Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Anadolu Üniversitesi ÜNİTE 8 SUNUM PROGRAMLARI. Anadolu Üniversitesi Başlat-Programlar-Powerpoint Akıllık İçerik Sihirbazı Tasarım Şablonu Boş Sunu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Anadolu Üniversitesi ÜNİTE 8 SUNUM PROGRAMLARI. Anadolu Üniversitesi Başlat-Programlar-Powerpoint Akıllık İçerik Sihirbazı Tasarım Şablonu Boş Sunu."— Sunum transkripti:

1 Anadolu Üniversitesi ÜNİTE 8 SUNUM PROGRAMLARI

2 Anadolu Üniversitesi Başlat-Programlar-Powerpoint Akıllık İçerik Sihirbazı Tasarım Şablonu Boş Sunu

3 Anadolu Üniversitesi Akıllı içerik sihirbazı: Sununun başlığı ve bilgileri hakkında sorularla yönlendirerek, yeni bir sunu oluşturulmasına olanak sağlar. Varolan seçenekler arasında bir sunu biçimi ve türü seçildiğinde, içeriği profesyonel bir sunuya dönüştürmeyi sağlayacak bir anahat sunar.

4 Anadolu Üniversitesi Tasarım Şablonu: Önceden belirlenmiş slayt renkleri ve biçimleri olan bir şablon seçilerek, yeni bir sunuyu bu şablonun özellikleriyle oluşturmaya olanak verir. Boş sunu: Yeni boş bir sunu oluşturur. Önceden tasarlanmış ve farklı düzenlerde olan seçenekler arasından birini seçerek sunuyu oluşturmayı sağlar.

5 Anadolu Üniversitesi TEMEL KAVRAMLAR Görsel Okuryazarlık Sunu Sunum Programları Sunu Penceresi Slayt Görünümler

6 Anadolu Üniversitesi Görsel okuryazarlık: Görsel iletileri oluşturma ve yorumlama sürecidir. Sunu: Belirli bir katılımcı grubuna yönelik olarak düzenlenen, bilgilendirme veya öğretme amaçlı etkinliklerdir. Sunum programları: Sunuları daha etkili, verimli ve çekici kılmak amacıyla görsel materyaller oluşturmaya olanak sağlayan programlardır. Örn: Microsoft PowerPoint. Sunu Penceresi (Slayt): Üzerinde metinlerin yazıldığı, şekillerin çizildiği, grafik, renk ve nesnelerin eklendiği boş sunu ekranlarıdır. Bu sunu ekranlarına slayt adı verilir.

7 Anadolu Üniversitesi Görünüm Seçenekleri Normal görünüm Slayt görünümü Anahat görünümü Slayt sıralayıcısı görünümü Slayt gösterisi görünümü

8 Anadolu Üniversitesi Normal görünüm: Anahat, slayt ve notlar bölümlerinden oluşur. Slayt görünümü: Slayt bölümünü tüm ekranı kaplayacak şekilde görüntüler. Anahat görünümü: Notlar ve slayt bölümünü küçülterek, anahat bölümünü daha geniş bir şekilde ekrana yansıtır.

9 Anadolu Üniversitesi Slayt sıralayıcı görünümü: Tüm slaytların oluşturulduğu sırada bir arada ekranda görünmesini sağlar. Slaytları düzenlemek, sırasını değiştirmek, silmek veya efekt eklemek mümkündür. Slayt gösterisi görünümü: Slaytların elektronik sunu sırasında veya yazdırıldığı durumda görüneceği biçimde izlenmesini sağlar. Görüntü tüm ekranı kaplar. Slaytın dışında hiçbir öğe ekranda görünmez. Asıl Slayt :Tüm slaytlarda yer alması istenen metin veya nesneler Görünüm-Asıl-Asıl Slayt seçeneği yardımıyla slaytlara eklenir.

10 Anadolu Üniversitesi


"Anadolu Üniversitesi ÜNİTE 8 SUNUM PROGRAMLARI. Anadolu Üniversitesi Başlat-Programlar-Powerpoint Akıllık İçerik Sihirbazı Tasarım Şablonu Boş Sunu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları