Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP İmalat sektöründe “sanal kurum” kavramını yaygınlaştırarak, şirketlerin daha esnek ve etkin bir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP İmalat sektöründe “sanal kurum” kavramını yaygınlaştırarak, şirketlerin daha esnek ve etkin bir hale gelmesi amaçlanmaktadır."— Sunum transkripti:

1 NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP İmalat sektöründe “sanal kurum” kavramını yaygınlaştırarak, şirketlerin daha esnek ve etkin bir hale gelmesi amaçlanmaktadır. Makina İmalatçıları Birliği Makina İmalatçıları Birliği projede kurulan 2 pilot işbirliği ağı içerisinde yer almıştır. Oluşan yan sanayi ve beklenen ihracat artışı, hem makina imalatı hem de diğer sektörleri, AB ülkeleriyle işbirlikleri anlamında tetiklemiştir. VERITAS Virtual Enterprises for Integrated Industrial Solutions http://www.veritas-eu.net

2 NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP APT-PACK Advanced Knowledge of Polymer Deformation for Tomorrow’s PACKaging http://www.apt-pack.com Paketleme endüstrisinde kullanılan plastiklerin özellikleri geliştirilerek, ilgili sektörlerde maliyetin azaltılması hedeflenmektedir. ARÇELİK A.Ş. ARÇELİK A.Ş. projede, buzdolabı iç gövde ve kapı içi plastikleri paketlemede kullanılan PS malzemelerin sanal ortamda simülasyonlarını yapmıştır. Bu çalışma iç gövde optimizasyonu sağlamış ve üretimde kullanılan malzeme miktarını azaltarak maliyet düşüşü sağlamıştır.

3 NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP SOPHIED Sustainable Bioprocesses for the European Colour Industries http://www.sophied.net Biyoteknolojik yöntemlerle yeni tektil boyalarının üretilmesi hedeflenmektedir. SETAŞ Kimya Sanayi A.Ş. SETAŞ Kimya Sanayi A.Ş. projede boya sentezi ile ilgili çalışmaların liderliğini yapmıştır. Bulunan bu yöntem; tekstil atık sularının arıtılması, tekstil boyalarının üretiminde daha az maliyetle daha çok verim alınması ve insan sağlığına zararlı etkilerinin ortadan kaldırılmasına sebep olmuştur.

4 NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP FLARETPOL Development of an Innovative, Cost-Effective Technology to Produce Halogen-Free, High-Performance Flame Retarded Polyolefins http://www.flaretpol.com Projenin hedefi, plastik malzemelerin mekanik özelliklerini ve işlenebilirliğini geliştirmek, yanma dayanımını arttırmaktır. FIRAT Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. FIRAT Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. projede üretilen plastiklerin boru ve profil üretiminde uygulamalarını yapmıştır. Fırat Plastik tarafından üretilen yanma dayanımı yüksek boru, ek parça ve profiller piyasada yerini almıştır.

5 NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP CORNEA ENGINEERING Three-dimensional Reconstruction Of Human Corneas By Tissue Engineering http://www.cornea-engineering.org/ İnsan korneasının laboratuar ortamında geliştirilmesi, hedeflenmektedir. ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Merkezi ODTÜ Biyoteknoloji Araştırma Merkezi projede laboratuar çalışmalarında yer almış ve yapay kornealardan daha kullanışlı olan biyolojik korneaların geliştirilmesinde görev almıştır. Kaza sonucu görme duyusunu kaybeden kişilere bu kornealar uygulanarak, görme duyularını geri kazanmaları sağlanacaktır.

6 NMP-Başarı Öyküleri-7.ÇP STEPUP Step Up In Polymer Based Rapid Manufacturing Processes Polimer bazlı imalat sektöründe, üretim süresinin kısatılması hedeflenmektedir. +90 ArtıDoksan Hızlı İmalat Teknolojileri A.Ş. +90 ArtıDoksan Hızlı İmalat Teknolojileri A.Ş. projede görev alarak, geliştirilecek tekniklerin ülkemizde de yaygınlaşmasını sağlayacaktır. FutureSME Future Industrial Model for SMEs KOBİ’lerin gelişimlerine katkı sağlayacak yeni endüstriyel modeller geliştirilecektir. Akyüz Plastik San. ve Tic A.Ş., Deka ELEKTROTEKNİK SAN. VE TİC. A.Ş. Ve Friterm Termik Cihazlar Sanayi ve Ticaret A.S. Akyüz Plastik San. ve Tic A.Ş., Deka ELEKTROTEKNİK SAN. VE TİC. A.Ş. Ve Friterm Termik Cihazlar Sanayi ve Ticaret A.S. projede görev alarak, geliştirilecek modellerin kendi sektörlerinde uygulamalarını yapacaklardır.


"NMP-Başarı Öyküleri-6.ÇP İmalat sektöründe “sanal kurum” kavramını yaygınlaştırarak, şirketlerin daha esnek ve etkin bir hale gelmesi amaçlanmaktadır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları