Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARDİYOTO KARDİYOLOJİ OTOMASYONU.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARDİYOTO KARDİYOLOJİ OTOMASYONU."— Sunum transkripti:

1 KARDİYOTO KARDİYOLOJİ OTOMASYONU

2 Bu program ile, aşağıda gördüğünüz tüm raporları elektronik ortamda düzenleyip, arşivleyip, yayınlarınız için taramalar yapabilirsiniz.

3 Hasta, rahatsızlığı ile polikliniğinize başvurur.
Doktorunuz, “Poliklinik Takip Formu” bölümünden hasta kimlik bilgileri ile ilk kaydı açar. Yakınması, öyküsü, risk faktörleri, soygeçmişi ve özgeçmişi gibi bilgileri girer. Muayeneden sonra, bulgularını, fizik muayene bölümüne kayıt eder. Tüm veriler, hatayı minimize etmek için genelde fare ile seçerek girilir.

4 Poliklinik doktorunuzun istediği tetkikler ilgili alanlara kayıt edilir.
Ayrıca eko, ekg, tele, efor gibi test sonuçları da girilir. Tetkik ve test sonuçlarına göre doktorunuz tedavi biçimine karar verir. Poliklinik doktorunuzun verdiği kararla hastasını kontrol muayeneleri ile takip edebilir. Şüphelendiği durumlarda tetkik ve testlere devam edebilir.

5 Potansiyel görülen hastalara ilgili testler uygulanır.
Bulgular ilgili raporlara girilir. Örneğin Ekokardiyografi gibi… Bu raporda ilgili veriler girildiğinde formülize edilmiş alanlar otomatik olarak hesaplanır. Örneğin “Ejeksiyon fraksiyonu” Daha sonra doktor, yorumunu ve sonucu yazar.

6 Tüm sonuçlar eşzamanlı (online) olarak, bilgisayar ağında izin verilen tüm terminallerden görülebilir. Eğer ortak bir kararla girişimsel bir işlem uygulanacaksa ilgili rapora gidilir. Girişimsel bir işlem yapıldıysa bununla ilgili tüm verilerin kayıt edileceği alanlar mevcuttur. Üstelik sadece fare kullanarak, tek TIKLA. Basınçlar, ventrikül bilgileri, duvar bozuklukları, lezyonlar, giriş yöntemleri gibi…

7 Lezyonları işaretlemek için küçücük kalp resmi yerine “LEZYONLAR” butonuna basarak ayrı bir ekranda fare kullanarak tek TIKLA düşer menüleri kullanabilirsiniz.

8 Yaptığınız anjiyo sonrasında gerekli gördüğünüz durumda ptca ve stent gibi bir uygulama yaparsanız bunu da ayrı bir raporda hazırlayabilirsiniz Ana menüden PTCA Stent Raporunu seçebilirsiniz. Bu raporu da tek fare TIK’lamasıyla doldurabilirsiniz. İŞLEMLER butonuna bastığınızda tam ekran lezyon yerleri açılacak ve ptca veya stent verilerini işaretleyebileceksiniz.

9 Yapılan işlemleri işaretlemek için küçücük kalp resmi yerine “İŞLEMLER” butonuna basarak ayrı bir ekranda fare kullanarak tek TIKLA düşer menüleri kullanabilirsiniz.

10 Tüm test ve işlemleri yapılan hastaları gerek gördüğünüz takdirde Koroner Bakım Ünitesinde takip edebilirsiniz. KBU Raporu ile tüm bilgilerini görebilirsiniz. Bu raporda da işlem sonrası hastanızın durumunu takip edebilirsiniz. Raporun doldurulması, doktorlarınız vaktini almamak için fare ile seçilerek yapılır.

11 Şimdi lütfen dikkat ediniz. Bizce programın en önemli özelliği burada !
EPİKRİZ RAPORU Epikriz Raporu, hastanızın kliniğinize başvurmasıyla otomatik olarak dolmaya başlar ve hastaneden ayrılana kadar ki tüm bilgiler bu raporda toplanır. Bu raporu hazırlamak için servis doktorlarınız saatlerce uğraşmaz ve hatalı veri giremez.

12 Referanslarımızdan bazıları; Gazi Üniversitesi
Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Kocaeli Üniversitesi Ankara Numune Hastanesi 29 Mayıs Hastanesi Medical Park (Sultan) Hospital, İstanbul Hacettepe Üniversitesi (Ekokardiyografi) Mersin Üniversitesi Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Hazırlayan : Ümit Fidan

13 İzlediğiniz için teşekkür ederiz.
Hazırlayan : Ümit Fidan


"KARDİYOTO KARDİYOLOJİ OTOMASYONU." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları