Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Ekim ve kasım aylarının değerlendirilmesi.  Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Ekim ve kasım aylarının değerlendirilmesi.  Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi."— Sunum transkripti:

1

2  Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Ekim ve kasım aylarının değerlendirilmesi.  Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi.  Öğrencilerin okul dışı, çalışma zamanlarında dikkat etmeleri gereken noktaların görüşülmesi.  Kapanış.

3  Kitap okuma durumları  Ödev yapma durumları  Ders çalışma durumları  Ek ödeve karşı tutumları  Davranışlar ve arkadaş ilişkileri  Veli kontrolü

4 Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi.  Yerli Malı Haftası  Öğretmenler günü  Folklor çalışmaları

5 Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi.

6

7  Ödevlerde kitap okuma zamanları boş kalıyor.  Kitap okuma konusuna yeteri ilgi gösterilmeli. İlk aile etkinliğinizi yaptınız mı? Evde bu konuda yaptığınız aile etkinlikleri var mı?  Ödevler veliler tarafından kontrol edilmeli.  Sadece ödev yapıyorlar. Ödeve çalışmaları lazım. Ders çalışmayı bu yıl öğrenmeliler. Geç kalmamalıyız. (Teog örneği)

8  Sunum ödevlerine dikkat edilmeli. Hafta sonunun boş geçmemesi açısından çok önemli. O ödevlerde kendini geliştirebileceği çalışmalar var. Gerekli önem gösterilmeli.  Bazen tekrar ödevleri veriyorum. Bazı öğrenciler zorlanıyor. Siz her konuda yetemezsiniz. Konu anlatımlı bir kaynak alınmalı. Ya da kitapları hafta sonları eve göndereceğim.

9  Ölçme değerlendirmelere gereken önem gösterilmiyor. Öğrenci farkında değil.  Hafta sonu bir haftalık ödevler ve ölçme değerlendirmeler incelensin. Yanlışlar değerlendirilsin. (Teog örneği)  Hafta sonları her hafta bir kitaba çalışma ödevleri olacak.

10  Poster ödevlerini ve diğer ödevleri özenle yapmaları sağlayın. Dikkatsizlik ödevlerde başlar sınavlarda devam eder. Dikkat bu yaşlarda öğrenilmeli.  Ödevlerde yazım ve noktalama yanlışları, hatalı cümle olmamalı.  Çocukları yalnız bırakmayın. Yazdığım notları ailecek değerlendirin.

11  Ödevler ve posterler evde saklansın. Yıl sonunda sunum yapacağız.  Belli aralıklarla kitap ve defterlerini kontrol edin. Eksik yerlerle ilgili konuşun.  Ürün dosyalarını düzenlemelerini sağlayın.

12 KATILDIĞINIZ VE İLGİYLE DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.


" Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Ekim ve kasım aylarının değerlendirilmesi.  Yapılacak okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili velilerin bilgilendirilmesi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları