Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AD:BÜŞRA SOYAD:ARICAN SINIF:5/G ÖĞRETMEN:MUSTAFA MURAT ÖZEN DERS:BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM ÖDEV KONUSU TEKNOLOJİK HABER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AD:BÜŞRA SOYAD:ARICAN SINIF:5/G ÖĞRETMEN:MUSTAFA MURAT ÖZEN DERS:BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM ÖDEV KONUSU TEKNOLOJİK HABER."— Sunum transkripti:

1

2 AD:BÜŞRA SOYAD:ARICAN SINIF:5/G ÖĞRETMEN:MUSTAFA MURAT ÖZEN DERS:BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM ÖDEV KONUSU TEKNOLOJİK HABER

3  Beko'nun 9 kg yıkama, 6 kg kurutma kapasiteli 1400 devir kurutmalı çamaşır makinesi (Beko WD 964 YK) çamaşırları hem yıkıyor hem de kurutarak giymeye hazır hale getiriyor.  A Enerji sınıfı kurutmalı çamaşır makinesi, havalı kurutma teknolojisi, BabyProtect+ programı, Yıka & Giy programı ve otomatik kurutma programları ile öne çıkıyor. Beko, havalı kurutma teknolojisi sayesinde, nemi yoğuşturmak için soğuk hava kullanırken, kurutma için su gerektirmiyor. Böylece kurutma kaynaklı su tüketim maliyeti ve enerji tüketimi en aza indirilmiş oluyor. BabyProtect+ programı, Allergy UK hijyen sertifikalı anti-alerjik yıkama özelliği ile 2 kg çamaşırı otomatik olarak yıkayıp kuruturken, alerjen, bakteri ve mantarları yok ederek maksimum hijyen sağlıyor. Yıka & Giy programı ile 2 adet gömleğin yıkanması ve kurutulması 34 dakika sürüyor. İhtiyaca göre tek seferde 6 kg çamaşır, otomatik olarak yıkanabiliyor ve kurutulabiliyor

4  Aynı anda iki yerde birden olmak mümkün! Aynı anda iki yerde birden olmak mümkün!  Aynı anda iki yerde birden olmak mümkün mü? Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) bunu mümkün kılabilecek bir çalışmaya imza attı. Bilim adamları içindeki hareket algılayıcıları sayesinde gerçek zamanlı olarak, bir masanın yüzeyinde hareket edebilen ''pixel''ler geliştirdiler. InForm adı verilen bu teknoloji vücut hareketlerini izleyerek bu hareketleri fiziksel "piksellerden" oluşan bir masada tekrar oluşturuyor. Uygulama sayesinde cisimleri çok uzak mesafelerden kontrol etme imkanı oluşuyor. Aynı anda iki yerde birden olmak mümkün mü? Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) bunu mümkün kılabilecek bir çalışmaya imza attı. Bilim adamları içindeki hareket algılayıcıları sayesinde gerçek zamanlı olarak, bir masanın yüzeyinde hareket edebilen ''pixel''ler geliştirdiler. InForm adı verilen bu teknoloji vücut hareketlerini izleyerek bu hareketleri fiziksel "piksellerden" oluşan bir masada tekrar oluşturuyor. Uygulama sayesinde cisimleri çok uzak mesafelerden kontrol etme imkanı oluşuyor.

5  Daha önce üretilen, Guinnes'in rekor kitabına girme başarısını göstermesine rağmen eksikleri bulunan araç şimdi kusursuz olarak üretildi. You Tube'de yaklaşık bir milyon kişi tarafından izlenen araç, kara ve denizdeki hızıyla da dikkat çekiyor. Üretici firma Water Car tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “1999 yılında, WaterCar dünyanın en hızlı amfibi aracını üretme girişimleri kişisel bir meydan okuma olarak başladı. Bizim karada ve suda giden WaterCars aracımızın aynı zamanda çok hızlı ve amaca uygun olması gerekiyordu. Car Python modeli Water Car aracımız ile amfibi hız rekoru kırarak Ocak 2010 yılında Guinness'e girdik ve aracı geliştirmeye başladık. On dört yıl, sayısız başarıları ve başarısızlıkları, 27 patent ve anlatılmamış işçilik saatinden sonra, başarıyı yakaladık. Panter, halka arz edilecek ilk WaterCar olarak, Fountain Valley Bodyworks, “state-of- the-art" çarpışma tamir atölyelerinde en iyi tasarımcılar ve teknisyenlerden oluşan Watercar ekibi tarafından yaratıldı. 2013 yılında üretim ve satış izni alındı. Sizlere bu imkanı sunmaktan büyük mutluluk ve sabırsızlık duyuyoruz."

6  BU TUTMA KEMERİ BAŞKA Endüstri tasarımcısı Jiang Qian aynı zamanda video oyunu olan metro tutma kemeri tasarlamış. Kemerin her iki tarafında da basacağınız düğmeleri var. Joystick yerine tutma kemerini sağa sola çevirerek hareketleri kontrol ediyorsunuz. Jiang aynı zamanda trende dengenizi bulmaya çalışırken de oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar tasarlıyor. Adı Strap Game olan kemer; telefonunuzdaki Angry Bird’ün aksine ineceğiniz durağa yaklaşınca sizi uyarıyor.

7  PRATİK SAÇ TEMİZLİĞİ Kuaför salonundaki gibi başınızı bir makineye yaslıyorsunuz. 15 dakikalık saç bakımında, makine önce kafa derinizi ölçekliyor sonra sıcak su veriyor. Şampuan ve 24’lü silikon parmakla saç köpürtülüyor. Saç durulandıktan sonra nemlendirici masaj yapılıyor. Son işlem saçı kurutma. Dışarı çıkmaya hazırsınız.

8  ELEKTRİKLİ KIYAFETLER Richard MorganWake Forest Üniversitesi’nde fizikçiler iki katlı kıyafet tasarladılar. Göze çarpmayan ısı değişimini elektriğe çeviren kumaş, cebinizdeki mp3 player’ınızı pile ihtiyaç duymadan çalıştırıyor. Kumaşın üreticisi David Carroll’a göre cep telefonu kılıfını çevreleyen metal, sekiz saat içinde telefonunuzun şarjını yüzde 10 ila 15 arasında arttırabiliyor. Nasıl mı? Pantolonunuzun ürettiği ısıyla elbette...

9  http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25810781.asp  http://www.cnnturk.com/2013/bilim- teknoloji/teknoloji/08/13/ucaktan.bile.hizli.ulasim.hyp  http://www.cnnturk.com/bilimteknoloji/teknoloji/isinlan ma-mumkun-olabilir-mi  http://www.cnnturk.com/2013/bilimteknoloji/teknoloji/ 08/23/hem.  Karada.hem.suda.gidiy  http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam/hayati- degistirecek-25-yeni-bulus?


"AD:BÜŞRA SOYAD:ARICAN SINIF:5/G ÖĞRETMEN:MUSTAFA MURAT ÖZEN DERS:BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM ÖDEV KONUSU TEKNOLOJİK HABER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları