Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AYTAÇ KULA 9968001 ARİF MUSLU 9968060 KÜMELER HEDEFLER HEDEF 1: Kümeyi ve elemanı kavrayabilme. HEDEF 2: Kümeler arasındaki denk olma ve olmama ilişkilerini.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AYTAÇ KULA 9968001 ARİF MUSLU 9968060 KÜMELER HEDEFLER HEDEF 1: Kümeyi ve elemanı kavrayabilme. HEDEF 2: Kümeler arasındaki denk olma ve olmama ilişkilerini."— Sunum transkripti:

1

2 AYTAÇ KULA 9968001 ARİF MUSLU 9968060

3 KÜMELER

4 HEDEFLER HEDEF 1: Kümeyi ve elemanı kavrayabilme. HEDEF 2: Kümeler arasındaki denk olma ve olmama ilişkilerini kavrayabilme.

5 DAVRANIŞLAR DAVRANIŞLAR1: A)Verilen varlıklar topluluğundan oluşan bir küme söyleme. B)Bir kümeyi oluşturan varlıkların adlarını söyleme. C)Verilen bir varlığın belirtilen bir kümeye ait olup olmadığını söyleme. D)İki kümenin elemanlarını bire bir eşleyerek bu kümelerin denk olup olmadıklarını söyleme.

6 KONULAR 1:KÜME VE ELEMAN 2:DENK OLMA VEYA OLMAMA

7 AKVARYUMDAKİ BALIKLAR, DANS EDEN ÇOCUKLAR BİR TOPLULUK OLUŞTURUYOR MU? YUKARIDAKİ RESİMLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ VARLIKLAR, KENDİ ARALARINDA BİR TOPLULUK OLUŞTURUR. VARLIKLARDAN OLUŞAN BU TOPLULUKLARA, KÜME DENİR.

8 YUKARIDAKİ KÜMELERİ İNCELEYİNİZ. BU KÜMELERİ OLUŞTURAN VARLIKLARIN ADLARINI SÖYLEYİNİZ.

9 elma, çilek, kuş, zarf kalem, defter, çanta AŞAĞIDAKİ İSMİ YAZILI VARLIKLAR TOPLULUĞUNDAN KÜME ŞEMALARI YAPILMIŞTIR. İNCELEYİNİZ.

10 AŞAĞIDA İSMİ VERİLEN VARLIKLARDAN KÜME ŞEMALARI YAPINIZ. BİSİKLET, TAVŞAN, TELEVİZYON TELEFON, MUZ, VİŞNE

11 AŞAĞIDAKİ ÖRNEĞİ İNCELEYİNİZ. VARLIKLARIN KÜMEYE AİT OLUP OLMADIKLARINI NOKTALI YERLERE YAZINIZ. Saat, kümenin elemanıdır. Şapka, kümenin elemanı değildir. Makas,.................... Kitap,..........................

12 YUKARIDAKİ KÜMELERİ İNCELEYİNİZ.HER İKİ KÜMENİN ELEMEN SAYILARINA BAKINIZ. YUKARIDAKİ HER İKİ KÜMEDE OLDUĞU GİBİ; ELEMAN SAYILARI BİRBİRİNE EŞİT OLAN KÜMELERE DENK KÜME DENİR

13 Aşağıdaki kümelerin elamanları arasındaki bire bir eşlemeleri inceleyiniz. Hangi kümenin elemanı azdır? Hangi kümenin elemanı daha çoktur? Hangi kümelerin eleman sayıları eşittir? Söyleyiniz:

14 Aşağıdaki bire bir eşlemeleri inceleyiniz. İki kümenin elemanları,değişik şekilde bire bir eşlenmiştir. Bu eşleme, kümelerin elemanları arasındaki çokluk ilişkisini etkilemez. Her değişik eşleme sonucunda, kümelerin eleman sayıları aynıdır.

15 ALIŞTIRMALAR 1.Aşağıdaki kümelerden eleman sayısı en büyük olan hangisidir? İşaretleyiniz..b.b.d.d.f.f.e.e.u.u.k.k.2.2.4.4. Ali. Ayşe. Veli

16 2.Aşağıdakilerden hangisi, yandaki kümenin elemanı değildir? kalem okul kitap defter silgi A.kitap B.okul C.silgi

17 3.”Elemanları bire bir eşlenebilen kümeler............tir.” Cümledeki noktalı yere aşağıdakiler den hangisi yazılmalıdır? A.denk B.denk değil C.boş

18

19

20

21

22

23

24 4.Yandaki kümenin eleman sayısı kaçtır? kuş at kuzu ördek A.2 B.3 C.4

25

26

27 SON


"AYTAÇ KULA 9968001 ARİF MUSLU 9968060 KÜMELER HEDEFLER HEDEF 1: Kümeyi ve elemanı kavrayabilme. HEDEF 2: Kümeler arasındaki denk olma ve olmama ilişkilerini." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları