Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KULÜBÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KULÜBÜ"— Sunum transkripti:

1 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KULÜBÜ

2 NELERDEN BAHSEDECEĞİZ?
İÜPK Hakkında İÜPK Nasıl Çalışır? Neler Yaptık? Neler Yapacağız?

3 İÜPK Hakkında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü, 2003 yılında kurulmuş; 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi yönetmeliği gereğince güncellenmiş, yeniden faaliyete geçmiş İstanbul Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Kulübü’dür.

4 İÜPK Hakkında Başladığımız günden itibaren psikoloji bölümü öğrencileri olarak kaynaşmak, dersler dışında da alan hakkında fikir edinmek adına çok çalışıyoruz. 13 kişilik yönetim kurulu ve 71 üye ile oldukça kalabalık bir ekibiz. 5 farklı takımımız var ve elimizden geldiğince çeşitli faaliyetler göstermeyi deniyoruz. Film gösterimleri, kitap okumaları, söyleşi ve mini seminerler düzenliyoruz

5 . En bilinen ve en kapsamlı etkinliğimiz İstanbul Üniversitesi ‘Psikoloji Günleri’dir. Psikoloji Günleri I ‘Hasta ve Hastalık’ (25-26 Mart 2011) Psikoloji Günleri II ‘İkinci Adım;Tedavi’ (3-4 Mayıs 2012) Psikoloji Günleri III (6-7 Mayıs 2013)

6 İÜPK Nasıl Çalışır? Neler yapar?

7

8 İÜPK 5 ANA TAKIMDAN OLUŞUR

9 İÜPK Nasıl Çalışır? Yönetim Kurulu •Başkan •Başkan Yrd. •Yazman
•Sayman Takım Sorumluları Takım Üyeleri

10 Başkan Ecem Uzun (3. sınıf) Başkan Yardımcısı Sinem Gazez (4. sınıf) Yazman Ebru Karataş (4. sınıf) Sayman Tunahan Cömert (2. Sınıf)

11 Kulüp yönetim kurulu Cemre Gümüş ( 2. sınıf) Elif Balıkçı ( 2. sınıf)
Elif Baştan (3. sınıf) Güneş Yetgin (2. sınıf) Hamdullah Tunç (2. sınıf) Hilal Beşikçi (3. sınıf) Mahmure Özbakır (2. sınıf) Melike Amet (4.sınıf) Pelin Öztürk (2. sınıf)

12 İLETİŞİM TAKIMI İÜPK tarafından düzenlenen tüm etkinliklerin
duyurularını yapar ve sosyal medya üzerinden iletişim sağlar. Facebook/İstanbul üniversitesi psikoloji öğrencileri Twitter/iupk Formspring/iupsikoloji

13

14

15

16 SEMİNER TAKIMI İÜPK seminer takımı tarafından seçilen bir
konu, kitap ya da yazı üzerine ‘konuşma’ etkinlikleri düzenler. Psikologların ve psikoloji bölümü hocalarının da konuşmacı olarak katıldığı bu etkinlikler tüm okulların psikoloji öğrencilerine açık olup keyifli bir sohbet şeklinde gerçekleşir.

17 SİNEMA TAKIMI İÜPK sinema takımı tarafından seçilen bir filmin
gösterimi ve ardından tartışılması şeklinde yapılan etkinliklerdir. Diğerleri gibi tüm öğrencilere açık olan bu etkinlikler, biz psikoloji öğrencileri için “film izlemekten” öte bir anlam taşımaktadır. Filmin teması ve anlamı üzerine yapılan tartışmalar, farklı bakış açıları kazanmamızı sağlamaktadır.

18 SOSYAL FAALİYET TAKIMI
İÜPK’nın en ‘eğlenceli’ takımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi sosyal faaliyet takımı tamamen sosyal aktivitelere dönüktür; tanışma çayı, bölüm yemekleri, kulüp partileri ve gezileri organize eder.

19 SOSYAL SORUMLULUK TAKIMI
Zor koşullarda eğitim gören öğrencilere destek olmak, çevreyi korumak ve sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak amacıyla kampanyalar düzenler/ düzenlenen kampanyalara destek olur.

20 NELER YAPTIK?

21

22 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ GÜNLERİ

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35


"İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KULÜBÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları