Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KOMUTLARI OLTA İLE BALIK TUTMA UYGULAMASI. Uygulama Yönergesi 1- Sahneyi okul sitesinden Olta ile Balık Tutma uygulama adıyla indirebilirsiniz. 2- Oltanın.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KOMUTLARI OLTA İLE BALIK TUTMA UYGULAMASI. Uygulama Yönergesi 1- Sahneyi okul sitesinden Olta ile Balık Tutma uygulama adıyla indirebilirsiniz. 2- Oltanın."— Sunum transkripti:

1 KOMUTLARI OLTA İLE BALIK TUTMA UYGULAMASI

2 Uygulama Yönergesi 1- Sahneyi okul sitesinden Olta ile Balık Tutma uygulama adıyla indirebilirsiniz. 2- Oltanın 5 adet kostümü vardır, bo ş luk tu ş una basılınca olta atılacak ve sonra ilk kostümüne dönecektir. 3- Balıklar su içerisinde hareket edecekler fakat kahverengi standın içinden geçmeden ona çarpınca geri sa ğ tarafa döneceklerdir. 4- Olta balı ğ ı yakalaca ğ ında balık parası de ğ i ş keni 15 artacaktır ve balık ekrandan kaybolup 3 sn bekledikten sonra tekrar görünür hale gelecektir. 5- Zaman çubu ğ umuz 5 derecelik açıyla dönecek ve sarı yuvarla ğ a de ğ di ğ inde oyun sonlanacaktır. Bu sayede uygulama 72 sn süresinde çalı ş mı ş olacaktır. 6- 1 ve 5 yazan bonus toplarımız a ş a ğ ıdan yukarıya do ğ ru hareket edecek, beyaz bölüme çıkmayacaktır. Olta 1 i ald ğ ında 1 para, 5’i aldı ğ ından 5 para kazanılacaktır. 7- süre boyunca 200 tl para kazandı ğ ımızda kazandınız arka planı gelecek, 200 tl den az kazandı ğ ımızda kaybettiniz arka planı yayınlanacak.

3

4 Olta komutları

5 Balık komutları

6 1 ve 5 bonus para komutları 1 balonunda para de ğ i ş keni 1, 5 balonunda 5 artacaktır.

7 Zaman çubuğu 2.yol Zaman çubu ğ u 5 derecelik dönme hareketi yapacak ve Sarı noktaya de ğ di ğ inde uygulama sonlanacaktır.

8 Sahne komutlar

9 Stratch indirme https://scratch.mit.edu/scratch_1.4 adresinden windows yazan yerden indirilebilir. E ğ er dil Türkçe çıkmazsa yandaki menüden Türkçe yapabilirsiniz.


"KOMUTLARI OLTA İLE BALIK TUTMA UYGULAMASI. Uygulama Yönergesi 1- Sahneyi okul sitesinden Olta ile Balık Tutma uygulama adıyla indirebilirsiniz. 2- Oltanın." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları