Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OZON TEDAVİ Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OZON TEDAVİ Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri."— Sunum transkripti:

1 OZON TEDAVİ Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri

2 Sağlıklı, uzun bir hayat için: Medikal Ozon Tedavisi

3 Ozon Tedavi Nedir?

4 Ozon molekülü, 1800 ’lü yılların sonunda Avusturyalı kimyacı Christian Schönbein tarafından bulunmuştur.

5 Günümüzdeki tedavi şeklini 1950’ ler civarında almıştır.

6 Almanya ’da Dr. J. Hansler tarafından geliştirilmiş ve yaygın tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

7 Ozon; oksijenden elektrik (corona discharge) ile elde edilen, yüksek enerjili, 3 atomlu bir moleküldür. OKSİJEN O 2 OZON O 3

8 Medikal Ozon Nedir? %100 saf oksijenden elde edilmiş % 0.05 O 3 - % 99.95 O 2 veya % 5 O 3 - % 95 O 2 karışımıdır.

9 Ozon Tedavi Endikasyonları  Damar dolaşım bozuklukları  Bağışıklık sistemi bozuklukları veya dengesizlikleri  Hepatitler  Enflamatuvar durumlar  Romatizmal durumlar  Açık yaralar

10 Bu endikasyonların yanısıra 100’ün üzerinde hastalıkta tamamlayıcı olarak kullanılabilmektedir:  Diyabet  Romatoid artrit, kas ağrıları, kireçlenme  Kolit  Kanser  Migren  Alerjiler  Bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonları  vb.

11 Medikal Ozon Tedavisi; Çağımızın hastalığı,, Kronik yorgunluk sendromu, Günümüzde neredeyse hepimizin ortak amacı haline gelen, Yaşlanmaya Karşı kullanılan tedavilerde önemli bir yer almaktadır.

12 Son zamanlarda, bilimdeki gelişmelere paralel olarak yaşam uzamıştır. Aynı gelişmeler çevre kirliliği ve sağlıksız ortamları da beraberinde getirmiştir.

13 Dolayısıyla; çok fazla toksik gaz soluma ve çok fazla katkılı gıdalarla beslenme başlamıştır… Böylece, hücrelerimizi çevreleyen sıvıda toksik madde ( serbest radikaller, yağda eriyen kimyasallar vb.) birikimi ve uzun dönemde hastalıklarda artış gözlenmiştir.

14 Amacımız : İHTİYARLAMADAN YAŞLANMAK, Yaşlanırken sağlıklı ve zinde kalabilmek…

15

16 Bu durumda; Yüksek Koruyucu Tıp – “ULTRA PREVENTIVE MEDICINE” dediğimiz hastalık önleyici tedaviler devreye girmeye başlamıştır. Bunlar; çeşitli biyo-oksidatif terapiler, antioksidanlar, vitaminler, detoks diyetleri, kolon hidroterapiler, ozon saunalar ve benzerleridir.

17 Ozon tedavisinin bu dönemde de; hastalıklar oluşmadan önce insana katkısı fazladır. Ozon ; serbest radikaller ile reaksiyona girerek hücreleri bunların zararlı etkilerinden korurken, vücudun kendi antioksidan sistemini de harekete geçirerek doğal yoldan korunmayı sağlar.

18 Alman meslektaşlar bu işleme “Kan Yıkama” adını vermişlerdir.

19 Kupa Tedavisi

20 Torba Tedavisi

21 Rektal İnsuflasyon

22 Eklem İçi Uygulama

23 Majör Otohemoterapi

24 Kontrendikayonlar  Glucose 6 phosphade dehydrogenase eksikliği ( FAVİZİM )  Kontrolsüz Hipertiroidi


"OZON TEDAVİ Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri Dr.Lale Yeprem Ozon Sağlık Hizmetleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları