Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYANLAR: Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Hatice PEHLEVAN Eziz DURDİYEV Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYANLAR: Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Hatice PEHLEVAN Eziz DURDİYEV Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYANLAR: Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Hatice PEHLEVAN Eziz DURDİYEV Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR

2 CES (C ONSUMER E LECTRONICS S HOW ) Her sene olduğu gibi bu sene de elektronik ve teknoloji tüketicilerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Etkinlikte rekor sayıda katılımcı olduğu bildirildi. Üstelik rekor sayıda otomotiv firması fuar öncesi ve fuar sırasında birçok etkinlik düzenledi.

3 Robotik teknolojisi üzerine çalışan bilim adamları akıl almaz bir projeye imza attılar. Pentagon tarafından finanse edilen ekip, insan beyni fonksiyonlarına sahip, kendi başına düşünüp hareket edebilen bir makine icat etti. Makine, fiziksel zekaya sahip, insanlar tarafından programlanmış eylemlerden bağımsız olarak, özerk, hareket edebilen ilk robot. Eşi benzeri olmayan bu cihaz, birbirine bağlanmış nano ölçekli milyarlarca kablonun birleşimi ile insan beynine benzer bir yapıya sahip. Her bağlantı sentetik bir sinaps görevi görüyor. Sinapslar, sinir hücrelerinin diğer hücrelere mesaj iletmesine olanak tanıyan özelleşmiş bağlantı noktalarıdır. Yapısı çok karmaşık olduğu için yapay zeka projelerinde birebir kopyalamak şimdiye kadar mümkün olmamıştı. Hafızada tutma yeteneğine sahip olarak geliştirilen bu teknolojinin orduda kullanılması durumunda, insan kontrolü olmaksızın, bölgeyi zamanla tanıyan insansız hava araçları üretmek mümkün olacak.

4

5 A RTıRıLMıŞ GERÇEKLIK CES 2012'nin yıldızları arasında bulunan Qualcomm, fuarda tanıttığı Susam Sokağı karakterlerini kullanan artırılmış gerçeklik demolarıyla epey ilgi topladı. Firmanın artırılmış gerçeklik konusunda deneyimli bir firma olan Vuforia'yı satın almasıyla bu alanda ilginç gelişmelere imza atabileceği belirtiliyor. Qualcomm artırılmış gerçekliği, Eğitim, reklam ve oyunlarda kullanmayı planlıyor.

6 İ SVIÇRE ÇAKıSı USB Şu her işe yarayan İsviçre çakılarını bilmeyen var mı? İsviçre'nin bu konudaki ünlü markası Victorinox'un fuarda tanıttığı ve temel işlevi USB bellek olan ürün, zengin özellikleriyle beğeni topladı. Bir USb bellek ne kadar ilginç olabilir demeyin. Bu İsviçre çakısı şeklindeki bellek, 1 TB'a kadar kapasite sunarken, dahili ekranı sayesinde içeriğinde bulunan dosyaları size gösterebiliyor.

7 İ NTELIN ULTRABOOKLARı Kuşkusuz CES 2012'nin en fazla dikkat çeken ürünlerinden biri de Intel'İn Ultrabook'ları oldu. Farklı markalara ait modeller Intel standında sergilenirken, bir kaç istisnai modeli saymazsak genel olarak modeller arasında ciddi bir benzerlik olduğunu söylemek mümkün. Üreticilerin daha yaratıcı modeller piyasaya sürebilmek için zamana ihtiyaçları var.

8 L G NIN 3 B SINEMASı Önceki fuarların aksine bu fuarda TV üreticileri, üç boyut konusunu pek vurgulamadı. Öte yandan LG'nin standının dış duvarının tamamen ekranlarla kaplanmasıyla oluşturan devasa ekranda yapılan 3B demoları oldukça etkileyiciydi. LG, standına uğrayan yüzlerce ziyaretçiye ücretsiz olarak dağıttığı gözlüklerle 3B demoları izletirken, kendi 3B çözümünün kalitesi ve düşük maliyetine de gönderme yaptı.

9 AMD' NIN INCE DIZÜSTÜ PC' SI Fuarda sergilenmek yerine, sadece kapalı kapılar ardında seçilmiş bazı yayınlara gösterilen AMD Trinity işlemcisi oldukça ilgimizi çekti. Bu işlemciyi kullanan bir ince dizüstü PC, aynı anda HD video gösterirken, video dönüştürüp Dirt 3 (DirectX 11) oyununu da akıcı bir şekilde oynatabiliyordu. Bu işlemciyi kullanan ince dizüstü PC'lerin Intel'in Ultrabook'larına rakip olması bekleniyor.

10 C ES IN EN IYI TELEFONLARı Sony Xperia Z1S Asus PadFone X ZTE Nubia Z5s Huawei Ascend Mate 2


"HAZIRLAYANLAR: Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Hatice PEHLEVAN Eziz DURDİYEV Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları