Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HOŞGELDİNİZ…. HOŞGELDİNİZ… POWERPOİNT İLE… PowerPoint genellikle iş ya da okul için sunumlar hazırken kullanılır. Ancak PowerPoint çok daha eğlenceli.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HOŞGELDİNİZ…. HOŞGELDİNİZ… POWERPOİNT İLE… PowerPoint genellikle iş ya da okul için sunumlar hazırken kullanılır. Ancak PowerPoint çok daha eğlenceli."— Sunum transkripti:

1

2 HOŞGELDİNİZ…

3 POWERPOİNT İLE… PowerPoint genellikle iş ya da okul için sunumlar hazırken kullanılır. Ancak PowerPoint çok daha eğlenceli amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin, PowerPoint ile zevkli bir matematik oyunu hazırlayabilirsiniz.

4 OYUN HAZIRLAMAK İÇİN PowerPoint programından oyun hazırlamak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken slaytlar arası köprü eklemektir.

5 KÖPRÜ NEDİR ? Köprü bir yazının, resmin veya animasyonun üzerinde fare tıklanması yapıldığında o yazı, resim, animasyon ile ilgili başka bir bölüme/programa geçilmesini sağlama işlemidir.

6 KÖPRÜ İLE Aynı sunudaki bir slayda Farklı bir sunudaki slayda
Bir e-posta adresine Web deki bir dosyaya ya da sayfaya Yeni bir dosyaya bağlantı kurabiliriz.

7 BİZİM ÖĞRENECEĞİMİZ BASAMAK
Biz bu işlemler arasında sadece AYNI SUNUDAKİ BİR SLAYDA köprü ekleme işlemi yapacağız.

8 PEKİ KÖPRÜ (LİNK)NASIL EKLENİR ?
Normal görünümde, köprü olarak kullanmak isteğiniz metni veya nesneyi seçin. EKLE sekmesindeki BAĞLANTILAR grubunda KÖPRÜ’YÜ tıklayınız. BAĞLA: altında BU BELGEDEKİ YER seçeneğini tıklayınız ve köprü hedefi olarak kullanmak isteğiniz slaydı tıklayınız.

9 OYUN HAZIRLAMA BASAMAKLARI 1. AŞAMA
PowerPoint’te boş bir sunu açın. Yeni sunudaki başlık kutusuna oyununuza vereceğiniz ismi yazınız. Alt başlık kutusuna ise “Başlamak İçin Buraya Tıkla” yazan ve bir sonraki slayda yönlendirilmiş bir link (köprü) oluşturun.

10 OYUN HAZIRLAMA BASAMAKLARI 2. AŞAMA
İkinci bir slayt oluşturun. Bu yeni slaytta bir soru ve 4 şık yazın. Bu cevap şıklarına yeni slaytlara ulaşan linkler ekleyin. Üç yanlış cevabı oyuncuya yanlış cevap verdiğini ve soruya tekrar döneceğini söyleyen bir slayda yönlendiriniz.

11 OYUN HAZIRLAMA BASAMAKLARI 3. AŞAMA
Doğru cevabı ise oyuncuya doğru cevap verdiğini ve diğer soruya geçmesi gerektiğini söyleyen bir slayda yönlendiriniz. Bu slayda yine soru ve cevaplar yerleştiriniz.

12 DAHA BAŞKA… Bu ana taslak üzerinden oyununuzu istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Örneğin; oyununuzu, resimler ve sesler ekleyerek çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

13 HAZIRLAYAN: HANDAN DİRMİLLİ BÖTE


"HOŞGELDİNİZ…. HOŞGELDİNİZ… POWERPOİNT İLE… PowerPoint genellikle iş ya da okul için sunumlar hazırken kullanılır. Ancak PowerPoint çok daha eğlenceli." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları