Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BEN BİR KÜÇÜK KİLİMİM. ÜLKEMİZİN HANGİ YÖRELERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI YAPILMAKTADIR? UŞAK ÜLKEMİZİN BİRÇOK YERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI MEVCUTTUR. HEREKE.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BEN BİR KÜÇÜK KİLİMİM. ÜLKEMİZİN HANGİ YÖRELERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI YAPILMAKTADIR? UŞAK ÜLKEMİZİN BİRÇOK YERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI MEVCUTTUR. HEREKE."— Sunum transkripti:

1 BEN BİR KÜÇÜK KİLİMİM

2

3 ÜLKEMİZİN HANGİ YÖRELERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI YAPILMAKTADIR? UŞAK ÜLKEMİZİN BİRÇOK YERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI MEVCUTTUR. HEREKE

4 HİÇ DOKUMA TEZGAHI GÖRDÜNÜZ MÜ?

5 BARTIN İLİMİZDE TEL KIRMA DENİLEN EL SANATI ÜNLÜDÜR.

6

7

8 METİNDEN BAZI CÜMLELERİ VURGU VE TONLAMALARA GÖRE FARKLI FARKLI OKUYALIM… BAKALIM ANLAM NASIL DEĞİŞİYOR?

9 BU PARAGRAFTA KÜÇÜK KİLİM SÖZE, BOYUNU ANLATARAK BAŞLIYOR. HALBUKİ İYİ BİR KİLİMİN BOYASI VE NAKIŞININ ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. BURADA KÜÇÜK KİLİMİN NASIL BİR DUYGU İÇERİSİNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ? Şimdi küçük kilimin üzüntüsünü hissettirecek bir duyguyla okumayı deneyelim.

10 Kilim bizimle nasıl bir konuşma tarzına giriyor? Halk arasındaki ifadeyle dedikodu yapıyor. Yani gelin ile kaynana arasında geçen konuşmaları bizlere anlatıyor. Aslında arkalarından konuşuyor. Aile sırlarını bize söylüyor. Peki bu davranışı doğru buluyormusunuz? İNSANLARIN ARKASINDAN KONUŞMAK DOSTLUKLARI ÖLDÜREN KÖTÜ BİR DAVRANIŞTIR. Biliyor musunuz? Mı,Mi soru eki ayrı yazılır.. doğru buluyor musunuz?

11 KAYNANAYA AİT OLAN: ‘Sekiz boya ama en kötüsü, Seksen sene solmayan kök boyası’ CÜMLESİ NE ANLAMA GELMEKTEDİR? KÖK BOYASI KONUSUNDA BİR ARAŞTIRMA YAPINIZ.

12 KİLİM GİBİ EL EMEĞİ GÖZ NURU BİR ÇOK ESER KÜLTÜRÜMÜZÜN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDENDİR. CELAL AKBAŞ


"BEN BİR KÜÇÜK KİLİMİM. ÜLKEMİZİN HANGİ YÖRELERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI YAPILMAKTADIR? UŞAK ÜLKEMİZİN BİRÇOK YERİNDE KİLİM DOKUMACILIĞI MEVCUTTUR. HEREKE." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları