Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EZGİ CİHANYANDI. Avrupa Birliği 16.8 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasıyla dünya toplamının %31'lik bölümünü oluşturur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EZGİ CİHANYANDI. Avrupa Birliği 16.8 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasıyla dünya toplamının %31'lik bölümünü oluşturur."— Sunum transkripti:

1 EZGİ CİHANYANDI

2 Avrupa Birliği 16.8 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasıyla dünya toplamının %31'lik bölümünü oluşturur.

3 Avrupa Birliği dünyadaki en büyük ihracatçı oluşum, ikinci en büyük ithalatçı ve Hindistan ile Çin Halk Cumhuriyeti ülkelerinin en büyük ticaret ortağıdır.

4 Türkiye Avrupa birliğine girdiğinde parasal ve mali sektörlerin entegrasyonu gerçekleşecektir. Sonra ortak Merkez Bankası'nın kurulması, ortak para, ortak para politikası, uygulaması kendiliğinden gelecektir.

5 Roma Antlaşması ile birlikte ilk olarak, Avrupa Ekonomik Topluluğu kuruldu. Bu antlaşma ile katılımcı ülkeler arasında gümrük birliği oluşturuldu ve ortak pazar uygulamasına geçildi.

6 Ortak Pazar  Ülkeler  Serbest Dolaşım kavramı

7  Avrupa Ekonomik ve Parasal Birliği Ortak Para Birimi

8  Avro’yu para birimi olarak kullanan ülkeler  Sağladığı olanaklar

9 Rekabet Hukuku Yönergesi

10 Rekabet  Avrupa Topluluğu Rekabet Hukuku  Kurumun Amacı

11 Avrupa Birliği Ekonomi Politikası ile...

12 Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.

13 Teşekkürler...


"EZGİ CİHANYANDI. Avrupa Birliği 16.8 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasıyla dünya toplamının %31'lik bölümünü oluşturur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları