Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KEMENÇE Hazırlayan:Buse Danışman KEMENÇE ILE OYNANAN OYUNLAR Akçaabat Horon Kurma Maçko Horon Müzikli Korna Sıksara Tonya Kız Havası Tonya Sıksara Vakfikadir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KEMENÇE Hazırlayan:Buse Danışman KEMENÇE ILE OYNANAN OYUNLAR Akçaabat Horon Kurma Maçko Horon Müzikli Korna Sıksara Tonya Kız Havası Tonya Sıksara Vakfikadir."— Sunum transkripti:

1

2 KEMENÇE Hazırlayan:Buse Danışman

3 KEMENÇE ILE OYNANAN OYUNLAR Akçaabat Horon Kurma Maçko Horon Müzikli Korna Sıksara Tonya Kız Havası Tonya Sıksara Vakfikadir Sıksara

4 K EMENÇE NERELERDE KULLANıLıR ? Kemençe daha çok Karadeniz bölgesinde yaygındır.Düğünlerde, kına gecelerinde çokça kullanılır.Karadeniz kullanıldığı gibi aynı zamanda Anadolu’nun Kuzeydoğusunda’da kullanılır.

5 K EMENÇE SAPı AT KUYRUĞUNDAN YAPILIR Kemençedeki duruş hali

6 K EMENÇE NASıL YAPıLıR ? Kemençe çok yaygındır.kemençenin sopası at kuyruğundan yapılmıştır.Gövdesi ise büyük tahta parçaları keserek yapılmıştır.Aynı şekilde kemençenin sopası uzun ince bir tahtadır.

7 GÜNÜMÜZDE KEMENÇE TUTUM YERİ GÖVDE AKORLAR ŞU ANKİ HALİKEMENÇE Yaysız Hali

8 VIDEO …


"KEMENÇE Hazırlayan:Buse Danışman KEMENÇE ILE OYNANAN OYUNLAR Akçaabat Horon Kurma Maçko Horon Müzikli Korna Sıksara Tonya Kız Havası Tonya Sıksara Vakfikadir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları