Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

En uygun kanalı otomatik olarak seçer NGT-SR, FED-STD 1045 ALE olan tüm ekipmanlarla uyumlu olarak çalışır.ALE Automatic Link Establishment CALM Codan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "En uygun kanalı otomatik olarak seçer NGT-SR, FED-STD 1045 ALE olan tüm ekipmanlarla uyumlu olarak çalışır.ALE Automatic Link Establishment CALM Codan."— Sunum transkripti:

1

2 En uygun kanalı otomatik olarak seçer NGT-SR, FED-STD 1045 ALE olan tüm ekipmanlarla uyumlu olarak çalışır.ALE Automatic Link Establishment CALM Codan Automatic Link Management Aynı anda çok sayıda network taramaya olanak verir. Link kalite analizi (LQA) veri bankasında tüm zaman dilimleri için kanal bilgilerini tutar ve arama yapılacağı zaman en iyi kanaldan aramaya başlar. Gönderme yapmadan önce kanal dinleme özelliği vardır.

3 EASITALK Gürültüyü ve enterferansı minimize etmek için DSP teknikleri kullanılır. Tek tuşla aktifleştirilir (* tuşu ile) EASITALK Gürültüyü ve enterferansı minimize etmek için DSP teknikleri kullanılır. Tek tuşla aktifleştirilir (* tuşu ile) BITE BUILT IN TEST BITE BUILT IN TEST Sistem performansını test etmek ve raporlamak için kullanılır. SES ŞİFRELEME SES ŞİFRELEME

4 KISA MESAJ SERVİSİ (SMS) 64 karakterlik kısa mesaj alınabilir ve gönderilebilir. Harici bir donanıma ihtiyaç yoktur. Büyük/Küçük harf ve rakam seçenekleri

5 ARAMA SEÇENEKLERİ – Selcall – Group call – Emergency call – Message call

6 Arama Tipi İkon Kullanım amacı Channel Test CODAN Selcal veya açık selcal networkunde kanalın ses kalitesini test etmek Emergency Acil durumlarda arama yapmak Get Position Uzaktaki telsizin GPS bilgisini almak Get Status Uzaktaki telsizin durum bilgisini almak Message Mesaj göndermek Phone Telefon ağına bağlanmak için RTU’ yu aramak Selective Seçmeli arama yapmak Send Position Kendi GPS bilgisini göndermek

7 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

8 Codan el ünitesi aşağıdakilerden oluşur; LCD Ekran Navigasyon tuşları Ses Kontrol tuşları MUTE,CALL ve SCAN Tuşları Alfanumerik Tuşları Acil Durum tuşu Açma-Kapama Tuşu Mikrofon PTT Tuşu Programlama Jakı

9 Telsizi açmak için;  butonuna basılır. Eğer şifre girmeniz istenirse atanmış şifre girilerek ‘a basılır.  Geçersiz şifre girmeniz halinde girilen şifre otomatik olarak silinir. 3 kere geçersiz şifre girildiğinde telsiz otomatik olarak kapanır.  Telsizi kapatmak için;  butonuna basılır.

10 tuşu ; – Üzerine gelinen maddeyi seçmenizi – Değişiklikleri kaydetmenizi – Seçilen maddeye onay vermenizi sağlar. tuşu; – Ayarlardan menüye dönmeyi – Text yazarken silmeyi – Mesajlardan çıkmayı – Değişiklikleri reddetmeyi – Seçilen maddeye onay vermemeyi – Herhangi bir durumdan ana ekrana dönmeyi – Adres defterine girmeyi sağlar.

11 Kaydırma tuşları ( ); – Listede aşağı yukarı ilerlemeyi – Text ekranında sağa sola kaymayı – Bir değerin arttırılmasını veya azaltılmasını sağlar. Kısayol tuşları yapılacak işlemi hızlıca yapmanızı sağlar.  Bazı kısayol tuşları programlanmış halde gelir.  Kısayol tuşları yaptıkları işe göre sınıflandırılmıştır.  Kendi kısayol tuşlarınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

12 MUTE: Sesi açmayı-kapamayı sağlar. CALL: Arama yapmayı sağlar. SCAN: Taramadan çıkmayı veya görüşme halindeyken aramayı bitirmeyi ve telsizi tarama haline getirmeyi sağlar. TUNE (1): Basıldığında “PTT to Tune” ekranı çıkar ve anteni manuel olarak ayarlamayı sağlar. CLAR (2): Kendi telsiziniz ile uzaktaki telsiz arasındaki frekans offsetine göre kompanze edebilmek için alıcı frekansınızı ayarlamayı sağlar. MODE (3):Kanal için bir sonraki program modunu (USB veya LSB) seçmeyi sağlar. V/S (7): “Voice” veya “Selcall” seçmeyi sağlar.

13 SEC (8): Güvenlik moduna geçmeyi sağlar.(Ayarlanmış ise) 9 : GPS Pozisyonunun ekrana gelmesini sağlar. EASITALK (*): DSP gürültü azaltma algoritmasının açma-kapamayı sağlar. VIEW (0): Kanal ekranıyla adres listesi arasında gidip gelmeyi sağlar. CALL LOGS (#): Sırasıyla ve tekrarlayarak,Giden arama,Gelen arama ve başladığınız ekrana geri dönmeyi sağlar.Aramaların tüm detaylarını gösterir.  Acil Durum tuşu ; Acil durum aramaları için Adres listesinde atanmış olan numaraları otomatik olarak aramayı sağlar.  +9 :Ekran kontrastını ayarlamayı sağlar.  +0 :Ekranın ve Tuştakımının ışık ayarının değiştirmeyi sağlar.

14 KANAL EKRANI

15 Arama yapmak için; 1.Adres defterine girmek için X veya View (0) ‘a basılır. 2.Adres defterinde istenen numaraya ulaşmak için aşağı/yukarı tuşlarını kullanın. 3.İstenen numaraya gelindiği zaman Call tuşuna basın ve görüşmenin bağlanması için bekleyin. 4.Numaraya bağlandığınızda telsiziniz sesli uyarı verecektir. Konuşmak için PTT’ye basınız. 5.Konuşmayı sonlandırmak için Scan tuşuna basınız.

16 Bireysel arama yapmak için; Call tuşuna basın. Aramak istediğiniz istasyonun adresini girin. Aşağı/yukarı tuşlarıyla arama tipini seçin. Call tuşuna basın.

17 Arama Tipi İkon Kullanım amacı Channel Test CODAN Selcal veya açık selcal networkunde kanalın ses kalitesini test etmek Emergency Acil durumlarda arama yapmak Get Position Uzaktaki telsizin GPS bilgisini almak Get Status Uzaktaki telsizin durum bilgisini almak Message Mesaj göndermek Phone Telefon ağına bağlanmak için RTU’yu aramak Selective Seçmeli arama yapmak Send Position Kendi GPS bilgisini göndermek

18 Mesaj göndermek için;  Mesaj menüsüne girmek için tuşuna basılı tutun.  Sonunda soru işareti çıkan ekrana göndermek istediğiniz metni girin.  Metni girdikten sonra tuşuna basın.Ve göndermek istediğiniz adresi seçin.  Yazdığınız metni silmek için tuşuna ve ilerlemek ya da geri gitmek için tuşlarına basın.  Büyük harften küçük harfe ve rakamlara geçmek için #’ye basın.

19 – SABİT TELSİZ MOBİL TELSİZ

20 Ses ve data haberleşmesi için hafif,sağlam ve suya dayanıklı Geniş ekran ve dahili hoparlör Tek tuşla programlanmış veya öncelikli fonksiyonlara ulaşım Farklı telsizlerle birlikte kullanılabilirlik Askeri sınıf telsizlerle birlikte kullanılabilirlik(Sadece 2110) FED-STD-1045 ALE opsiyonu ve CALM MIL-STD-188-141B ALE opsiyonu(Sadece 2110) MANPACK 2110

21 Otomatik Entegre Anten tuneri DSP Gürültü azaltması- Easitalk Entegre GPS Alıcı Opsiyonu Güvenli haberleşmeler için yüksek kaliteli entegre ses şifreleme opsiyonu Yatırımı korumak için yazılımla güncelleme seçeneği Kolay kullanım ve minimum eğitim ihtiyacı Düşük maliyet için Akıllı Batarya Yönetim Sistemi kullanılır. 50 saate kadar batarya süresi vardır. Bataryanın durumuna ve kapasitesini gösterir.

22 LCD Ekran Navigasyon tuşları Ses Kontrol tuşları Kısayol tuşları(F1,F2,F3) Alfanumerik Tuşları Acil Durum tuşu Güç Tuşu

23 KANAL EKRANI

24 NGT-SR Opsiyonları X- P a t c h

25 GPS

26

27 Pozisyon çağrısı almak Aracın pozisyon bilgisini almak için Pozisyon çağrısı göndermek Başka bir araca pozisyon bilgimizi göndermek için Acil Durum çağrısı Acil durumlarda GPS bilgimizin tüm istasyonlara gönderilmesi için NGT Kontrol Menüsünde GPS ekranı GPS bilgisini ekranda gösterir.

28 GPS Raporlama zamana bağlı(Örneğin her 5 dakikada bir) ya da harekete bağlı (Örneğin her 5 km’ de bir ) olarak tutulabilir. HF dışındaki sistemlerde raporlama için sistemde akıllı kontrolör denilen donanımlara ihtiyaç vardır fakat HF’ te gerek duyulmadığı için araç başına gerekli olan ekipman azalmaktadır ve bu durum mükemmel bir esneklik sağlamaktadır. GPS Takip Yazılımı,GPS bilgisini Telefon,Faks,Mail gibi sistemlerle birleştirmek için “Interlock” özelliğini kullanır.

29 FAKS

30 E-MAIL

31 3012 Data Modem 3012 Data Modem

32 3012 Nasıl çalışır?  3012 DSP tabanlı bir 2400 bps modemdir.  İlk 40 saniye,frekans offsetine duyarsız düşük hızda “CHIRP” kullanan “Link Kurma” evresidir.  Bunun amacı;  Göndermeç ve Almaç arasındaki frekans farkının ölçülmesi  Protokolü doğrulamak ve yüksek hızlı protokole aktarmaktır.

33 3012 Nasıl çalışır?  Yüksek hızdaki transferlerde 2400 bps data iletimi yapılır.  16 kanal QPSK; kanal başına 75 baud;baud başına 2 bit=2400  Bu patentli bir protokoldür.(Seçili tekrarlayıcı-Hafıza otomatik tekrar talebi)

34 3012 Performansı  3012 Performansı  Optimum iletim: 1475 bits per second (bps)  Alan test sonuçları: 250bps -1200bps  Performans anekdotları  1200bps--UK ve Amsterdam arasında (100W + broadband anten ile)  Sıkıştırmalı 4000bps -- Kampala and Ugandan dış istasyonları (100W +broadband anten ile)

35 3012 Gömülü Uygulamaları  Gömülü çalışmayı destekleyen özellikler  Arayüze uyumlu Telefon-Modem  AT Komut seti  Gönderilen datanın şeffaflığı ve netliği  Hatasız 2400 Baud veri iletimi- performans  İki yönlü data transferi(Seçili çağrıda)

36 3012 Uygulamaları  Canlı sohbet (9102 ile)  HF üzerinden Email (UUPlus and POP3/SMTP Clients ile)  Döküman,resim gönderimi  Bilginin sürekli gönderilmesi(Otomatik yeniden bağlanma)

37 UUPlus  HF üzerinden Modem vasıtasıyla mail atabilmek için UUPlus E-mail programına ihtiyaç vardır. UUPlus V4.6 Client UUPlus V4.6 Client Installation and Setup Version 1.1 UUPlus V4.6 Server UUPlus V4.6 Server Installation and Setup Version 1.1

38 UUPlus’ ın Avantajları Herhangi bir POP3 e-mail hesabıyla kullanılabilir. – Outlook Express – Eudora – Pegasus – Lotus Notes Email Kurulumu kolaydır.. Kullanması ve bakımı kolaydır. Standart Internet bağlantısıyla kullanılabilir. Yüksek verimde data gruplama ve sıkıştırma önceliğiyle gönderim yapar.

39 UUPlus Sistem gereksinimleri  Pentium PC/Laptop  Windows 98, NT4, 2000, XP  A POP3 email client (e.g. Eudora, Outlook Express, Pegasus, Lotus Notes Email)  Codan 9001, 9002(discontinued) or 3012 Data Modem  Codan AR, SR or Data Ready ASR NGT

40 UUPlus Codan HF Server  Uzakta bir Client E-Mail erişimi  LAN E-mail Client erişimi  25 istasyon  Client E-mail-Client arasında mail transferi (Client/Server)  ISP  Arama ve Cevaplama  Karşılıklı dosya kopyalama

41 UUPlus Client Konfigürasyonu  2 pencereden oluşur.  İstasyon adresi  Server adresi  Kullanıcı adı& şifre  Modem Portu  Kanal Kontrolü

42 UUPlus V4.6 Server UUPlus V4.6 Server Installation and Setup Version 1.1 Email Client Konfigürasyonu  Minimal Konfigürasyon  Kullanıcı adı  Email adresi  UUPlus hesap adı& şifre  POP3 and SMTP ayarları

43 UUPlus Server Konfigürasyonu

44 UUPlus Client Durumu  Simple window activated from the system tray  Sıradaki mesajları gösterir  Baz istasyonunu aramak için Call butonu vardır.  “Send File” butonu ile server’a bağlanmadan başka bir kullanıcıya direk dosya gönderebilirsiniz.

45 UUPlus Client Dialer  UUPlus Codan Client Dialer, Client ile HF Modem arasındaki haberleşmeyi gösterir.

46 TELEFON BAĞLANTI ÜNİTESİ (RTU-292)

47 RTU-292  HF ‘ten Telefona (Yarı dupleks)  Telefondan HF’ e (Yarı dupleks)  RTU-292’den Telefona (Tam dupleks)  RTU-292’den RTU-292 (Trunking)

48  HF’ ten telefona tam otomatik bağlantı  Gerektiğinde bağlantıyı manuel olarak tamamlama imkanı.  Kolay kullanım için VOX seçeneği  PABX veya PSTN bağlantısı  DTMF veya Darbe tuşlama (10PPS or 20PPS)  12VDC ile besleme (3020 PSU veya ayrı bir güç jakı)  NGT tarafından kontrol edilen RS232  Opsiyonel İngilizce,Çince ve Rusça sesli aktarım  Şifreli Korunma RTU-292

49 RTU-292  Telsizde cevaplanmamış aramalar kaydetme olanağı  İstenen adreslerin telefon görüşmesi yapmasını engellemek  Otomatik şifreleme  Gelen – giden aramalara otomatik girmek  Yukarıdaki seçenekleri kolay ve hızlı şekilde yazılımla gerçekleştirme seçeneği

50 NETWORK

51 X-PATCH HF,VHF ve UHF telsiz ağlarını birleştirmek için eşsiz ve yüksek entegre özelliklidir.

52 X-patch Nedir? Crosspatch, farklı tipte ; HF - VHF/UHF 2 telsiz arasında link kuran bir alettir. Crosspatch kullanıcılara farklı frekanslardayken bile görüşme imkanı sunar.

53 Eşsiz Dizayn “HF yanınızda” Portatif HF VHF/UHF ses iletişim alanını genişletmek Tak ve kullan Çoğu VHF/UHF telsize kolay entegrasyon Gelişmiş HF komuta teknolojisi Kolay kullanım VHF/UHF’den tam HF telsiz kontrolü Az yer kaplayan, sağlam ve güvenilir

54 Pazardaki en küçük, hafif tekli telsiz port Crosspatch’ dir. Araç kullanımı için dizayn edilmiştir. – Pazardaki en az güç tüketen üründür. – Modern araçlarda kullanılması için az yer kaplar. Taşınabilir sistemler için uygundur. – 2110 Manpack telsizlerle kullanılabilir.

55 Çok yönlü çözümler HF sizinle her yere gelir. VHF/UHF’i öteye taşır. Ağ birleştirir. Telefon bağlantısı sağlar.

56 VHF/UHF Telsiz kullanarak HF ağınızı genişletir. Kullanıcı araçtan ayrılabilir ve uzaktaki HF baz istasyonuyla devamlı iletişimde kalır. “HF yanınızda”

57 VHF/UHF’i öteye taşır HF telsizlerle VHF/UHF kapsama alanını çok ötelere genişletir. VHF/UHF Tekrarlayıcıyla kullanılan Crosspatch sistemlerinde,araç tekrarlayıcının kapsama alanından çıktığında bile iletişim, herhangi bir VHF/UHF ağı kullanılarak sağlanır.

58 Uydu veya telefon şarjı olmaksızın HF desteğiyle birbirinden bağımsız VHF/UHF ağlarını birbirine bağlar. Ağ birleştirir

59 Telefon bağlantısı sağlar Telefon bağlantı ünitesiyle birlikte kullanıcı Crosspatch aracılığıyla PSTN üzerinden telefon görüşmesi yapabilir. Numaralar otomatik veya önceden programlanmış hızlı arama tuşlarıyla tuşlanabilir.

60 ATEL TELEKOMÜNİKASYON LTD. Turan Güneş Bulvarı No:17/18 Çankaya / ANKARA Tel: +90 312 442 62 55 Faks: +90 312 442 62 18 www.atel.info.tr


"En uygun kanalı otomatik olarak seçer NGT-SR, FED-STD 1045 ALE olan tüm ekipmanlarla uyumlu olarak çalışır.ALE Automatic Link Establishment CALM Codan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları