Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nazım Hikmet ÇAY, SİMİT ve PEYNİR Basit yaşayacaksın, basit. M esela susayınca su içecek kadar basit... D ört çıkacak, ikiyle ikiyi çarptığında. T ek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nazım Hikmet ÇAY, SİMİT ve PEYNİR Basit yaşayacaksın, basit. M esela susayınca su içecek kadar basit... D ört çıkacak, ikiyle ikiyi çarptığında. T ek."— Sunum transkripti:

1

2 Nazım Hikmet ÇAY, SİMİT ve PEYNİR

3 Basit yaşayacaksın, basit. M esela susayınca su içecek kadar basit... D ört çıkacak, ikiyle ikiyi çarptığında. T ek düğmesi olacak elindeki cihazın; T ek bir düğme, tek bir cümle gibi... Sevince lafı dolandırmadan söylediğin "Seni Seviyorum" gibi. B asit bir öpücük yetecek sana... Basit, sıcak bir öpücük; ve o öpücükle dolacak tüm günlerin, tüm düşlerin. O ö pücük için yapacaksın hayatının kavgasını, Ö pücük için yiyeceksin, hayatının dayağını.

4 K abak çekirdeği verecek, sana rakamların veremediği mutluluğu. E l yazısıyla yazılmış, eğri büğrü bir mektup olacak, E n değerli kağıdın, hep yanında taşıdığın, atmaya kıyamadığın. İki harekette giyiniverecek, iki harekette soyunuvereceksin. Kısacık olacak uyanman ve yola çıkman arasında geçen süre; Kısacık olacak sıcacık kollara dolanman ve K endin bile anlayabileceksin yazdıklarını; bakışların bile anlatabilecek kendini. B eklentilerin de basit olacak, Kaf Dağı'nın önünde bekleyecek mutluluklar. B ir ıslıkta bulabileceksin en uzun dostluk romanını; Ya da bir damla gözyaşı yaşatacak sana en ucuz romanını; P ankreasının sağlığına dua edeceksin kapatırken gözlerini.

5 Zafer işareti yapacaksın tuvaletten çıkarken. B ir kaşarlı tost olacak aradığın, nasıl oturacağını bilemediğin sofrada, Parmakların en kıymetli çatalın, yine, aynı parmaklar çözecek en karmaşık denklemleri. İskender'in kılıcı duracak, avukat rehberinin yanında. B ir filarmoni orkestrası veremeyecek sana, kontraplak bir gitarda d oğru basılmış bir fa diyezin mutluluğunu, M akyajı, ilk "a"sına kadar bilmen yetecek, temizlik kokacak en pahalı parfümün. " Bilmiyorum" diyebileceksin bilmediğinde ve çok normal olacak "bilemeyişin". T ek dereden su getirmen yetecek, bir "istemiyorum" diyebilmeye, N e durduğu farketmeyecek abanın altında.

6 S aatin, sadece saati gösterecek, T elefonunu sadece telefon etmek için kullanacaksın, K üçük bir not defteri olacak, "bilgini" en hızlı "sayan". Basit yaşayacaksın, basit. Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi basit... Çay, simit ve peynirle...

7 Bunyamin7026@ttnet.net.tr...tekrar...


"Nazım Hikmet ÇAY, SİMİT ve PEYNİR Basit yaşayacaksın, basit. M esela susayınca su içecek kadar basit... D ört çıkacak, ikiyle ikiyi çarptığında. T ek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları