Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

10-16 Mayıs Engelliler Haftası. Organları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "10-16 Mayıs Engelliler Haftası. Organları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren."— Sunum transkripti:

1 10-16 Mayıs Engelliler Haftası

2 Organları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren kişilere, engelli diyoruz.

3 Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.

4

5 .!!! Engel sorun değildir.!!! Engelli arkadaşımıza engelli olduğunu hissetirmeden onunla birlikte oyunlar oynamalı yalnız olmadığını ve engelinin sorun olmadığını ona hissettirmeliyiz.

6 Sevgi varsa engel yoktur. Engellerimiz yada işlerimiz olabilir, Bunlar sevgiye asla engel olamaz" Hadi engelleri aşalım.

7 İşitmeseler de onlarla iletişeme geçmekten korkmayın çünkü onlar sizi anlayabiliyorlar. “Seslerler olmasa da sevgi işiten kulak olur ”

8

9 "Bir birini seven insanlar için engeller bir tatlı tebessümden ibarettir"

10 GÖZLERİM Görmese de gözlerim, Aynadır benim kalbim, Sevginin ışığıyla parlar.

11 Sevginiz sizin renklerdir…..

12

13 Çocuklar !!! Engelli kişilere elimizden geldiği kadar yardım etmeli ve onların engellerini biraz da olsa hafifletmeliyiz.

14 Sevgi paylaştıkça çoğalır engel paylaştıkça azalır.

15 UNUTMAYIN Kİ !!! HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR…

16 Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği


"10-16 Mayıs Engelliler Haftası. Organları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları