Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Uzun yıllar önce tüm insani duyguların yaşamakta olduğu bir ada varmış: iyimserlik,üzüntü,bilgi … ve diger duygular gibi sevgi de.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Uzun yıllar önce tüm insani duyguların yaşamakta olduğu bir ada varmış: iyimserlik,üzüntü,bilgi … ve diger duygular gibi sevgi de."— Sunum transkripti:

1

2 Uzun yıllar önce tüm insani duyguların yaşamakta olduğu bir ada varmış: iyimserlik,üzüntü,bilgi … ve diger duygular gibi sevgi de.

3 G ünlerden birgün duygulara adanın batacağı bildirilmiş... Bunun üzerine herkes gemisini hazırlayıp adayı terketmiş. Sadece sevgi son ana kadar beklemek istemiş. Ada batmadan önce sevgi yardim istemiş...

4 Yanından lüks bir gemiyle geçmekte olan zenginliğe sormuş... “Zenginlik beni de götürebilir misin?" "Yapamam. Gemim altın ve gümüşle dolu. Sana göre yer yok."

5 Daha sonra şahane bir gemiyle geçmekte olan gurura sormuş, sevgi: “Gurur rica ediyorum, beni de götürür müsün?" Gurur: " Seni götüremem.Burada hersey hatasız. Gemimi bozabilirsin " diye cevaplamış.

6 Sonra yanından geçmekte olan üzüntüye sormuş, sevgi: "Üzüntü,lütfen beni de götür." "Oh sevgi" demiş üzüntü, "O kadar üzüntülüyüm ki, yalnız kalmalıyım,"

7 Neşe de yanından geçmiş. Fakat halindan o kadar m m m memnunmuş ki sevginin kendisine seslendiğini dahi duymamış...

8 Aniden bir ses: "Gel sevgi, seni g ö t ü reyim" demiş. "Gel sevgi, seni g ö t ü reyim" demiş. Bu konuşan yaşlı bir zatmış. Bu konuşan yaşlı bir zatmış. Sevgi o kadar mutlu ve müteşekkir kalmış k k k ki, karaya gelince giden ihtiyara i i i ismini dahi s s s sormayı unutmuş.

9 Ona ne kadar borçlu olduğunu farkeden sevgi, bilgiye sormuş: "Bilgi bana kimin yardım ettiğini söyleyebilir misin?" "Zamandı" diye cevaplamış bilgi.

10 "Zaman?" diye sormuş sevgi, “Neden zaman bana yardım etti?" “Sadece zaman sevginin hayatta ne kadar önemli olduğunu anladığı için!" Bunun üzerine bilgi şöyle demiş: Bunun üzerine bilgi şöyle demiş: hayatokulu@googlegroups.com TEKRAR


"Uzun yıllar önce tüm insani duyguların yaşamakta olduğu bir ada varmış: iyimserlik,üzüntü,bilgi … ve diger duygular gibi sevgi de." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları