Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KURGU KUŞAĞI HAYALLERİMDEKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KURGU KUŞAĞI HAYALLERİMDEKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİM."— Sunum transkripti:

1 KURGU KUŞAĞI HAYALLERİMDEKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİM

2 1-) BELİRLEDİĞİM SORUNLAR
1-) Silgi artıklarının tozlarının halımızda veya masamızda kirlilik yapması…. 2-) Bazı prizlerin aşağıda olması ve çocukların bu prizleri elleriyle oynamaları 3-) Elektrikler gittiğinde asansörde kalma…… 4-) Ev anahtarımızı kaybedip evimizi açamama 5-) Taburelere oturunca boynumuzun ve belimizin ağrıması….. 6-) Ağaçların yok olması…. 7-) Lambaların açık kalması …. 8-) Enerjiyi boşa harcama 9-) Su kirliliği çevre kirliliği sorunun artması 10-) Okulda elektrik ve suların açık kalması

3 2-) ÇÖZMEK İSTEDİĞİM SORUN VE PROBLEM
OKULDA ELEKTRİK VE SULARIN AÇIK KALMASI 3-) BELİRLEDİĞİM SORUNUN DETAYLI AÇIKLAMASI Bu problemi çözmek bence meb için çok kolaylık sağlayacak .Bu sorun okullardaki elektrik ve suların açık kalmasını azaltacak .Böylece Türkiye’deki okullarda elektrik ve su israfı olmayacak. Okullarda elektrik ve su tasarrufu sağlamış olacağız…

4 4-) BELİRLEDİĞİM SORUNUN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
1- Elektrikle ilgili olarak bir ansan geldiğinde ışık yanması ve otomatik olarak sönmesi 2- Su ile ilgili olarak bir insan elini tuttuğunda çeşmeden su gelmesi ve elini çektiği anda suyun kesilmesi.. 3- Okuldaki elektrik bir sistemle aynı düğmeye bağlı olacak böylece o düğmeyi kapatınca kimi yer kapalı kimi yer açık kalmayacak. 4- Okulumuzda yarım saat veya bir saat içerisinde kimse gelmezse bir uyarı sistemi olacak….. 5- Çeşitli tabelalar şeklinde kırmızı ışıklı uyarı yazıları yazılabilir.

5 5-) Belirlediğim soruna gerçekleştirmek istediğim önerim
Okula bir alarm sistemi olacak. Yarım saat veya bir saat içerisinde kimse gelmezse o alarm ötecek.Ve sular, elektrikler açık kaldığında çeşitli tabelalar dikkat çeken renklerle uyarı(ikaz) yazıları asılabilir

6 6-) Belirlediğim sorunun çözümüne ait öneriyi seçme gerekçem
Bence bu öneri okullara yenilik getirecek.Çünkü bu öneri elektrik ve suların okullarda açık kalmamasına çözüm olduğunu ve insanların su ve elektrik tasarrufunu daha çok dikkate alacaklarını düşünüyorum.

7 7-)Belirlediğim sorunun çözümüne yönelik araştırmalarım
ELEKTRİK Elektrik, durağan ya da devingen yüklü parçacıkların yol açtığı fiziksel olgudur. Elektrik yükü, maddenin ana niteliklerinden biridir ve temel parçacıklardan kaynaklanır.

8 Su Oksijen ve Hidrojenden oluşan, Sıvı durumunda bulunan, kokusuz, renksiz, ve tatsız Maddeye Su denir.

9 OKUL İnsanların özellikle de çocukların eğitilmek amacıyla toplandıkları yerdir. Okul sözcüğü genellikle ilk ve ortaöğretimi kapsar. Ama ABD, Kanada ve Türkiye gibi bazı ülkelerde kolej ya da üniversite düzeyindeki yükseköğretim kurumları da okul kapsamına girer. Birçok ülkede, belirli bir süre için tüm çocukların yararlanabildiği, devlet desteğinde okullar vardır. Ama eğitim sistemlerinde ülkeden ülkeye büyük farklar gözlenmektedir. Bazı ülkelerde zorunlu öğrenim için belli bir yaş sınırı konmuştur. Mesela ABD'de çocuklar, değişik eyaletlerin yasalarına göre 15–18 yaşına kadar okula devam etmek zorundadır. Dünyanın bazı yoksul ülkelerinde parasız ya da devlet desteğinde açılan okullarda okuma yazma ve basit aritmetikten başka pek bir şey öğretilmez. Bazı azgelişmiş ülkelerde ise okula gitme zorunluluğu yoktur.

10 8-)Belirlediğim sorunun çözüme ait çizimlerim
LÜTFEN ELEKTİRİĞİ KAPATIRMISINIZ LÜTFEN SULARI KAPATIRMISINIZ

11 9-) Belirlediğim sorunun çözümüne yönelik yapılan öneriler
Belirlediğim soruna ait bulduğum çözüme ek ilave olarak sesli uyarı (ikaz) sözleri yani “lütfen çeşmeyi kapatırmısınız ”gibi sözlü uyarı cihazları da konulabilir. Otomatik olarak kendi kendine kapanabilir.

12 10-) Belirlediğim çözümüne ait son çizimlerim
LÜTFEN ELEKTİRİĞİ KAPATIRMISINIZ LÜTFEN SULARI KAPATIRMISINIZ

13 11-) Etkinliğin geneline yönelik değerlendirmelerim.
Bu sorunun çözülmesi bence çok iyi oldu . Bu sorunun birtek okullarda değil de her tarafta uygulanabilecek bir hale getirilerek her tarafta kullanılmalı diye düşünüyorum .ve ilerde bu konuya çözüm bulduğum için meb bana teşekkür edeceğini umuyorum.

14 HAZIRLAYAN H.RÜMEYSA AVCI 7/B-311


"KURGU KUŞAĞI HAYALLERİMDEKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları