Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir & Bil www.birikimbilisim.com NOKTALAMA İŞARETLERİ Sevgili öğrenciler; Şimdi ses tonumuza ve vurguya dikkat ederek anlamlı okuma çalışması yapacağız.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir & Bil www.birikimbilisim.com NOKTALAMA İŞARETLERİ Sevgili öğrenciler; Şimdi ses tonumuza ve vurguya dikkat ederek anlamlı okuma çalışması yapacağız."— Sunum transkripti:

1

2 Bir & Bil www.birikimbilisim.com NOKTALAMA İŞARETLERİ Sevgili öğrenciler; Şimdi ses tonumuza ve vurguya dikkat ederek anlamlı okuma çalışması yapacağız. Okuduğumuz metinde boş bırakılan yerlere bu okumada yaptığımız tonlama ve vurgulara uygun noktalama işaretlerini yerleştireceğiz.

3 BUĞDAY İLE ARPA Bir gün buğday hacca gidecek olmuş Arpayı çağırmış Benim yokluğumu belli etme O da Ne olabilirsen ol Peki Ol ( ) tutmaya çalış demiş yerimi Arpa buğdaya ne olabileceğini sormuş demiş ekmek olayım mı demiş buğday

4 Bir & Bil www.birikimbilisim.com Bulgur olayım mı Pek yakışmaz ama mecbur kalırsan ol Arpa yine sormuş Ya baklava olayım mı Buğday hemen atılmış Yooo, o kadar da değil büyük işlere kalkışma ( ) Boyundan demiş Eveeet canlarım, Metnimizi okuduk, şimdi yardımcı olun da şu işaretleri yerleştirelim. Haydi bakalım!

5 Bir & Bil www.birikimbilisim.com BUĞDAY İLE ARPA Bir gün buğday hacca gidecek olmuş Arpayı çağırmış Benim yokluğumu belli etme O da Ne olabilirsen ol Peki Ol ( ) tutmaya çalış demiş yerimi Arpa buğdaya ne olabileceğini sormuş demiş ekmek olayım mı.. - - - -.,,,,, :. ?,. ( ) demiş buğday ( ).

6 Bir & Bil www.birikimbilisim.com Bulgur olayım mı Pek yakışmaz ama mecbur kalırsan ol Arpa yine sormuş Ya baklava olayım mı Buğday hemen atılmış Yooo, o kadar da değil büyük işlere kalkışma ( ) Boyundan demiş - -. - - ? ? : : !.,

7 Bir & Bil www.birikimbilisim.com


"Bir & Bil www.birikimbilisim.com NOKTALAMA İŞARETLERİ Sevgili öğrenciler; Şimdi ses tonumuza ve vurguya dikkat ederek anlamlı okuma çalışması yapacağız." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları