİZMETLERİ EKİBİNİN FAALİYETLERİ
Öğrencilerimizin hijyeni açısından öğrenci tuvaletlerine tuvalet kağıdı ve de kağıt havlu havlu konuldu.

33 “Temiz Sınıf Tertemiz Okul” projesi kapsamında her gün ekip öğretmenlerinden görevli öğretmen sınıfları dolaşarak belirlenen kriterlere göre sınıflara puan verme işlemini gerçekleştirmektedir .Bunun neticesinde haftanın en temiz sınıfı seçilerek her cuma bu sınıfımıza beyaz bayrak verilmektedir. Ay sonunda da en fazla bayrak alan sınıf ayın birincisi olarak ilan edilmekte ve ödül olarak da bu sınıfa yemek verilmektedir.

34 Her gün sırayla bir sınıfımız eldiven takarak okul mıntıka temizliği yapmaktadır.

35 SPOR , SANAT VE KÜLTÜR FAALİYETLERİ EKİBİNİN FAALİYETLERİ
Okulumuza 2 adet masa tenisi kazandırıldı. Futbol,basketbol ve voleybol sahalarının alan çizimleri yapıldı. Bahçede çizgili oyun alanları oluşturuldu

36 Müzik öğretmenimiz tarafından müfredat dışında da dini ezgiler
çocuklarımıza öğretilmektedir.

37 MESLEK DERSLERİ EKİBİ ÇALIŞMALARI
MESLEKİ DENEME SINAVLARI YAPARAK MESLEK DERSLERİNDEKİ AKADEMİK BAŞARI ANALİZİ YAPILARAK EKSİKLİKLERİMİZ TESPİT EDİLEREK O EKSİKLİKLERİ ÇÖZME YOLUNDA ADIMLAR ATMAKTADIR. MESLEKİ DERSLERLER İLE İLGİLİ YARIŞMALAR YAPILMAKTADIR. TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ OKULUMUZA ADINI VEREN “MUHAMMED HAMDİ YAZIR” I TANIMAK ÜZERE KAYNAK KİTAP BELİRLEMİŞ OKUNMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATMIŞTIR. TÜM BU YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VE MADALYALARI TÖREN İLE VERİLMEKTEDİR.

38 MEVLANA HAFTASI TANITIM ETKİNLİĞİ

39 BAZI BÖLÜMLERDEN GÖRÜNTÜLER

40 ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TAMAMLANACAK ÇALIŞMALAR
ÖĞRETMENLER ODASININ GÜNÜN ESTETİK ANLAYIŞINA UYGUN TEFRİŞİ KORİDORLARA ASMA SAAT MESCİTLERE NAMAZ VAKİTLERİ GÖSTEREN DİJİTAL SAAT ABDEST ALMAYI KOLAYLAŞTIRACAK ŞADIRVANLAR OKUL İHATA DUVAR ÜZERİ DEMİR KORKULUKLAR AĞAÇ ETRAFININ PEYZAJLARI OKUL BAHÇESİNE YA DA YANINA SUNİ ÇİM SAHA OKULA KONFERANS SALONU YAPTIRILMASI ( Selçuklu Belediyesi yapımını üstlendi. Çalışmaları başladı. )

41 OKULUMUZUN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ…
S 1 – OKULUMUZA GÖNDERİLEN ÖDENEĞİN YETERSİZ OLMASI. Ç 1– GÖNDERİLEN ÖDENEK MİKTARININ ARTTIRILMASI VE ÇEŞİTLENDİRİLMESİ S 2 – BÖLGE OLARAK OKULUMUZUN KAPASİTESİNİN YETERSİZ OLMASI Ç 2 – BÖLGEYE DAHA FAZLA İHO YAPILMASI YIĞILMAYI ÖNLEYECEKTİR. S 3 – OKULUMUZA MEMUR İHTİYACI Ç 3 – OKULUMUZA MEMUR İSTİHDAMININ SAĞLANMASI S 4 – OKULUMUZDA ÖĞRENCİLERİN İSTİFADE EDEBİLECEĞİ KAPALI SPOR SALONUN OLMAMASI Ç 4 – OKUL BAHÇEMİZE YA DA YANINDAKİ BOŞLUĞA SPOR SALONU YAPILABLİR. S 5– OKULUMUZDA ŞADIRVANLARIN OLMAMASI Ç 5 – BİNA PROJESİNE ŞADIRVAN VE MESCİT EKLENMESİ, S 6 – KURANI KERİM VE ARAPÇA DERS SAYILARININ YETERSİZ OLMASI Ç 6 – BU DERSLERİN HAFTALIK DERS SAATİ EN AZ 3 OLMALI

42 S 7 – KIZ ÖĞRENCİLERİN BAŞ ÖRTÜSÜ KONUSUNDA YETRİNCE DUYARLI DAVRANMAMASI
Ç 7 – AİLE – OKUL İŞ BİRLİĞİ VE BENZERİ ÇALIŞMALAR


"MUHAMMED HAMDİ YAZIR İMAM HATİP ORTAOKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları