Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr."— Sunum transkripti:

1 e-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr sitesinden veya www.gib.gov.tr sırası ilewww.gelirler.gov.tr www.gib.gov.tr Internet vergi dairesi e-beyanname gerekli programlar seçilir gelen ekrandan BDP Beyanname Düzenleme Programı Kurulumu linki üzerinde mouse sol tıklanarak gelen menüden çalıştır seçilerek işlem başlatılır.

2 Böylece C:\ebyn dizini altına dosyalar açılır. Program mutlaka C:\ebyn dizinine açılmalıdır, aksi halde program çalışmaz.

3 Unzip yapılınca kaç dosya yüklendiğini gösteren mesaj kutusu gelir bu kutudaki mesaj sürekli yenilenmektedir. Çünku sürekli yenilenmeler olmaktadır. Bu mesaj gelince tamam denip Close butonuna basılır.

4 C:\ ebyn dizini altına dosyalar açılır ve dizindeki bdp.bat dosyası çalıştırılarak program başlatılır

5 bdp.pat dosyası çalıstıkdan sonra aşağıdaki ekran gelir.

6 Daha sonra ekranda aşağıdaki beyanname düzenleme programı ana sayfası görülür.

7 E- BEYANNAME ÇAĞRI MERKEZİ 4 4 4 0 4 3 5 Bunun görülmesi bdp programının kurulduğu anlamına gelmektedir. Eger göremiyorsanız bu su anlama gelir javanız yoktur. Buda çağrı merkezını aramanızı gerektirir. Aynı yöntemler izlenerek BDP.YARDIM da kurulabilinir. BDP YARDIMIN AMAÇI : Mükelleflerin beyanname doldurmalarına yardım etmektir. Burada yüklenen dosya sayısı fazla olur. Yukarıdaki adımlar bunda da devam eder.


"E-beyanname programı (bdp) kurulumu Windows İşletim Sistemine ait Beyanname Düzenleme Programı ve Beyanname Düzenleme Kılavuzu Kurulumu Son olarak www.gelirler.gov.tr." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları