Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi KONU Adobe Programları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi KONU Adobe Programları."— Sunum transkripti:

1 DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi KONU Adobe Programları

2 Adobe Flash Player Nedir ? Çeşitli ekran ve tarayıcılarda benzersiz uygulama, içerik ve videoların kusursuz görüntülenmesini sa ğ layan platformlar arası, tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcıdır. Flash Player 10.1 mobil ekranlarda yüksek performans için en iyileştirilmiş ve daha zengin ve daha çekici kullanıcı deneyimleri sa ğ layan yerel aygıt yeteneklerinin avantajlarından yararlanmak üzere tasarlanmıştır.tarayıcılardavideolarıntarayıcı.

3 AdobeFlashPlayer İ nternet üzerinde anim asyonları, reklamları, flash videoları görüntülemenizi sa ğ layan bir tarayıcı eklentisidir. Flash Player ile girmiş oldu ğ unuz etkileşimli web sayfalarını en verimli biçimiyle görebiliriz. İ nternetanim asyonlarıreklamları

4 Flash Player'ı Destekleyen Web Tarayıcıları ? 1. Adobe Flash Player ActiveX 2. Adobe Flash Player Plugin

5 Adobe Flash Plugin Ve Activex Arasındakı Fark Nedir? Adobe flash player plugin mozilla için, Adobe flash player activeX de windows ve di ğ erleri için kullanılır.

6 Adobe AIR nedir ?  Sistemimize Virus, Spyware veya Malware bulaşmışsa onarılması gerekmektedir. Reimage patentli teknoloji işletim sisteminize zarar veren türdeki programları tersine çeviren PC Onarım programıdır. Bu işlem Windows'un yeniden kurulması gerektiren süreci ortadan kaldırır.  Malware : Virüsler, trojanlar ve istenmeyen kötü niyetli kodların genel adıdır.  Spyware:kullanıcının bilgisayarında hem belirli firmaların reklâmlarını görüntüleyip hem de bir iz kontrol mekanizması oluşturan programlara "Spyware" denir.

7 Adobe Reader Nedir ? Adobe firmasının elektronik dökümanların görüntülemesi, yazdırma işleminin yapılması, üzerinde de ğ işiklik yapılabilmesi, imzalanabilmesi için geliştirdi ğ i programın adıdır. Formlar ve multimedya da dahil olmak üzere her türdeki pdf içeri ğ ini açabilen ve etkileşim kurabilen Pdf görüntüleyecisidir. dosya uzantısı "PDF" dir. 1984 yılından beri geliştirilmeye devam etmektedir.etkileşimdosya

8 Adobe Shockwave eklentisi ? Shockwave Player Adobe Director ile oluşturulmuş oyunlar ve videolar gibi etkileşimli web içeriklerini görüntülemenize olanak verir. Bazı web sitelerinin içeriklerinin düzgün görüntülenebilmesi için bu eklenti gereklidir.

9 Shockwave'i yükleme  Windows talimatları:Shockwave yükleyici dosyasını Adobe sitesinden indirin.Shockwave yükleyici  İ ndirme işlemi tamamlandıktan sonra Chrome'un alt tarafındaki indirme çubu ğ undan yükleyiciyi tıklayın. Adobe Shockwave'i yüklemek için ekrandaki talimatları uygulayın.  Windows Kullanıcı Hesap Denetimi görüntülenerek yükleme için sizden izin isteyebilir.  Bilgisayarda yönetici ayrıcalıklarınız yoksa yükleme işlemini tamamlamak için sistem yöneticinize başvurun.  Chrome'u yeniden başlatın

10 Mac talimatları:Shockwave yükleyici dosyasını Adobe sitesinden indirin.Shockwave yükleyici İ ndirme işlemi tamamlandıktan sonra Chrome'un alt tarafındaki indirme çubu ğ undan yükleyiciyi tıklayın. Yükleyiciyi açmak için Shockwave_Installer_Full.pkg dosyasını çift tıklayın. Yükleme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın. Chrome'u yeniden başlatın

11 Shockwave eklentisini etkinleştirme veya devre dışı bırakma Varsayılan olarak, Chrome'u yeniden başlattı ğ ınızda Shockwave eklentisi etkinleştirilir. chrome:plugins sayfasından eklentiyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabiliriz. Adres çubu ğ una chrome:plugins yazın. Shockwave'i bulun: ◦ Eklentinin çalışmasını durdurmak için Devre dışı bırak'ı tıklayın. ◦ Eklentiyi yeniden etkinleştirmek için Etkinleştir'i tıklayın.

12 Adobe Photoshop Nedir ? Photoshop, Adobe Systems’in geliştirdi ğ i pixel tabanlı grafik ve foto ğ raf işleme yazılımıdır. Adobe Photoshop, vektörel grafiklerle de çalaşıbilme imkanı sunmasına ra ğ men asıl güçlü oldu ğ u yönü pixel tabanlı imajlar üzerindeki başarısıdır. Adobe Photoshop Microsoft Windows işletim sistemleri veMAC OS X işletim sistemleriyle çalışmaktadır. Adobe Photoshop, konusunda Dünyada en çok kullanılan yazılımdır. İ lk olarak 1987 yılında Michigan Üniversitesinde temelleri atılan Photoshop gelişerek günümüze kadar liderli ğ ini hep korumayı başarmıştır. Photoshop ile ilgisi olmayanların bile günümüzde adını fotoşop olarak bildi ğ i bir program haline gelmiştir.

13 Adobe Photoshop Nerelerde Kullanılır? Adobe Photoshop, foto ğ raf stüdyoları, reklam ajansları, web tasarım stüdyoları ve film sektörü gibi pek çok sektörde mesleki amaçlarla kullanılmaktadır. Foto ğ raflar üzerindeki inanılmaz becerileri neticesinde usta ellerden çıkan çalışmaları görerek bir hevesle Photoshop ö ğ renen ve kullanan pek çok amatör kullanıcısı da bulunmaktadır.

14 Adobe Photoshop İ le Neler Yapılabilir? Adobe Photoshop ile resimler üzerinde tam hakim olacak şekilde çalışmaktadır. Foto ğ raflarda ki istenmeyen yerlerin temizlenmesi veya rötüşlanması gibi işlemleri çok pratik şekilde yapabilmektedir. Grafik ajanslarında kartvizit, broşür gibi ürünlerin tasarlanmasında kullanılır. Web sitelerinin neredeyse tamamında Photoshop ile hazırlanmış grafikler kullanılmaktadır. Sınırlı yeteneklere sahip oldu ğ u animasyon işlemlerinde de kullanılmaktadır..

15 Adobe lllustratör nedir ne işe yarar ? Adobe firmasının geliştirdi ğ i vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme ve geliştirme programıdır. Bu program sayesinde web sitesi arayüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli ka ğ ıt, firmaların kullandı ğ ı faturalar vs..), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete,reklam, afiş, poster vs) içeri ğ i gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir. Illustrator, tıpkı CorelDraw gibi vektörel tabanlı bir programdır. Bu nedenle hazırladı ğ ınız çalışmaların ölçülendirmesi çok rahat yapılabilir. Yaptı ğ ınız ölçeklendirmede pikselleşme gibi bir sorun yaşamazsınız. Bununle birlikte karakalem çizimlerini renklendirmede oldukça işinizi kolaylaştıracak bir programdır. Illustrator

16 Adobe lllustratör ile photoshop arasındaki fark nedir ? Adobe Illustrator, Adobe photoshop’dan farklı bir programdır. Adobe Photoshop piksel tabanlı bir program iken, Illustrator vektörel tabanlı çalışma imkanı sunmaktadır. Tabiki iki programın üreticisinin aynı olması bazı benzerlikleri görmemize neden olacaktır. Fakat iki programın temelde çalışma prensibi farklıdır.photoshop’ Adobe Illustrator, CorelDraw’ın bazı sürümlerinin MacOs işletim sisteminde çalışmaması nedeniyle, Mac kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen bir grafik programı olarakda karşımıza çıkar.

17 Adobe İ ndesing Nedir? Adobe İ nDesign yazılımı, tasarım ve tipografi üzerinde piksel kalitesinde kontrol sa ğ lamanıza olanak sunan çok yönlü bir masaüstü yayıncılık yazılımıdır.

18 Sürümleri : InDesign 1.0 InDesign 1.5. InDesign 2.0 InDesign CS InDesign CS2 (4.0) InDesign Server InDesign CS3 (5.0) InDesign CS3 Server InDesign CS4 (6.0). InDesign CS4 InDesign CS5 (7.0) InDesign CS5.5 (7.5) Indesign CS6 (8.0) InDesign CC

19 Adobe Premiere Pro nedir? Ne işe yarar? Adobe Premiere Pro ‘nun en temel kullanım alanı ses ve video düzenlemeleri yapmaktır.

20 Örne ğ in; videodan sesi ayırma, farklı ses dosyalarını farklı videolara ekleme, video ve ses dosyalarını kırpma ve efekt ekleme, video ve seslerin formatlarını de ğ iştirme, videoya kayan yazı ekleme, resimler ile slayt gösterisi yapma, ses seviyelerini ayarlama, video içinde video oynatma… Bu ve benzeri daha birçok işi Premiere Pro ile kolay bir biçimde yapabiliriz.

21 Adobe Dreamweaver Nedir ? Adobe Dreamweaver adını alan yazılım, bir a ğ sayfası geliştirme aracıdır. Özellikle kodları renklendirmesi ile kullanıcıya, kendini geliştirmesi açısından hayli yardımcı olmaktadır.

22 Sürümleri: 1. Dreamweaver 1.0 2. Dreamweaver 2.0) 3. Dreamweaver 3.0 4. Dreamweaver UltraDev 1.0 5. Dreamweaver 4.0 6. Dreamweaver UltraDev 4.0 7. Dreamweaver MX 8. Dreamweaver MX 2004 9. Dreamweaver 8 10. Dreamweaver CS3 11. Dreamweaver CS4 12. Dreamweaver CS5 13. Dreamweaver CS5.5 14. Dreamweaver CS6 15. Dreamweaver Creative Cloud

23 Adobe Fireworks nedir? Ne işe yarar? Adobe’nin Fireworks programını yapmasının asıl amacı, web site arayüzleri tasarlanmasıdır. Bunun yanında Fireworks ile resimler üzerinde birçok de ğ işiklik ve efektler de uygulayabilirsiniz.

24 Adobe Muse CC Nedir Kimler İ çin Uygundur? Adobe Muse CC, kod yazmadan HTML web siteleri tasarlamanızı ve yayınlamanızı sa ğ lar. Bu uygulama, web sitesi tasarlayan, fakat kod yazmak istemeyen tasarımcılara yöneliktir. Adobe Muse CC'nin Adobe Creative Cloud'un bir parçası olması sayesinde en son güncellemelere ve gelecekte sunulacak sürümlere piyasaya sunuldu ğ u anda erişebiliriz.

25 Adobe Download Assistant Nedir? Adobe Download Assistant Adobe'nin, uygulamalarını kullanıcılarına daha güvenli ve düzenli bir şekilde sunabilmek amacıyla oluşturdu ğ u bir uygulamadır.

26 Adobe® Acrobat® XI Standard? Adobe® Acrobat® XI Standard ile metin ve görüntülerde yapaca ğ ınız ufak tefek de ğ işiklikleri, orijinal belgeye veya grafi ğ e ihtiyaç duymadan do ğ rudan PDF dosyanız üzerinde gerçekleştirebilmemizi sa ğ lar.

27 Adobe connect nedir ne işe yarar ? Adobe Acrobat Connect yazılımı canlı, etkileşimli web toplantıları, sanal sınıflar yapıp kursla düzenleyebilece ğ iniz ve tüm etkinlik ve içerikleriniz ile ilgili raporlar alabilece ğ iniz “Hızlı E ğ itim Geliştirim” platformudur. Adobe Connect, gerçek zamanlı toplantılar, e- e ğ itim ve kullanıcıların her an, her yerde ve herhangi bir standart web tarayıcısı kullanarak görüp duyabilece ğ i çevrimiçi sunumlar yapmanızı sa ğ layan bir web konferansı ve e ğ itim çözümüdür. Canlı toplantılar, çevrimiçi e ğ itim dersleri, anlık sunumlar veya her üçünü de gerçekleştirmek suretiyle zengin ve toplu içerik sunmak amacıyla kullanılabilinir.

28 Adobe Connect ile internet üzerinden; *Katılımcılar ile sesli, yazılı ve görüntülü iletişim kurabilir, *Doküman paylaşabilir, *E ğ itim verebilir, *Sunumları hızlı şekilde paylaşabilir, *Kısa zamanda geniş topluluklarla iletişime geçebilir, *Sunumların daha fonksiyonel daha etkili olmasını sa ğ layabilir, *Verdi ğ iniz e ğ itimleri tekrar kullanmak üzere kayıt edebilir, *Katılımcıları yetkilendirerek etkinliklerde gerekli hiyerarşiyi sa ğ layabilir, *Bilgisayar ekranını paylaşabilir veya çizerek anlatabilir,

29 *Satış ve pazarlama etkinlikleri yapabilir, *Ankete oluşturabilir veya ankete katılabilir, *E ğ itim ve iş için animasyonlar ve yazılım simülasyonları ile verimli toplantı, seminer, konferans gibi etkinlikler düzenleyebilir, *Yerden ve zamandan ba ğ ımsız olarak e ğ itim içeriklerinizi kolayca yayınlayabilir, sanal sınıflar oluşturabilir ve katılımcıların performanslarını devamlı takip edebiliriz.

30 Adobe bridge ? Foto ğ raflarla u ğ raşırken, düzgün bir iş akışı oluşturmak, foto ğ raf işleme sürecinizi hızlandıraca ğ ı gibi, foto ğ raflarınızı organize etmeyi de kolaylaştırır. Adobe Bridge bu iş için tasarlanmış bir sistemdir.

31 Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/Adobe_Fireworks www.adobe.com/tr/products/catalog.html get.adobe.com/tr/flashplayer/ www.emresupcin.com www.adobe.com/tr


"DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi DERS YAZILIM Kurumları ve Yönetimi KONU Adobe Programları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları