Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr."— Sunum transkripti:

1 e-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak sitesinden veya sırası ilewww.gelirler.gov.tr Internet vergi dairesi e-beyanname gerekli programlar seçilir gelen ekrandan BDP Beyanname Düzenleme Programı Kurulumu linki üzerinde mouse sol tıklanarak gelen menüden çalıştır seçilerek işlem başlatılır.

2 Böylece C:\ebyn dizini altına dosyalar açılır. Program mutlaka C:\ebyn dizinine açılmalıdır, aksi halde program çalışmaz.

3 Unzip yapılınca kaç dosya yüklendiğini gösteren mesaj kutusu gelir bu kutudaki mesaj sürekli yenilenmektedir. Çünku sürekli yenilenmeler olmaktadır. Bu mesaj gelince tamam denip Close butonuna basılır.

4 C:\ ebyn dizini altına dosyalar açılır ve dizindeki bdp.bat dosyası çalıştırılarak program başlatılır

5 bdp.pat dosyası çalıstıkdan sonra aşağıdaki ekran gelir.

6 Daha sonra ekranda aşağıdaki beyanname düzenleme programı ana sayfası görülür.

7 E- BEYANNAME ÇAĞRI MERKEZİ Bunun görülmesi bdp programının kurulduğu anlamına gelmektedir. Eger göremiyorsanız bu su anlama gelir javanız yoktur. Buda çağrı merkezını aramanızı gerektirir. Aynı yöntemler izlenerek BDP.YARDIM da kurulabilinir. BDP YARDIMIN AMAÇI : Mükelleflerin beyanname doldurmalarına yardım etmektir. Burada yüklenen dosya sayısı fazla olur. Yukarıdaki adımlar bunda da devam eder.


"E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları