Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Zihinsel Beden Bakımı Çiçek Terapisi İpek Çaldemir Çalışkan www.ipekcaldemir.com O212 202 96 99.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Zihinsel Beden Bakımı Çiçek Terapisi İpek Çaldemir Çalışkan www.ipekcaldemir.com O212 202 96 99."— Sunum transkripti:

1 Zihinsel Beden Bakımı Çiçek Terapisi İpek Çaldemir Çalışkan www.ipekcaldemir.com O212 202 96 99

2 Çiçek Terapisi nedir?  Bach Çiçek Terapisi, hastalıklarımızın çoğunun fiziksel değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu tezine dayanır. Korku, umutsuzluk, kaygı, irrasyonellik ve yorgunluk gibi duygusal problemlerimiz, birçok hastalığa davet niteliğini taşır.

3 Pozitif düşünce - pozitif beden  Yabani bitkiler, çiçekler ve ağaçlar bu duygusal problemlerin tedavisine destek olur. Bitkilerin pozitif gücü bedenimize nüfuz ederek, bize pozitif bakış açısı kazandırır. Böylece psikolojik ve zihinsel güç kazanırız ve bedenimize hastalıkları davet etmeyiz. Kendimizi olumlu, sağlıklı ve canlı hissederiz.

4 Nasıl uygulanır?  Terapiye gelen kişiyle bir öngörüşme yapılarak, kişinin yaşam tarzı fiziksel ve duygusal sıkıntıları, alışkanlıkları gibi bir çok konuda konuşulur. Terapide kullanılacak çiçekler kişiye resimlerden seçtirilerek yorumlanır. Kişinin kendi seçmiş olduğu bu çiçekler her zaman daha doğru sonuç vermektedir.  Seçilen çiçek sularından hazırlanan karışım dahili veya harici kullanılması önerilir.

5 Bach Çiçek Terapisi 'inde Bazı Bitkilerin Kısa Tanımları  Agrimony ( Kasıkotu) : Zihinsel sıkıntılar  Aspen (Toz ağacı) : Bilinmeyen korkular  Beech (Akgürgen) : Tolere edememek  Centaury (Kantaryon) : Zayıf irade  Chestnut Bud (Kestane tomurcuğu) : Hatalardan ders çıkaramama  Chicory (Hindiba) : Bencilce mülkiyet düşkünü olma  Clematis (Orman asması) : Hayalperestlik, ilgi dağınıklığı  Elm (Karaağaç) : Çok büyük sorumluluk hissi  Gentian (Centaniye) : Cesaretsizlik, ümitsizlik  Gorse (Katır tırnağı) : Umutsuzluk

6 Bach Çiçek Terapisi 'inde Bazı Bitkilerin Kısa Tanımları  Holly (Çoban püskülü) : Kin, düşmanlık, kıskançlık  Honeysuckle (Hanımeli) : Geçmişte yaşamak  Impatients (Sabırotu) : Sabırsızlık  Larch (Şimal çamı) : Kendine güvensizlik  Olive (Zeytin ağacı) : Enerjisizlik  Pine (Çam) : Kendini ayıplama, suçluluk duyma  Vervain (Mine çiçeği) : Aşırı şevk, heves  Vine (Asma) : Hükmetme, esnek olmama  Walnut (Ceviz) : Değişiklikten kaçma  White Chestnut (Ak Kestane): İstenmeyen düşünceler  Wild Oat (Yaban Otu): Şüphelilik  Wild Rose (Yaban Gülü) : Teslimiyet, cansızlık, hissizlik

7 Çiçek Terapisi’nin prensipleri nelerdir?  Dr. Edward Bach 1930’lu yıllarda bu metodu homeopatiden esinlenerek yaratmıştır. İnsan bedeninin iyileşme mekanizmasını harekete geçirmek için bitkilerin minimal dozda su ile seyreltilerek kullanılması metoduna dayanır. Yani kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için doğru bitki minimum dozda kullanılırsa bedenin iyileşme süreci başlar.  Çiçeklerin yapısı incelendiğinde insanların duygusal özellikleri ile çok örtüşen noktalar bulunur. O halde bu çiçek özleride minimal dozda kullanılırsa kişiye pozitif duygular bedenin iyileşme mekanizması ile sağlanabilir.


"Zihinsel Beden Bakımı Çiçek Terapisi İpek Çaldemir Çalışkan www.ipekcaldemir.com O212 202 96 99." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları