Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SUDA ÇÖZÜNEN BİR KATI İLE SU KARIŞIMININ HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ  DENEYİN AMACI  Suda çözünen bir katı ile su karışımının, karışmadan önceki ve karıştıktan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SUDA ÇÖZÜNEN BİR KATI İLE SU KARIŞIMININ HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ  DENEYİN AMACI  Suda çözünen bir katı ile su karışımının, karışmadan önceki ve karıştıktan."— Sunum transkripti:

1 SUDA ÇÖZÜNEN BİR KATI İLE SU KARIŞIMININ HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ  DENEYİN AMACI  Suda çözünen bir katı ile su karışımının, karışmadan önceki ve karıştıktan sonraki hacimlerini karşılaştırmak ARAÇ VE GEREÇLER  2 adet dereceli silindir  Bir miktar tuz

2 DENEYİN YAPILIŞI  Deney tüplerinden birine su koyulur ve miktarı kaydedilir.  Diğer deney tüpüne tuz konulur ve miktarı kaydedilir.

3 DENEYİN YAPILIŞI  Su içersinde tuz bulunan deney tüpüne boşaltılır.  Tuz çözününceye kadar tüp ağzı kapatılarak çalkalanır.

4 DENEY SONU DEĞERLENDİRME SORULARI 1.Tuz suda çözündükçe, ince cam borudaki su seviyesinin düşmesi neyi gösterir? 2.İçinde su bulunan deney tüpüne tuz konduğunda suyun yer değiştirme miktarı tuzun hacmini verir mi?

5 SONUÇ  Tuzun yapısında kumdaki gibi gözle görülün boşluk yoktur, fakat tuz molekülleri arasında da boşluk mevcuttur. Bu nedenle suyun yer değiştirme metodu ile tuzun hacmini doğru olarak ölçemeyiz.


"SUDA ÇÖZÜNEN BİR KATI İLE SU KARIŞIMININ HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ  DENEYİN AMACI  Suda çözünen bir katı ile su karışımının, karışmadan önceki ve karıştıktan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları