Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

METODLAR Esra SARI. Metod Nedir ? C# içerisinde küçük bir program birkaç sınıftan ve bu sınıflar ise değişik metotlardan oluşmaktadır. Metodlar sınıf.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "METODLAR Esra SARI. Metod Nedir ? C# içerisinde küçük bir program birkaç sınıftan ve bu sınıflar ise değişik metotlardan oluşmaktadır. Metodlar sınıf."— Sunum transkripti:

1 METODLAR Esra SARI

2 Metod Nedir ? C# içerisinde küçük bir program birkaç sınıftan ve bu sınıflar ise değişik metotlardan oluşmaktadır. Metodlar sınıf içerisinde değişik işler yaptırmak için kullandığımız küçük kod parçacıklarıdır.

3 Kaç Tür Kullanıcı Tanımlı Metod Vardır? 1- Değer döndüren; 2- Değer döndürmeyen; Değer döndüren metodlar ;değer alırken, Değer döndürmeyen metodlar ise herhangi bir değer almaz.

4 Değer Alan Metod Nasıl Yazılır? private void Topla(int x, int y) { int z = x + y; }

5 Değer Almayan Metod Nasıl Yazılır? Adından da belli olduğu gibi değer almayan,parametre almayan ve geriye herhangi bir değer dönmeyen şekilde yazılır.

6 //parametreli Metod: private void button1_Click(object sender, EventArgs e) { Label1.Text = sayiTopla(1, 2).ToString(); } int sayiTopla(int sayi1, int sayi2) { return sayi1 + sayi2; } //Parametresiz Metod: private void button1_Click(object sender, EventArgs e) { MerhabaDunya(); } private void MerhabaDunya() { MessageBox.Show("Merhaba Dünya"); }

7 KAYNAKÇA http://www.sanalkurs.net http://www.netogretim.com http://www.csharptr.com

8 ESRA SARI 11/C-131 www.onbirc.com-131 esra—sari@hotmail.com


"METODLAR Esra SARI. Metod Nedir ? C# içerisinde küçük bir program birkaç sınıftan ve bu sınıflar ise değişik metotlardan oluşmaktadır. Metodlar sınıf." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları