Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Bu program ile, aşağıda gördüğünüz tüm raporları elektronik ortamda düzenleyip, arşivleyip, yayınlarınız için taramalar yapabilirsiniz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Bu program ile, aşağıda gördüğünüz tüm raporları elektronik ortamda düzenleyip, arşivleyip, yayınlarınız için taramalar yapabilirsiniz."— Sunum transkripti:

1

2  Bu program ile, aşağıda gördüğünüz tüm raporları elektronik ortamda düzenleyip, arşivleyip, yayınlarınız için taramalar yapabilirsiniz.

3  Hasta, rahatsızlığı ile polikliniğinize başvurur.  Doktorunuz, “Poliklinik Takip Formu” bölümünden hasta kimlik bilgileri ile ilk kaydı açar.  Yakınması, öyküsü, risk faktörleri, soygeçmişi ve özgeçmişi gibi bilgileri girer.  Muayeneden sonra, bulgularını, fizik muayene bölümüne kayıt eder.  Tüm veriler, hatayı minimize etmek için genelde fare ile seçerek girilir.

4  Poliklinik doktorunuzun istediği tetkikler ilgili alanlara kayıt edilir.  Ayrıca eko, ekg, tele, efor gibi test sonuçları da girilir.  Tetkik ve test sonuçlarına göre doktorunuz tedavi biçimine karar verir.  Poliklinik doktorunuzun verdiği kararla hastasını kontrol muayeneleri ile takip edebilir.  Şüphelendiği durumlarda tetkik ve testlere devam edebilir.

5  Potansiyel görülen hastalara ilgili testler uygulanır.  Bulgular ilgili raporlara girilir. Örneğin Ekokardiyografi gibi…  Bu raporda ilgili veriler girildiğinde formülize edilmiş alanlar otomatik olarak hesaplanır. Örneğin “Ejeksiyon fraksiyonu”  Daha sonra doktor, yorumunu ve sonucu yazar.

6  Tüm sonuçlar eşzamanlı (online) olarak, bilgisayar ağında izin verilen tüm terminallerden görülebilir.  Eğer ortak bir kararla girişimsel bir işlem uygulanacaksa ilgili rapora gidilir.  Girişimsel bir işlem yapıldıysa bununla ilgili tüm verilerin kayıt edileceği alanlar mevcuttur. Üstelik sadece fare kullanarak, tek TIKLA.  Basınçlar, ventrikül bilgileri, duvar bozuklukları, lezyonlar, giriş yöntemleri gibi…

7  Lezyonları işaretlemek için küçücük kalp resmi yerine “LEZYONLAR” butonuna basarak ayrı bir ekranda fare kullanarak tek TIKLA düşer menüleri kullanabilirsiniz.

8  Yaptığınız anjiyo sonrasında gerekli gördüğünüz durumda ptca ve stent gibi bir uygulama yaparsanız bunu da ayrı bir raporda hazırlayabilirsiniz  Ana menüden PTCA Stent Raporunu seçebilirsiniz.  Bu raporu da tek fare TIK’lamasıyla doldurabilirsiniz.  İŞLEMLER butonuna bastığınızda tam ekran lezyon yerleri açılacak ve ptca veya stent verilerini işaretleyebileceksiniz.

9  Yapılan işlemleri işaretlemek için küçücük kalp resmi yerine “İŞLEMLER” butonuna basarak ayrı bir ekranda fare kullanarak tek TIKLA düşer menüleri kullanabilirsiniz.

10  Tüm test ve işlemleri yapılan hastaları gerek gördüğünüz takdirde Koroner Bakım Ünitesinde takip edebilirsiniz.  KBU Raporu ile tüm bilgilerini görebilirsiniz.  Bu raporda da işlem sonrası hastanızın durumunu takip edebilirsiniz.  Raporun doldurulması, doktorlarınız vaktini almamak için fare ile seçilerek yapılır.

11  Şimdi lütfen dikkat ediniz. Bizce programın en önemli özelliği burada !  EPİKRİZ RAPORU  Epikriz Raporu, hastanızın kliniğinize başvurmasıyla otomatik olarak dolmaya başlar ve hastaneden ayrılana kadar ki tüm bilgiler bu raporda toplanır.  Bu raporu hazırlamak için servis doktorlarınız saatlerce uğraşmaz ve hatalı veri giremez.

12 Referanslarımızdan bazıları;  Gazi Üniversitesi  Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi  Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi  Kocaeli Üniversitesi  Ankara Numune Hastanesi  29 Mayıs Hastanesi  Medical Park (Sultan) Hospital, İstanbul  Hacettepe Üniversitesi (Ekokardiyografi)  Mersin Üniversitesi  Celal Bayar Üniversitesi, Manisa  Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın  Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Hazırlayan : Ümit Fidan

13  İzlediğiniz için teşekkür ederiz.  Hazırlayan : Ümit Fidan


" Bu program ile, aşağıda gördüğünüz tüm raporları elektronik ortamda düzenleyip, arşivleyip, yayınlarınız için taramalar yapabilirsiniz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları