Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÖZ- KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM -11-

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÖZ- KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM -11-"— Sunum transkripti:

1 GÖZ- KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM -11-

2 GÖZ- KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM AMAÇ: Vücuda yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulama AMAÇ: Vücuda yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulama ÖĞRENİM HEDEFLERİ ÖĞRENİM HEDEFLERİ Göze yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme Göze yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme Kulağa yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme Kulağa yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme Buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme Buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım uygulayabilme

3 Göze Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım Toz Gibi Küçük Madde İse: Göz ışığa doğru çevrilir ve alt göz kapağı içine bakılır, Göz ışığa doğru çevrilir ve alt göz kapağı içine bakılır, Gerekirse üst göz kapağı açık tutulur, Gerekirse üst göz kapağı açık tutulur, Nemli temiz bir bezle çıkarılmaya çalışılır, Nemli temiz bir bezle çıkarılmaya çalışılır, Hastaya gözünü kırpıştırması söylenir, Hastaya gözünü kırpıştırması söylenir, Göz ovulmamalıdır, Göz ovulmamalıdır, Çıkmıyorsa sağlık kuruluşuna gitmesi sağlanır. Çıkmıyorsa sağlık kuruluşuna gitmesi sağlanır.

4

5

6 Göze Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım Bir Cisim Batması Varsa Veya Metal Cisim Kaçmışsa: Gerekmedikçe hasta yerinden oynatılmaz, Gerekmedikçe hasta yerinden oynatılmaz, Göze hiçbir şekilde dokunulmaz, Göze hiçbir şekilde dokunulmaz, Tıbbi yardım istenir (112), Tıbbi yardım istenir (112), Hastanın göz uzmanı olan bir sağlık kuruluşuna gitmesi sağlanır. Hastanın göz uzmanı olan bir sağlık kuruluşuna gitmesi sağlanır.

7

8

9

10

11 Kulağa Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım Kesinlikle sivri ve delici bir cisimle müdahale edilmez, Kesinlikle sivri ve delici bir cisimle müdahale edilmez, Su değdirilmez, Su değdirilmez, Tıbbi yardım istenir (112). Tıbbi yardım istenir (112).

12

13 Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım Burun duvarına bastırarak kuvvetli bir nefes verme ile cismin atılması sağlanır, Burun duvarına bastırarak kuvvetli bir nefes verme ile cismin atılması sağlanır, Çıkmazsa tıbbi yardım istenir (112). Çıkmazsa tıbbi yardım istenir (112).

14

15


"GÖZ- KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM -11-" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları