Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAŞAMAK İÇİN NELERE İHTİYACIMIZ VAR? Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların başında gelir. Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAŞAMAK İÇİN NELERE İHTİYACIMIZ VAR? Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların başında gelir. Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların."— Sunum transkripti:

1 YAŞAMAK İÇİN NELERE İHTİYACIMIZ VAR? Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların başında gelir. Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların başında gelir.

2 DOĞAL KAYNAKLARIMIZDAN BİRİ OLAN SU NEDİR? Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Canlılık için gereken tüm fiziksel olaylar hep suyun özellikleri ile gerçekleşebilmektedir. Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Canlılık için gereken tüm fiziksel olaylar hep suyun özellikleri ile gerçekleşebilmektedir.yaşammaddediryaşammaddedir

3 İHTİYACLARIMIZI NASIL KARŞILARIZ? SU AKARKEN TESTİYİ DOLDURMALI! SU AKARKEN TESTİYİ DOLDURMALI! SU HAYATTIR BOŞ YERE HARCAMAYALIM! SU HAYATTIR BOŞ YERE HARCAMAYALIM!

4 SUYU NİÇİN KORUMALIYIZ? SUYUN DEĞERİNİ BİLELİM,YOKLUĞUNU YAŞAMAYALIM! SUYUN DEĞERİNİ BİLELİM,YOKLUĞUNU YAŞAMAYALIM!

5 ÜLKEMİZDE BULUNAN BAŞLICA SU KAYNAKLARI NELERDİR? DENİZLER DENİZLER GÖLLER GÖLLER AKARSULAR AKARSULAR

6 SU KAYNAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN BİZLERE DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR? Doğal su kaynaklarımızı korumak, Erezyonu önlemek. Bilinçsiz boşa akan nehir, dere, çay, akarsu gibi su kaynaklarını boşa akıtmayıp gerekli yerlere barajlar yapmak. En önemlisi kirletmemek. Yurdumuzun çoğu bölgesini ağaçlandırmak. Doğal su kaynaklarımızı korumak, Erezyonu önlemek. Bilinçsiz boşa akan nehir, dere, çay, akarsu gibi su kaynaklarını boşa akıtmayıp gerekli yerlere barajlar yapmak. En önemlisi kirletmemek. Yurdumuzun çoğu bölgesini ağaçlandırmak.


"YAŞAMAK İÇİN NELERE İHTİYACIMIZ VAR? Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların başında gelir. Su,ihtiyaç duyduğumuz en önemli Doğal Kaynakların." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları