Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“Aşkın ömrü üç yıldır” “Aşkın ömrü üç yıldır” sözü kesinlikle yalandır; sözü kesinlikle yalandır; gerçek sevdalar hayat boyu sürer. gerçek sevdalar hayat.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“Aşkın ömrü üç yıldır” “Aşkın ömrü üç yıldır” sözü kesinlikle yalandır; sözü kesinlikle yalandır; gerçek sevdalar hayat boyu sürer. gerçek sevdalar hayat."— Sunum transkripti:

1 “Aşkın ömrü üç yıldır” “Aşkın ömrü üç yıldır” sözü kesinlikle yalandır; sözü kesinlikle yalandır; gerçek sevdalar hayat boyu sürer. gerçek sevdalar hayat boyu sürer. Kimi zaman Kimi zaman Amsterdam ya da Roma gibi muhteşem şehirler kanıma girse ve onlarla küçük kaçamaklar yaşasam da, Amsterdam ya da Roma gibi muhteşem şehirler kanıma girse ve onlarla küçük kaçamaklar yaşasam da, İstanbul şehrini İstanbul şehrini hala büyük bir tutkuyla sevdiğimi itiraf etmeliyim. hala büyük bir tutkuyla sevdiğimi itiraf etmeliyim. O’na her geri dönüşümde, ahlaksız ihanetimi hiç yüzüme vurmadan, O’na her geri dönüşümde, ahlaksız ihanetimi hiç yüzüme vurmadan, müptezel bir fahişenin gün görmüş olgunluğu ve şevkatiyle beni kucaklayıp bağrına basmıştır. müptezel bir fahişenin gün görmüş olgunluğu ve şevkatiyle beni kucaklayıp bağrına basmıştır. Kırık Türkçesi ve duygulu sesiyle Kırık Türkçesi ve duygulu sesiyle Belçikalı Adamo Belçikalı Adamo çocukluğumuzun idollerinden biriydi. çocukluğumuzun idollerinden biriydi. “Her yerde kar var “Her yerde kar var Kalbim senin bu gece ” Kalbim senin bu gece ” diye başlayan şarkısını diye başlayan şarkısını O’nun telaffuzuyla söyleyebilmek için büyük çaba sarfederdik. O’nun telaffuzuyla söyleyebilmek için büyük çaba sarfederdik.

2 unutulmaz üçlüsünün çocuk beyinlerimize fena halde kazındığını, unutulmaz üçlüsünün çocuk beyinlerimize fena halde kazındığını, İstanbul’a her kar yağışıyla birlikte tekrar tekrar ortaya çıkan İstanbul’a her kar yağışıyla birlikte tekrar tekrar ortaya çıkan ve bizim kuşağa özgü tipik bir şartlı refleks vak’ası haline dönüştünü ve bizim kuşağa özgü tipik bir şartlı refleks vak’ası haline dönüştünü çok sonraları farkettik. çok sonraları farkettik. Belki de sırf bu yüzden; 35 yaş üzeri biraz kalıplarını kırmış kadınların erotik hayallerini: Issız bir dağ evinin etrafı karlarla kaplı atmosferinde, şöminede yanan ateşin etrafa yaydığı ıslak odun kokan sıcaklığında, çıtırtılı alevlerin loş aydınlığının içinde belli belirsiz farkedilen çıplak bedenlerin üzerine akseden efsunlu gölgelerini seyrederek başlayan ve iki billur piyaleye doldurulmuş gül rengi günahkar şarabın kışkırtıcı tadı, sevgilinin ihtiraslı dudaklarının tadına karışarak damaklarda hoş bir rahiya bırakmasıyla devam eden, sözsüz bir sohbetle gelişen sonra da arzunun yakıcı ateşiyle tutuşan ruhlara, odanın tenha bir köşesinden yayılan tarçın kokusu ve Vivaldi’nin fırtınalı ritimleri eşliğinde zirveye ulaşacak olan vuslatlar süsler. Belki de sırf bu yüzden; 35 yaş üzeri biraz kalıplarını kırmış kadınların erotik hayallerini: Issız bir dağ evinin etrafı karlarla kaplı atmosferinde, şöminede yanan ateşin etrafa yaydığı ıslak odun kokan sıcaklığında, çıtırtılı alevlerin loş aydınlığının içinde belli belirsiz farkedilen çıplak bedenlerin üzerine akseden efsunlu gölgelerini seyrederek başlayan ve iki billur piyaleye doldurulmuş gül rengi günahkar şarabın kışkırtıcı tadı, sevgilinin ihtiraslı dudaklarının tadına karışarak damaklarda hoş bir rahiya bırakmasıyla devam eden, sözsüz bir sohbetle gelişen sonra da arzunun yakıcı ateşiyle tutuşan ruhlara, odanın tenha bir köşesinden yayılan tarçın kokusu ve Vivaldi’nin fırtınalı ritimleri eşliğinde zirveye ulaşacak olan vuslatlar süsler. “Kar taneleri”, “Aşk” ve “Ayrılığın” “Kar taneleri”, “Aşk” ve “Ayrılığın”

3 Aslında, Aslında, nadiren yaşadığımız karla kaplı İstanbul gecelerinde nadiren yaşadığımız karla kaplı İstanbul gecelerinde diğerlerine göre şanslı çocuklar, yaşadıkları meserretin çoşkulu çığlıklarıyla kartopu oynarken, diğerlerine göre şanslı çocuklar, yaşadıkları meserretin çoşkulu çığlıklarıyla kartopu oynarken, orta yaşlı olmanın keyfini çıkartmak ve beyaz mutluluğun tadına varmak için orta yaşlı olmanın keyfini çıkartmak ve beyaz mutluluğun tadına varmak için vakur ama yine de dikkatli adımlarla gecenin karanlığında vakur ama yine de dikkatli adımlarla gecenin karanlığında bakir ve beyaz örtünün üzerinde yeni izler bırakır, bakir ve beyaz örtünün üzerinde yeni izler bırakır, malum şairin ölümsüz dizelerini hatırlar malum şairin ölümsüz dizelerini hatırlar ve geçen zamanın sizde bıraktığı izleri düşünürsünüz. ve geçen zamanın sizde bıraktığı izleri düşünürsünüz.

4 Neşeyle başladığınız bu kısa yürüyüşte tam da hayata dair muzır şeyler düşünürken; Neşeyle başladığınız bu kısa yürüyüşte tam da hayata dair muzır şeyler düşünürken; bir an bir an sabah gazetelerde okuduğunuz soğuktan donmuş talihsiz çocuk haberini hatırlar sabah gazetelerde okuduğunuz soğuktan donmuş talihsiz çocuk haberini hatırlar içinizde tarifsiz bir acının büyüdüğünü hissedersiniz. içinizde tarifsiz bir acının büyüdüğünü hissedersiniz. Sonra diğer sokak çocuklarının Sonra diğer sokak çocuklarının mekansızların kimsesizlerin hatta üşümüş serçelerin çaresizliği gelir aklınıza. hatta üşümüş serçelerin çaresizliği gelir aklınıza. ve kendilerinden başkasına insanca yaşama hakkı tanımayan ve kendilerinden başkasına insanca yaşama hakkı tanımayan hayal hırsızlarına hayal hırsızlarına

5 İstanbul’a kar yağmıştır. İstanbul’a kar yağmıştır. Çamlıca Tepesi’nin gecekondu antenlerinin arasından yalancı bir Güneş ve Yenikapı sahillerinde yakamozlar parıldayacaktır yine… Çamlıca Tepesi’nin gecekondu antenlerinin arasından yalancı bir Güneş ve Yenikapı sahillerinde yakamozlar parıldayacaktır yine… Pezevenkler çalışmadığı için şehrin orospuları buz tutmuş yollardan küskün ve mutsuz, yoksul evlerine dönmektedirler. Pezevenkler çalışmadığı için şehrin orospuları buz tutmuş yollardan küskün ve mutsuz, yoksul evlerine dönmektedirler. Çocuklar Çocuklar çocuklar ve çocuklar Birileri Birileri üşümüş ve donmuş çocuklara hiç aldırmadan üşümüş ve donmuş çocuklara hiç aldırmadan üç buçuk bankaya dört milyar dolar aktarmanın telaşı ve tezgahı içindedir. üç buçuk bankaya dört milyar dolar aktarmanın telaşı ve tezgahı içindedir.

6 Hiç serçe cıvıltısı duymazsınız buzlu sabahlarda

7 Siz ve diyalektik salıncağında sallanırken diyalektik salıncağında sallanırken kar yolları kapatmıştır. kar yolları kapatmıştır. Sevda türkülerinden eser kalmamıştır artık, Sevda türkülerinden eser kalmamıştır artık, isteseniz de diliniz varmaz bir türlü. isteseniz de diliniz varmaz bir türlü. her koşulda devam edecektir. her koşulda devam edecektir. İçinizdeki isyankar ateş yine alevlenir. İçinizdeki isyankar ateş yine alevlenir. Neşeyle başladığınız bir günün sonunda Neşeyle başladığınız bir günün sonunda dersiniz yalnızca… dersiniz yalnızca… Ergün Eşsizoğlu Ergün Eşsizoğlu

8 www.by.kulubu.com


"“Aşkın ömrü üç yıldır” “Aşkın ömrü üç yıldır” sözü kesinlikle yalandır; sözü kesinlikle yalandır; gerçek sevdalar hayat boyu sürer. gerçek sevdalar hayat." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları