Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ETKİLİ İLETİŞİM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ETKİLİ İLETİŞİM."— Sunum transkripti:

1 ETKİLİ İLETİŞİM

2 KARŞIMIZDAKİ ÜZERİNDE TÜM ETKİYİ BU ÜÇ KANALDAN BIRAKIRIZ
VERILEN MESAJLAR KARŞIMIZDAKİ ÜZERİNDE TÜM ETKİYİ BU ÜÇ KANALDAN BIRAKIRIZ SÖZ : SES TONU : BEDEN DİLİ : HANGİSİ NE KADAR ETKİYE SAHİPTİR?

3 SÖZ : % 7 SES TONU : % 35 BEDEN DİLİ : % 58
HAREKET VE YÜZ İFADELERİMİZİN KULLANDIĞIMIZ SÖZCÜKLERDEN SEKİZ KAT DAHA GÜÇLÜ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ? SÖZ : % 7 SES TONU : % 35 BEDEN DİLİ : % 58 (Dikkat Vücudunuz konuşuyor.A. Şerif İZGÖREN)

4 “NE SÖYLEDİĞİNİZ DEĞİL, NASIL SÖYLEDİĞİNİZ ÖNEMLİDİR.”
J. TSCHOHL

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 RENKLERİN DİLİ KIRMIZI:Tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır. Kadınlar süveter alırken yarısı mavi alır. Barlar gece kulüpleri kırmızı tonludur. Zamanı unutun, iştahınız açılsın, daha çok için, uykusuz kalın. YEŞİL: Güven verir, bankalar genelde kullanır. Yeşil, gözdeki kimi sinir hücrelerini öldürüyor dolayısıyla yoğun bakılmamalı. SİYAH: Güç ve tutkuyu temsil eder. Japonya’da mutluluk bizde ve batıda matemdir. MAVİ: Okyanussal, sakinlik verir Araplar mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncukları bunun için mavidir. Batıda köprü korkulukları maviye boyanır. Ciddi gazeteler maviyi tercih eder. MAVİ ve LACİVERT: Sonsuzluk, otorite ve verimlilik. mavi çok uzaklardan fark edilir. Avrupa’da gökdelenlerin uyarı ışıkları mavidir. Polis arabalarının üzerinde dikdörtgen kırmızı ve mavi ışık var. Kırmızı yakından, mavide uzaktan görsünler diye. PORTAKAL(TURUNCU): Daha çok dikkat çeker GRİ: Hareketsizlik, ciddiyet, yavaşlık. MOR: İnsanları bilinç altında korkutur. Harun KOLÇAK’ın yatak odası tamamen mor. PEMBE: Hizmetlerinden dolayı ödeme yaparken daha rahat oluruz. SARI: Geçici ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. Vakıf bank sarıdır. BEYAZ: İstikrar, devamlılık ve temizliği simgeler.

18 JEST VE MİMİKLER

19

20

21

22

23

24


"ETKİLİ İLETİŞİM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları