Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KONDİSYONEL ÖZELLİKLER KUVVETDAYANIKLILIKSÜRATHAREKETLİLİKBECERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KONDİSYONEL ÖZELLİKLER KUVVETDAYANIKLILIKSÜRATHAREKETLİLİKBECERİ."— Sunum transkripti:

1 KONDİSYONEL ÖZELLİKLER KUVVETDAYANIKLILIKSÜRATHAREKETLİLİKBECERİ

2  Koordinatif özelliklerin geliştirilmesi  Kuvvet özelliği koordinasyon içerisinde doğal olarak gelişir  Koordinatif özelliklerin geliştirilmesi  Kuvvet özelliği koordinasyon içerisinde doğal olarak gelişir  Önce Çabuk Kuvvet ve Kuvvette Devamlılık  Sonra Maksimal Kuvvet  Önce Çabuk Kuvvet ve Kuvvette Devamlılık  Sonra Maksimal Kuvvet Çok Yönlü Kuvvet Gelişimi 1 – Hareketliliğin azalması4 – Androjen düzeyinin hızla artması 2 – Vücut kitlesine oranla 5 – Aerobik – Anerobik güç: vital kapasitesinin azalmasıbüyümenin durmasına bağlı gelişme 3 – Östrojen düzeyinin hızla artması6 – İskeletin olgunlaşması

3

4

5

6

7

8

9 Genel ve çok yönlülük ilkesi göz önünde bulundurulmak koşuluyla, gelişim dönemindeki çocukların antrenmanlarında kuvvet çalışmalarına yer verilebilir.

10 Öncelikle bilinmesi gerekenler ;  Çocuk, psikolojik ve fizyolojik olarak kuvvet antrenmanına katılmaya hazır mı?  Programda yer alan hareketlere ilişkin uygun uygulama teknikleri biliniyor mu?  Bu hareketlere ait yardım ve güvenlik tekniklerini doğru biliniyor mu?  Kuvvet antrenmanı araç ve gereçleri çocuklara uygun mudur?  Çocuklar hangi kuvvet antrenman programı ve metotları uygulanmalıdır?


"KONDİSYONEL ÖZELLİKLER KUVVETDAYANIKLILIKSÜRATHAREKETLİLİKBECERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları