Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÖMER KÖSE ESMA AKMAN SUNA BAŞKIRAN DOĞUŞ KARAKAYA

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÖMER KÖSE ESMA AKMAN SUNA BAŞKIRAN DOĞUŞ KARAKAYA"— Sunum transkripti:

1 ÖMER KÖSE ESMA AKMAN SUNA BAŞKIRAN DOĞUŞ KARAKAYA
MİCROSOFT WİNDOWS 8 ÖMER KÖSE ESMA AKMAN SUNA BAŞKIRAN DOĞUŞ KARAKAYA

2 Windosws 8 Tanım;  Windows 8; Microsoft firmasının kişisel bilgisayar kullanımı için Windows 7'nin halefi olarak ürettiği işletim sistemidir. 26 Ekim 2012'de piyasaya çıkmıştır.

3 Windows 8 Özellikleri; Windows 95'ten beri var olan "Başlat" menüsü kaldırılıp yerine "Başlangıç" menüsü koyulmuştur.  Windows 8'de e-postalar sosyal hesaplar vb. eşitlenebilmekte ve o kullanıcı hesabıyla oturum açılmaktadır. Windows Mağaza özelliği eklenmiştir bu özellikte kullanıcılar buradan hemen istedikleri programları indirebileceklerdir.

4 Windows 8 Özellikleri; Bilgisayardaki donanım sürücülerini otomatik tanımaktadır. Resimli parola özelliği ve yüz tanıma özelliği ile oturum açılabilmektedir. Windows 8'in boot süreci, 10 saniye bile sürmeyebiliyor.  Metro arayüzünün bir özelliği olarak uygulamaları yan yana çalıştırabilirsiniz .

5 Windows 8 Sistem Gereksinimleri;
Mimarî gereksinimler IA-32 x86-64 İşlemci (CPU) 1 GHz'lik işlemci hızı Bellek (RAM) 1GB 2GB Grafik Kartları DirectX 9 grafikleri için WDDM 1.0 veya yüksek sürücü Sabit Disk (HDD) için boş alan 16GB 20GB Bir çoklu dokunmatik özelliği olan bir bilgisayar ve Metro Uygulamaları için de 1024x768 ya da yüksek çözünürlük gereklidir.

6 Windows Başlarken;  Microsoft Windows logosu yerine kareli yeni logo kullanılıyor. Windows 8 başlarken boot süreci en kısa süreye indirilmiştir.

7 Windows Başlarken; Mavi olan kullanıcı adı ve şifre ekranı, kırmızı ise masaüstünün görüntülenme süresidir. Diğer işletim sistemleriyle olan farkını buradan görebilirsiniz.

8 Windows 8 Başlangıç Menüsü;

9 Windows 8 Başlangıç Menüsü;
Başlangıç ekranındaki kutucuklarda arkadaşlarınızın güncellemelerini, yeni e- postaları, uygulama bildirimlerini ve takviminizde yer alan bir sonraki randevuyu tek bakışta, tek bir uygulama bile açmadan görebilirsiniz. Tüm bunlar için Microsoft hesabı açmanız gerekmektedir.

10 Windows 8 Uygulama Menüsü;

11 Windows 8 Uygulama Menüsü;
Word ve Excel gibi masaüstü programları da dahil olmak üzere tüm uygulamalarınızı uygulamalar görünümünde bulabilirsiniz. Windows Mağazası'ndan yeni bir uygulama yüklediğinizde Uygulama görünümünde gösterilir. Buradan uygulamalarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

12 Avantajları; Çoklu monitör desteği USB 3.0 desteği
Yeni görev yöneticisi İnternet Explorer 10 Hızlı kurulum Windows Defender Hızlı başlatma Senkronizasyon

13 Dezavantajları; Kilit ekranı Microsoft hesabı Başlat menüsü olmaması
DVD oynatamamak Dual-Boot yavaş olması Yeni F8 menüsü

14 Windows 8’in Sürümleri;
Windows RT 8.1 Windows 8 Pro Windows 8.1

15 Windows RT 8.1; Daha uzun pil ömrüne sahip olup hareket halinde kullanmak için tasarlanmış ince ve hafif bilgisayarlar için en iyi hale getirilmiş Windows tabanlı bir işletim sistemidir. Windows RT 8.1 yalnızca yerleşik uygulamaları veya Windows Mağazası'ndan indirdiğiniz uygulamaları çalıştırır. 

16 Windows 8 PRO ; İşletmeler için tasarlanmıştır ve günlük yaşamınızla uyum içerisinde çalışır. Daha hızlı önyükleme süreleri ve daha uzun pil ömrü sağlar. İstediğiniz çalışma şeklini seçmenizi sağlayan kişiselleştirilmiş bir deneyimle performans, güvenlik ve esneklik elde edebilirsiniz.

17 Windows 8.1 Windows 8 de bildiğimz gibi 8.1 de aynı yapıya sahiptir.
Windows 8.1 de özellikleri bir üst kademeye çıkarmıştır. Hem de tek bir dokunma veya tıklamayla masaüstünüze ulaşabiliyor ve başlangıç ekranına geri dönebiliyorsunuz.

18 WİNDOWS 8’İ NASIL YÜKLEYEBİLİRİM ?
MİCROSOFT WİNDOWS 8 WİNDOWS 8’İ NASIL YÜKLEYEBİLİRİM ?

19 Windows 8 Yükleme Windows 8 DVD’sini bilgisayarınıza takıp, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, sistemde Windows 8 kurulum ekranı gelmiyorsa, DVD sürücüsünü birincil olarak okutmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayar açılışında BIOS ayarlarına girip boot ayarlarında birinci seçeneği CD/DVD Drive yapmanız gerekmektedir. BIOS ayarlarına girmek için de bilgisayarınız ilk açıldığında karşınıza gelen siyah ekranda anakart üretici firmaya bağlı olarak Delete, F1, F2, F10 ya da F12 tuşuna basmanız gerekmektedir.

20 Windows 8 Yükleme I ; Gelen ekranda klavyenin yön tuşlarıyla Boot menüsüne geliyoruz.

21 Windows 8 Yükleme II ; Bu menüde aşağıda gösterilediği gibi 1. sürücüyü +/- tuşlarıyla CD/ROM Drive yapıyoruz ve daha sonra F10′a yani kaydet ve çık tuşuna basıyoruz.

22 Windows 8 Yükleme III ; Bilgisayarınız Bios ayarlarından çıkıp yeniden başladığında ilk olarak DVD’yi göreceği için karşınıza aşağıdaki kurulum sayfası gelecektir.

23 Windows 8 Yükleme VI ;  Bu aşamadan sonra karşınıza gelen ekranda yüklenecek dili ve klavyeyi seçiyoruz.

24 Windows 8 Yükleme V ; Şimdi yükle seçeneğine tıklıyoruz ve kurulumu başlatıyoruz.

25 Windows 8 Yükleme VI ; Burada satın almış olduğumuz DVD’deki Windows ürün anahtarını giriyoruz ve ileri butonuna tıklıyoruz.

26 Windows 8 Yükleme VII ; Lisans sözleşmesini kabul edip İLERİ butonuna tıklıyoruz.

27 Windows 8 Yükleme VIII ; Bu ekranda bize Windows’u yükseltmemizi ya da yeniden yüklememizi soruyor. Eğer var olan Windows’u yükseltmek istiyorsak üsttekini tıklıyoruz. Fakat Windows’u yeniden kuracak iseniz aşağıdaki seçeneği seçiyoruz ve kuruluma davam ediyoruz. 

28 Windows 8 Yükleme IX ; Bu ekranda Windows 8′i kurmak istediğimiz diski seçip Biçimlendir butonuna tıklıyoruz. Bu şekilde öncelikle diskimizi formatlamış yani silmiş oluyoruz. Daha sonra biçimlendirilmiş diskimizin üzerine tıklayıp Yeni butonuna tıklıyoruz.

29 Windows 8 Yükleme X ; Yeni butonuna tıkladıktan sonra diskimiz bölümlere ayrılıyor ve Windows’u yükleyeceğimiz disk üzerinde duruyoruz. Buradan disk seçili iken ileri butonuna tıklıyoruz ve kurulum başlıyor.

30 Windows 8 Yükleme XI ; Yaklaşık 20 dk bu kurulum ekranı kalıyor ve windows yükleniyor.

31 Windows 8 Yükleme XII ; Windows yüklemeleri bitiyor ve cihazlar hazır duruma getiriliyor.

32 Windows 8 Yükleme XIII ; Cihazlar hazır duruma getirildikten sonra Kişiselleştir ekranı geliyor ve buradan istediğimiz rengi seçip bilgisayar adını girdikten sonra ileri butonuna tıklıyoruz.

33 Windows 8 Yükleme XIV ; Karşımıza yarlar ekranı geliyor ve burada hızlı ayarları kullan butonuna tıklıyoruz.

34 Windows 8 Yükleme XV ; Hızlı ayarları seçtikten sonra karşımıza Windows Live hesabı ile giriş yapma geliyor. Windows Live hesabı sayesinde, Windows Mağazası’ndan uygulama indirebilir ve Windows ayarlarınızı bulut ortamında saklayabilirsiniz. Ya da  sol alt köşeden Microsoft hesabı olmadan oturum açın seçeneğine tıklayabilirsiniz. Biz şu anda ikinci seçeneği yani Microsoft hesabı olmadan oturum açma seçeneğini tıklıyoruz.

35 Windows 8 Yükleme XVI ; Açılan ekranda Yeni Hesap butonuna tıklıyoruz.

36 Windows 8 Yükleme XVII ; Burada Kullanıcı bilgilerini giriyoruz ve Son butonuna tıklıyoruz.

37 Windows 8 Yükleme XVIII ;
Ve en sonda da Windows’un yeni, farklı ve renkli arayüzü ile karşılaşıyoruz.

38 Kaynakça; atma-resimli-anlatim/ tr/windows/home ve-dezavantajlari-neler/


"ÖMER KÖSE ESMA AKMAN SUNA BAŞKIRAN DOĞUŞ KARAKAYA" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları