Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ALANYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI 12/08/2014.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ALANYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI 12/08/2014."— Sunum transkripti:

1 ALANYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI
12/08/2014

2

3 Gündem Maddeleri 1.Ücretsiz Ders Kitapları Dağıtım İşleri
2.Eğitim Bölgesi ve İlçe Zümre Toplantı Tarihleri Öğretim Yılı Ünitelendirilmiş Yıllık planlar 4.Özel Eğitime İhtiyacı Olan Lise Öğrencilerinin İlçe Yerleştirme Komisyonu ile planlanması. 5.Okul Öncesi Eğitimde Yönetmelik değişikliği ve Yeni Uygulamanın Değerlendirilmesi. 6.Özel okullardan Devlet Okullarına Geçiş İşlemleri 7.TEOG Nakil işlemleri

4

5 ÜCRETSİZ DERS KİTAPLARI DAĞITIM
Yüklenici Firmaya Okul İdarecilerinin aşağıda belirtilen konularda yardımcı olması hususunda; 1.Kitapların Yerleştirileceği yerin giriş katlarında uygun bir yer/oda/bölüm olması. 2.Önceden randevu sistemi ile alınacak saatlere uyulması.Okulların açık tutulması Kitap dağıtımı yapılacağı için mesai saatleri dışında da dağıtım devam edecek olup bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi. 3.Dağıtılmayan fazla kitapların ihtiyacı olan okullara dağıtılıncaya kadar okulda uygun bir yerde tutulması 4.Teslim alınan kitap listelerinin İmzalanarak onaylanması ya da eksik olması halinde listenin arka tarafına bilgi notu ile şerh düşülmesi ve böylece imzalanarak onaylanması. Yüklenici Firma İrtibat telefonu Cevdet bey İş yeri amaçlı telefonu 5.Yukarıda açıklanan durumlar dışında yaşanacak sorunların Milli Eğt Müdürlüğüne bildirilmesi.

6

7 EĞİTİM BÖLGESİ MÜDÜRLER TOPLANTISI
Eğitim Bölgeleri Toplantı Tarihi :4 EYLÜL 2014 1 .Eğitim Bölgesi:Nimet Alaettinoğlu AL Koordinatör okul ve 14 Okul 2.Eğitim Bölgesi:Hasan Çolak AL ve 15 Okul Belde Müstakil Eğitim Bölgeleri 8 Eylül Eğt Bölgeleri Zümre Bşk Kurul Toplantısı SAAT:09 00 Yer:Milli Eğt Müdürlüğü 8Eylül 2014 İlçe Zümre Toplantıları Saat: Yer:İlgili okul Müdürlükleri Toplantı Tutanaklarının İlçeye Teslim tarihi:12 Eylül 2014

8

9 2014-2015 Öğretim Yılı Ünitelendirilmiş Yıllık planlar
İl MEM tarafından 2-5 Eylül 2014 tarihlerinde tamamlanacak olup 8-10 Eylül tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Okullara gönderilecektir. Öğretmenlerimizin İlimiz genelinde eşgüdümü sağlamak için İl MEM’den gelen Plan Formatlarını kullanmaları sağlanacaktır.

10

11 Özel Eğitime İhtiyacı Olan Lise Öğrencilerinin İlçe Yerleştirme Komisyonu ile planlanması
Özel Eğitime ihtiyacı olan Lise öğrencilerinin velisinin başvurusu üzerine GÜNDÜZLÜ olarak kaynaştırma eğitimi ile Anadolu Liseleri,Anadolu İHL,Anadolu Teknik Liseler,Anadolu ÇPL okullarına İlçe özel Eğitim hizmetleri kurulu ve İlçe Nakil Komisyonu işbirliği ile her bir Şubede 2 Öğrenci olacak şekilde ikamet ettiği adres dikkate alınarak yerleştirilecektir. Ortaokul Müdürlüklerinin okullarından mezun olan ve özel eğitime ihtiyacı olup yukarıda adı geçen liselere kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velilerinin RAM a başvurması konusunda bilgi verilmesi sağlanacaktır.

12

13 Okul Öncesi Eğitimde Yönetmelik değişikliği ve Yeni Uygulamanın Değerlendirilmesi
26/07/2014 tarih ve sayılı RG yayınlanan tebliğe göre Okul Öncesi ev İlköğretim Kurumları Yönetmelikleri birleştirilmiştir.Buna göre; 1.Okul Öncesi Eğitim kurumlarında ; Anasınıfları,Anaokulları ve Uygulama sınıflarında Normal Eğitim yapılmayacaktır.İKİLİ EĞİTİM’e geçilecektir. 2.Aynı çocuk hem sabah hem öğlen gurubuna kaydedilmeyecektir. 3.Birden fazla grup açılan okullarda I. Dönem sabahçı olan gruplar II. Dönem öğlenci ,I.Dönem Öğlenci olanlar II. Dönem sabahçı olacak şekilde uygulamalar gerçekleştirilecektir. 4.Okul öncesi eğitim kurumlarında günde ellişer dakikalık aralıksız 6 etkinlik saati eğitim yapılacaktır. 5.E-okul okul öncesi eğitim modulü Bakanlık tarafından güncellenmiş olup Resmi ve özel Bakım evi ya da Kreş,kurum bünyesinde kendi çalışanları için açılan sınıflar dahil olmak üzere bütün okul öncesi eğitim kurumlarının öğrenci Kayıt işleri e-okul üzerinden gerçekleşecektir. 6.İlgili yönetmelik yayınlanmadan Ücret komisyonu tarafından belirlenen Tam Gün ücretleri ,tam gün uygulaması yapılmayacağından dolayı dikkate alınayacaktır. 7.Velilerden gelen talep üzerine ve Okul imkanlarının elvermesi durumunda eğitim dışındaki saatlerde tam gün talepleri Çocuk Kulüpleri açılarak karşılanabilir.Çocuk Kulüpleri açma izinleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin onayı istenecektir. 8.Okullar e-okul sistemi üzerinden okul bölgesi çağ nüfusunu 14/08/2014 tarihi mesai bitimine kadar milli eğitim müdürlüğüne bildirilmesi. 9.Okul öncesi Çağ Nüfusu aylık öğrencilerin okullaşma oranını ülke genelinde %70 Alanya için %90 hedeflerine ulaştırmak için okullarımızın bulunduğu yerleşim yeri ölçeğinde e-okul verileri esas alınarak Kayıt Listelerinin güncel tutulması bu konuda hassasiyetin okul Müdürlükleri tarafından gösterilmesi sağlanacaktır. 10.Öğretmenlere ödenecek ek ders ücreti fiilen yaptıkları ders saati sayısına bakılarak tahakkuk edilecektir.Okul öncesinde ikili öğretime geçileceği için 24 saat ücret ödenmeyecektir.Çocuk Kulüpleri açılan kurumlarda İlgili Yönerge doğrultusunda işlem yapılacaktır.

14

15 Özel okullardan Devlet Okullarına Geçiş İşlemleri
T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü 5580 SAYILI KANUN KAPSAMINDAKİ ÖZEL OKULLARDA ÖĞRENİM GÖRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN VERİLECEK EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ UYGULAMA e-KILAVUZU 2014 ÖĞRETİM YILI EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ TARİH İŞLEM 08 Ağustos Ağustos 2014 Eğitim ve Öğretim Desteğinden Yararlanmak İsteyen Özel Okulların MEBBİS Üzerinden Başvuruları Eğitim ve Öğretim Desteğinden Yararlanmak İsteyen Öğrencilerin e-Okul Üzerinden Başvuruları 19 Ağustos Ağustos 2014 İlçe Onay İşlemleri 28 Ağustos 2014 Destek Verilecek Özel Okulların İlanı Destekten Yararlanacak Öğrencilerin İlanı 04 Eylül 2014 Destek Verilecek Özel Okul Kontenjanları İlanı 05 Eylül Eylül 2014 Destekten Yararlanacak Öğrencilerin Tercihlerinin Alınması 10 Eylül 2014 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 10 Eylül Eylül 2014 Kesin Kayıt 19 Eylül 2014 Yedek Öğrenci Kayıtlarının İlanı 22 Eylül Eylül 2014 Yedek Öğrenci Kayıtlarının Yapılması

16

17 TEOG Nakil işlemleri Yerleştirmeye yönelik nakil talepleri, öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine yapılacaktır. ÖNEMLİ… Ağustos 2014 tarihleri arasında (saat 17:00’ye kadar) nakil müracaatları alınacaktır. 29 Ağustos 2014 saat 19:00’da nakil yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır. Yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri benzer biçimde Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla devam edecektir. Yerleştirmeye yönelik nakil müracaatları haftalık olup, her bir periyot için nakil müracaatı ayrı ayrı yapılacaktır. Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Nakil yerleştirme döneminde, başka bir resmî/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir. Ekim ayı itibariyle yapılacak nakillerde Eylül ayı sonuna kadar yapılan nakiller sonucu oluşan taban puan esas alınacaktır. Özel okullara geçmek isteyen öğrenciler, yukarıda bahsedilen nakil sürecine bağlı kalmaksızın istedikleri zaman nakil başvurusunda bulunabilecektir.

18 Teşekkür eder Başarılar Dileriz…….


"ALANYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI 12/08/2014." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları