Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

THRILL THE WORLD ISTANBUL 2012 Dünyanın En Büyük Eş Zamanlı Thriller Dans Organizasyonu www.thrilltheworldistanbul.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "THRILL THE WORLD ISTANBUL 2012 Dünyanın En Büyük Eş Zamanlı Thriller Dans Organizasyonu www.thrilltheworldistanbul.com."— Sunum transkripti:

1 THRILL THE WORLD ISTANBUL 2012 Dünyanın En Büyük Eş Zamanlı Thriller Dans Organizasyonu

2 Thrill The World Nedir? Dünya genelinde 40’a yakın ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşen bir dans organizasyonudur. 2006'dan bu yana her yıl geleneksel olarak ekim ayı sonunda gerçekleştirilir. Çeşitli ülkelerden, farklı kültürlerden, farklı dilleri konuşan insanlar kalplerinde aynı coşkuyu paylaşarak tek yürek olurlar ve yerel STK’lara/hayır kurumlarına destek sağlamak amacıyla Michael Jackson'ın Thriller şarkısı ile dans ederler.

3 Dünyada Thrill The World Thrill The World’ün hikayesi 2006’da Ines Markeljevic’in basitleştirdiği Thriller koreografisi ile aynı anda dans eden 62 dansçıyla Kanada, Toronto’da başladı. Guinness Dünya Rekorları’na En Kalabalık Thriller Dansı olarak giren etkinlik dünya genelinde 3.2 milyon medya etkisi yarattı. 2006’daki etkinlikten sonra bu organizasyonu dünya çapında bir projeye dönüştürmeye karar veren Ines Markeljevic ile 2007’de katılımcı, 2008’de katılımcı, 2009’da katılımcı, 2010’da katılımcı, 2011’de katılımcı dans etti.

4 Dünyada Thrill The World Katılan Ülkelerden Bazıları: ABD, Almanya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Filipinler, Fransa, Galler, Guatemala, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İspanya, İtalya, Japonya, Kanada, Kolombiya, Malezya, Meksika, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Singapur, Türkiye... Katılan Başlıca Şehirler: Barselona, Brüksel, Bükreş, Düsseldorf, Honolulu, Indianapolis, İstanbul, Las Vegas, Londra, Los Angeles, New Jersey, New York, Paris, Peru, Phoenix, San Francisco, Sidney, Singapur, St. Petersburg, Tokyo, Toronto, Vancouver, Viyana.

5 Dünyada Thrill The World

6 Thrill The World İstanbul Türkiye’de 2009 yılında ilk kez düzenlendiğinde 1 aylık hazırlıkla 211 dansçıyla Avrupa’nın en yüksek katılımcı sayısına ulaştık. Bugüne kadar eğitimlerimize katılanların sayısı 1.000’i geçti. TEGV ve ÇYDD gibi eğitim alanında faaliyet gösteren STK’lar için dans ettik. “Baba Beni Okula Gönder” ve “Anadolu’da Bir Kızım var, Öğretmen Olacak” kampanyalarına destek sağladık. 2009’da Ümraniye Meydan AVM’de, 2010’da Forum İstanbul’da, 2011’de Ortaköy Sahil’de olmak üzere 3 yıldır dünyadaki TTW etkinlikleri arasında parmakla gösterilebilecek organizasyonlar yaptık.

7 Thrill The World İstanbul

8

9 Medyada Thrill The World İstanbul

10 Basında Thrill The World İstanbul

11 Thrill The World İstanbul Ekim 2012 Cumartesi günü Türkiye saatiyle 22:00’de gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Sultanahmet Meydanı’nda metrekare alan için izin alındı.

12 Sultanahmet Meydanı

13 Dans Çalışmaları Basitleştirilen Thriller koreografisinde yer alan tüm hareketler 1,5 saatlik 2 çalışmada öğreniliyor. Tüm hareketler öğrenildikten sonra diğer çalışmalara katılarak hareketlerin sırası öğrenilip, dans pekiştiriliyor. Ayrıca internet üzerinden eğitim videolarını izleyerek de koreografiyi öğrenmek mümkün. Dans çalışmaları Cihangir Depo Dans Cafe’de ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Ders programları ve derslere kayıtlar internet üzerinden yapılıyor.

14 Dans Çalışmaları

15 Workshoplar ve Ön Gösteriler Bu sene eğitimlere ve ana gösteriye ek olarak daha çok kişiye ulaşmak amacıyla halka açık yerlerde tüm gün süren workshoplar ve yine aynı günün akşamında da o güne kadar eğitimlere katılan, koreografiyi bilen katılımcılarla ön gösteriler yapılacak. Ön gösteriler makyajsız ve kostümsüz olarak spor kıyafetlerle yapılacak. Gün boyu süren etkinliklerde katılmak isteyenlere Thriller dansı öğretilecek.

16 Workshoplar ve Ön Gösteriler Workshop planlanan üniversiteler: 1.Bilgi Üniversitesi 2.Boğaziçi Üniversitesi 3.Galatasaray Üniversitesi 4.Işık Üniversitesi 5.İstanbul Üniversitesi 6.İTÜ 7.Kadir Has Üniversitesi 8.Koç Üniversitesi 9.Kültür Üniversitesi 10.Marmara Üniversitesi 11.Mimar Sinan Üniversitesi 12.Yeditepe Üniversitesi 13.Yıldız Teknik Üniversitesi Workshop ve Ön Gösteri planlanan meydanlar: 1.Ortaköy 2.Beşiktaş 3.Taksim 4.Tünel 5.Caddebostan 6.Kadıköy 7.Bakırköy 8.Bebek Parkı

17 Workshoplar ve Ön Gösteriler Üniversite AdıÖğrenci SayısıAkademisyen SayısıTOPLAM Bilgi Üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi Galatasaray Üniversitesi Işık Üniversitesi İstanbul Üniversitesi İTÜ Kadir Has Üniversitesi Koç Üniversitesi Kültür Üniversitesi Marmara Üniversitesi Mimar Sinan Üniversitesi Yeditepe Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi TOPLAM Veriler YÖK’ün sayfasından alınmıştır senesi kataloglarında verilen sayılardır.

18 Workshoplar ve Ön Gösteriler Üniversitelerde gerçekleşecek tanıtım ve workshoplarda, öğrenci kulüplerinin de etkinlikleri ve yayınlarıyla yaklaşık öğrenciye ve akademisyene ulaşılacak. Meydanlarda yapılacak workshop ve ön gösterilerde de orada bulunan binlerce insana ve ulusal basın-yayın organları aracılığıyla tüm Türkiye’ye ulaşılacak.

19 Workshoplar ve Ön Gösteriler

20 Amaçlarımız İstanbul’u ve Türkiye’yi uluslararası platformda en iyi şekilde temsil etmek. Tanıtımına katkıda bulunmak. Herkesin dans edebileceğini göstermek. Farklı kültürlerden, farklı milletlerden binlerce insanı; dans, müzik, eğlence ve yüreklerinde aynı coşku ile bir araya getirmek. Birlik olmanın, güzellikleri paylaşmanın çok zor olmadığını göstermek. 2012'nin en yüksek katılımlı etkinliğini gerçekleştirmek. Hayallerinin peşinden koşarak hayatlarında farklılık yaratmak isteyenlere ilham kaynağı olmak. Ve tabii ki Pop müziğin kralı Michael Jackson’ı saygıyla anmak ve unutulmaz artistik yapıtını paylaşmak.

21 Tanıtım Tanıtım için uygun görülen tv programlarına konuk olarak katılıp, bu seneye kadar yapılan etkinliklerin görüntüleri ile Thrill The World ve Dans Her Yerde hakkında bilgi verilecek. Bu yıla kadar yapılmayan bir tanıtım çalışması yürütülerek etkinlik sonrası beklenmeden, etkinlik gerçekleşmeden önce medya ve basında yer alınacak. TV Medya planlaması ve satın alması yapılacak. İstanbul genelinde ve diğer büyükşehirlerdeki (Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir) açıkhava reklam mecralarında tanıtım faaliyeti yürütülecek. İnternet medya planlaması ve satın alması yapılacak. Radyo, tv, gazete ve dergilerde reklam faaliyetleri yürütülecek. Sosyal medya kampanyaları yapılacak. Ön gösterilerin ardından fotoğraf ve video paylaşımı yapılacak. Dansheryerde.com için anahtarlık, kupa, t-shirt, bez çanta vb ürünler yapılıp sosyal medya kampanyaları ve bağış kampanyaları ile koordineli olarak katılımcılara dağıtılacak. Üniversitelerde ve merkezi yerlerde tanıtım amaçlı workshoplar ve ön gösteriler yapılacak.

22 Dansheryerde.com Bu yıl kayıtlar sitesi üzerinden yapılacak.www.dansheryerde.com Online eğitim videoları sitede sponsor logosuyla yer alacak. Ana sponsor site adıyla birlikte anılacak. Örnek: “X’le Dans Her Yerde”

23 Dansheryerde.com

24 Siteden anlık olarak toplam katılımcı sayısı, toplam bağışçı sayısı, ortalama ve toplam bağış miktarları takip edilebilecek. Facebook ve Twitter entegrasyonu olacak. Katılımcılar dansheryerde.com üzerindeki tüm hareketlerini sosyal medya sitelerindeki hesaplarına göndererek arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşabilecek. Kullanıcılar workshoplara, ön gösterilere, eğitimlere katıldıkça; arkadaşlarını davet ettikçe ve davet ettikleri arkadaşları katılım gösterdikçe puan kazanacaklar. Kazandıkları puanlar ile online mağazadan özel olarak üretilecek hatıra eşyalarımızdan (anahtarlık, kupa, şapka, t-shirt, kapüşonlu sweatshirt, rozet, 2013 takvimi…) alabilecekler. Etkinlikler gerçekleştikçe fotoğraflar ve videolar sosyal medyadaki sayfalarımızla eş zamanlı olarak dansheryerde.com adresinde de yayınlanacak.

25 Sosyal Sorumluluk Eğitim, sağlık ve çevreyle ilgili 3 veya 4 Sivil Toplum Kuruluşu belirlenecek. Katılımcılar bu STK’lar arasından seçtiği herhangi biri için dans edebilecekler. Katılımcılar seçtikleri STK’nın çalışmalarıyla ilgili bilgilendirilecek, toplanılan bağışlarla gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Katılımcılar kendi networklerini harekete geçirerek bağış için çağırıda bulunacak. Aynı zamanda kendi çevrelerini Thriller yapmaya da çağıracaklar. Tüm katılımcıların vesile olduğu bağış ve katılımcı sayıları profil sayfalarında güncel olarak görüntülenebilecek.

26 Sosyal Sorumluluk Katılımcıların kendi networklerini harekete geçirerek, onları düzenli olarak gelişmelerden, etkinliklerin katılımcı sayılarından, güncel bağış miktarlarından haberdar ederek bağış yapmaya davet edeceği sistemde hedefimizi katılımcı başına ortalama 10 bağışçı ve 100 TL bağış üzerinden aşağıdaki şekilde kurguladık.

27 Destekleyen Kuruluşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Belediyesi İstanbul Turizm Atölyesi

28 İletişim ve Sponsorluk BG Ajans Thrill The World İstanbul Organizasyon & PR Osmanlı Sokak, Osmanlı İş Merkezi No:24 Daire:10 Kat: Taksim / İSTANBUL (pbx) (fax) Efecan Karagöz Thrill The World İstanbul Koordinatörü Esentepe Mah. İrfan Baştuğ Cad. No:34 D:2 Emekli Subay Evleri Şişli / İSTANBUL (gsm) (pbx) (fax)


"THRILL THE WORLD ISTANBUL 2012 Dünyanın En Büyük Eş Zamanlı Thriller Dans Organizasyonu www.thrilltheworldistanbul.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları