Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ITALYA YOGA FESTIVALI HAZIRAN 6-12 Sizleri dünya Sevgi Yoga Festivallerinden biri olan Italya Bakti Yoga Festivaline davet ediyoruz. Bizi şereflendirecek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ITALYA YOGA FESTIVALI HAZIRAN 6-12 Sizleri dünya Sevgi Yoga Festivallerinden biri olan Italya Bakti Yoga Festivaline davet ediyoruz. Bizi şereflendirecek."— Sunum transkripti:

1 ITALYA YOGA FESTIVALI HAZIRAN 6-12 Sizleri dünya Sevgi Yoga Festivallerinden biri olan Italya Bakti Yoga Festivaline davet ediyoruz. Bizi şereflendirecek olan Bakti Yoga sisteminin dünya çapında en önde gelen üstadlarından birisi olan guru Srila BV Narayana Goswami Maharajadır. Tüm dünyadan değerli Sanyasi’ler* ve Vaisnava’lar* da bu festivalde olacaktır. *Açarya: Ruhsal öğretmen ki kendi örnekliği ile öğretir ve bütün insanlık için en yüce bilginin örneğini ortaya koyar. *Sanyasi: Ruhsallikta ferağat sınıfı. *Vaisnava: Tanrı’ya kendini adamış kişi.

2 Venedik - Italya Bakti Yoga tüm yoga sistemleri içinde uygulayıcısını aydınlanma ve özgürleşmeye en kısa yoldan ve doğrudan götüren yol olarak bilinmektedir. Bakti kadim bir Sanskritçe kelime olup Saf Aşk ve İçten Bağlılık anlamına gelir. Aşk en yüksek ve kusursuz halinde tamamen saf ve kişinin sevgi objesine yani sevgilisine, mutluluk ve yarar vermekten başka herhangi bir arzudan yoksun olmalıdır. Kadim Vedik literatüründe tüm canlıların en büyük aşk objesi Mutlak Gerçek, Yüce Tanrısal Kişiliktir ki O tüm var olan herşeyin kaynağı ve yaratılışın hepsinin temelidir. O Mutlak Varlık çeşitli dillerde binlerce isim ile bilinmektedir. Fakat tüm bu isimlerin içinde O’nun en önde gelen ve kusursuz isimlerinden bir KRİŞNA dır. KRİŞNA En Güzel ve En Çekici demektir. KRİŞNA her yaşayan canlı ve tüm enerjinin kaynağıdır ve tüm var olanın üstün hakimidir. O ebedidir ve Kendi kaynağı yoktur. O daima varoluşsaldır ve O’nun eksiksiz mutluluk ve bilgi - Sat, Çit ve Ananda - ile dolu ebedi bir sureti vardır. O’na saf Aşk ve İçten Bağlılık tüm yaşayan canlıların en üstün mükemmelliğidir.,

3 Guru Srila Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja Günümüzde dünyanın en yüksek Bakti-Yoga yorumcusu ve masterı Srila BV Narayana Goswami Maharaja dır. Kendisi kadim Vedik bilgeliği (yoganın özü) konusunda eksperdir ve dünyanin her tarafinda öğrencileri onu görmek için uğraşırlar. 87 yaşında bu eski ruhsal kökenin en saygi değer ve seçkin gurusu olarak değerlendirilmiş ve 2003 yılında Dünya Dinsel Parlamento’su üyeleri tarafindan Yuga Acarya ( Milenyum’un Üstadı) ünvanı ile ödüllendirilmiştir.

4

5


"ITALYA YOGA FESTIVALI HAZIRAN 6-12 Sizleri dünya Sevgi Yoga Festivallerinden biri olan Italya Bakti Yoga Festivaline davet ediyoruz. Bizi şereflendirecek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları