Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARANLIKTA GÖREBİLİR MİYİZ?. YARASALAR Yarasalar çok ilginç varlıklardır. Onları ilginç kılan özelliklerinin başında ise, olağanüstü yön bulma yetenekleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARANLIKTA GÖREBİLİR MİYİZ?. YARASALAR Yarasalar çok ilginç varlıklardır. Onları ilginç kılan özelliklerinin başında ise, olağanüstü yön bulma yetenekleri."— Sunum transkripti:

1 KARANLIKTA GÖREBİLİR MİYİZ?

2 YARASALAR Yarasalar çok ilginç varlıklardır. Onları ilginç kılan özelliklerinin başında ise, olağanüstü yön bulma yetenekleri gelir.

3 YARASALAR Yarasaların bu yeteneği, bilim adamları tarafından yürütülen bir dizi deneyle ortaya çıkarıldı.

4 YARASALAR Bu deneylerin ilkinde, yarasa tamamen karanlık bir odaya bırakıldı. Aynı odanın bir ucuna ise yarasanın besini olan bir sinek yerleştirildi

5 YARASALAR Sinek havada daha ilk kanat çırpışlarını yaparken odanın bir ucundan hızla harekete geçen yarasa doğrudan sineğin yanına gelerek onu avlar.

6 YARASALAR Ortaya çıkan her yeni mucizede de bilim dünyası bu olağanüstü sistemlerin nasıl çalıştığını çözmeye uğraşmaktadır.

7 YARASALAR Yarasaların, zaman zaman, yaptıkları bu yolculuk nedeniyle mağaradan 50-70 km. kadar uzaklaştıkları tespit edildi.

8 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. Fatih Talha KOÇAK 4\A 223


"KARANLIKTA GÖREBİLİR MİYİZ?. YARASALAR Yarasalar çok ilginç varlıklardır. Onları ilginç kılan özelliklerinin başında ise, olağanüstü yön bulma yetenekleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları