Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Tarık ÇETİN TKDTKD.  Derneğimin amacını yazarak bulunduğum şehirdeki valiliğe (Sakarya Valiliğine) sundum.Valiliğin olumlu kararı ile derneğimi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Tarık ÇETİN TKDTKD.  Derneğimin amacını yazarak bulunduğum şehirdeki valiliğe (Sakarya Valiliğine) sundum.Valiliğin olumlu kararı ile derneğimi."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Tarık ÇETİN TKDTKD

2  Derneğimin amacını yazarak bulunduğum şehirdeki valiliğe (Sakarya Valiliğine) sundum.Valiliğin olumlu kararı ile derneğimi kurdum. Daha sonra derneğime üyeler buldum ve içimizde demokrasiyle yönetim kurulunu belirledi. Böylece derneğimiz hazır hale geldi.

3 12.05.2010 SAKARYA VALİLİĞİ’NE SAKARYA Türkiye’de kütüphaneler açmak veya açılmış kütüphaneleri geliştirmek, ayrıca kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yaptırmak amacıyla bir dernek kurmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. K.Söğütlü Mah. Atatürk Cad. No. 419/2 Sadık Tarık Sadi Çetin

4  Türkiye’de kütüphaneler açmak veya açılmış kütüphaneleri geliştirmek. Ayrıca kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yaptırmak.

5  “Daha gelişmiş bir gelecek için…” TKD TKDTKD

6  Kitap toplamak için yapılan kampanyalar.  Üyelerimizin ve yardımsever insanların yaptığı bağışlar.

7  Kitapsever gönüllülerle birlikte kitap kampanyası yapmak, köy okullarına kütüphane eklemek, durumu kötü olan kütüphaneleri onarmak, kütüphaneler kurmak ve özel kitap okuma saatleri ayarlayıp kitap okuma yapmaktır.

8  TÜRKİYE KÜTÜPHANE DERNEĞİ TÜZÜĞÜ   Derneğin Adı ve Merkezi  Madde 1- Derneğin Adı: “Türkiye Kütüphane Derneği” dir.  Derneğin merkezi Sakarya’dır.Şubesi açılacaktır.  Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı  Madde 2-Dernek,  Türkiye’de kütüphaneler açmak ve geliştirmek amacı ile kurulmuştur.  Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri  1-Faaliyetlerin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak,  2-Kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek,  3-Amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek, dokümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap gibi yayınlar ile üyelerine dağıtmak üzere çalışma ve bilgilendirme bültenleri çıkarmak,  4-Amacın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek,  5-Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek,  6-Tüzük amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari ve sanayi işletmeler kurmak ve işletmek,  7-Üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak ve bunları tefriş etmek,  8-Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.

9  Başkan (Sadık Tarık Sadi ÇETİN)  Asbaşkan (Cansın ÖZGAN)  Geçmiş Dönem Başkanı (Alperen ÖZ)  Sekreter (Umuthan DENİZ)  Sayman (Alperen Çaktı)  Yazman (Feridun Can CÖMERT)

10  http://idm.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid= 3392 http://idm.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid= 3392  http://images.google.com/ http://images.google.com/  http://www.facebook.com/topic.php?uid=13 2389352724&topic=10646 http://www.facebook.com/topic.php?uid=13 2389352724&topic=10646

11


"Hazırlayan: Tarık ÇETİN TKDTKD.  Derneğimin amacını yazarak bulunduğum şehirdeki valiliğe (Sakarya Valiliğine) sundum.Valiliğin olumlu kararı ile derneğimi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları