Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mitat Zorlu 1 ALİ YALKIN İLKÖĞRETİM OKULU 2/A SINIFI ÇALIŞMA SAYFASI Adı ve Soyadı: ……….…………………………………..…… 17 Kasım 2009 Salı Yelkovan 12’den hareket edip.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mitat Zorlu 1 ALİ YALKIN İLKÖĞRETİM OKULU 2/A SINIFI ÇALIŞMA SAYFASI Adı ve Soyadı: ……….…………………………………..…… 17 Kasım 2009 Salı Yelkovan 12’den hareket edip."— Sunum transkripti:

1

2 Mitat Zorlu 1 ALİ YALKIN İLKÖĞRETİM OKULU 2/A SINIFI ÇALIŞMA SAYFASI Adı ve Soyadı: ……….…………………………………..…… 17 Kasım 2009 Salı Yelkovan 12’den hareket edip 6’nın üzerine gelince yarım saat denir. Yarım saat buçuk olarak da söylenir. Sabah ise “Saat dokuz buçuk.” ya da “Saat dokuz otuz.” denir Akçam ise “Saat yirmi bir buçuk.” ya da “Saat yirmi bir otuz.” denir. Akrep 4’te, yelkovan 12’de ise saat kaçtır? Sonuç: Saat 7.30’da evden okula gitmek için yola çıkan Deniz, bir saat sonra okula ulaştığında saat kaçtır? Sonuç: Şimdi saat 10.30 ise iki saat sonra saat kaçtır? Sonuç: Verilen saate göre diğer saatlerin akrep ve yelkovanlarını çiziniz. Boşlukları doldurunuz. Saat kaç? ………. 2 saat önce ………………. Yarım saat sonra ………………. 2 saat sonra ………………. Akşam saat “dokuz” ………………….. Öğleden sonra “altı buçuk:………………… Akşam “on buçuk”……………………. Verilen saatlerin sayısal saatteki gösterilişini yazalım. …. cm

3 Mitat Zorlu 2 ………………………………………………… Çocuğum! Bu resmi iyi tanı. Bak, güneş dökülen gözlerine. Kurtuluşu duy; Çocuğum! Bu resmi iyi tanı. Yeniden doğuş nedir, bil! Yürü uygarlığa dev adımlarla; Mutlu Türkiye için sıva kolları. Çocuğum! Bu resmi iyi tanı. Çiçek yüzlü barış Gönlünde filiz versin, Açıl, güvercin sabahlara, Yüreğinde sevgiler yeşersin. M. Güner Demiray Şiire, bir başlık yazıp, görsellemelisin. Şiirin şairi: Şiirin Ana Duygusu:

4 Mitat Zorlu 3 Metni görselleyerek Konusunu yazalım. Ana fikrini yazalım. Özel adları bul yaz. Tür adları bul yaz. Çoğul adları bul yaz.

5 Mitat Zorlu 4


"Mitat Zorlu 1 ALİ YALKIN İLKÖĞRETİM OKULU 2/A SINIFI ÇALIŞMA SAYFASI Adı ve Soyadı: ……….…………………………………..…… 17 Kasım 2009 Salı Yelkovan 12’den hareket edip." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları