Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI 26 ARALIK 2013 – 23 OCAK 2014 FAALİYET RAPORU.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI 26 ARALIK 2013 – 23 OCAK 2014 FAALİYET RAPORU."— Sunum transkripti:

1 ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI 26 ARALIK 2013 – 23 OCAK 2014 FAALİYET RAPORU

2 26 ARALIK 2013 TARİHİNDEN BUGÜNE ODAMIZA, 104 ADET FİRMA KAYIT OLMUŞ, 48 ADET FİRMA ODAMIZDAN KAYDINI KAPATMIŞTIR. 104 FİRMANIN; 8 ADETİ FABRİKA NİTELİĞİNDE OLUP; 1 ADETİ ÖRGÜ (TRİKO) VE TIĞ İŞİ (KROŞE) DİĞER GİYİM EŞYASI İMALATI, 1 ADETİ PERDELERİN VE İÇ STORLARIN, PERDE VEYA YATAK SAÇAKLARININ, FARBELALARININ VE MALZEMELERİNİN İMALATI, 1 ADETİ MİNERAL SES/ISI İZOLASYON MALZEMELERİNİN İMALATI, 1 ADETİ KUMAŞ VE TEKSTİL ÜRÜNLERİNİ AĞARTMA VE BOYAMA HİZMETLERİ, 1 ADETİ DERİ, KÖSELE, KARMA DERİ VE DİĞER MALZEMELERDEN BAVUL, EL ÇANTASI, CÜZDAN, OKUL ÇANTASI, EVRAK ÇANTASI, DERİDEN SİGARALIK, DERİ AYAKKABI BAĞI, KİŞİSEL BAKIM, DİKİŞ, VB. AMAÇLI SEYAHAT SETİ, VB. ÜRÜNLERİN İMALATI, 1 ADETİ DİĞER ALKOLSÜZ İÇECEKLERİN ÜRETİMİ, 1 ADETİ HURDALARIN GERİ KAZANIM AMACIYLA PARÇALARA AYRILMASI, 1 ADETİ DERİ VE KÜRKLÜ DERİ İMALATI İLE İŞTİGAL EDEN FABRİKALARDIR. KAYDINI KAPATAN FİRMALARIN 2 ADETİ FABRİKA NİTELİĞİNDE OLUP, 1 ADETİ GİYİM EŞYASI VE DİĞER TEKSTİL ÜRÜNLERİNİ BOYAMA VE RENKLENDİRME HİZMETLERİ 1 ADET KÜRKÜN VE DERİNİN TABAKLANMASI, BOYANMASI, İŞLENMESİ İLE İŞTİGAL EDEN FABRİKALARDIR. TOPLAM ÜYE SAYISI : 6.353 ADETTİR FABRİKA SAYISI : 801 ADETTİR

3 ÇORLU TSO İLE KAYMAKAM HULUSİ DOĞAN "ÇORLU İLERİ TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ"NİN KURULMASI HAKKINDA İSTİŞAREDE BULUNDU Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Özer Göktepe, Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu, Odamız Ar-Ge Komisyonu Üyeleri; Önder Şen, Selim Sücüllü, Mehmet Manav ve Mehmet Elverdi 09 Ocak 2014 Perşembe günü Çorlu İleri Teknoloji Üniversitesi'nin bölgemize kazandırılması konusunda Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan'a ziyarette bulunarak istişarede bulundular. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan; "Bizler mülki idari amirler olarak Çorlu'ya İleri Teknoloji Üniversitesi'nin kurulmasını sonuna kadar arzulayan ve destekleyen bir anlayışa sahibiz. Çorlu TSO'nun bu tür girişimlerini son derece doğru buluyorum. Birşey çalışmadan kazanılamaz. Bizler çok çalışarak sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Sanayi ağarlığımızı ön plana çıkarmalıyız ki bu işi isteyen diğer ilçelere karşı artılarımızı göstermeliyiz. Bu konuda ilgili Bakanlıklara çalışmalarımızı ulaştırmalıyız. Talebimiz kabul edilirse; Çorlu İleri Teknoloji Üniversitesini bölgemize kazandıracağız."dedi.

4

5 ODAMIZ, ÇİSAD, VELİMEŞE OSB MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKGÜCÜ OSB MÜDÜRLÜĞÜ İLE "ÇORLU İLERİ TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ"NİN KURULMASI HAKKINDA İSTİŞAREDE BULUNDU Bölgede, Çorlu'ya İleri Teknoloji Üniversitesi kurulması fikrinin ilk kez 25 Şubat 2012 tarihinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaya çıkarıldığını ve bu üniversite kurulumu için iki yıldır büyük çaba sarf ettiklerini belirten Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu, Çorlu İleri Teknoloji Üniversitesi'nin kuruluşu için bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sanayi müdürlüklerini ziyarete devam ediyor. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Özer Göktepe, Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu, Odamız Ar-Ge Komisyonu Üyesi; Mehmet Elverdi 21 Ocak 2014 Salı günü Çorlu İleri Teknoloji Üniversitesi'nin bölgemize kazandırılması konusunda ÇİSAD, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi ve Türkgücü Organize Sanayi Bölgesi Müdürlükleri'ne ziyarette bulunarak istişarede bulundular.

6

7

8

9 2014 YILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ VE İŞİN YÜRÜTÜMÜ TEFTİŞLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI'NA YOĞUN KATILIM Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Odamız işbirliğiyle düzenlenen "2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği ve İşin Yürütümü Teftişleri Bilgilendirme Toplantısı" 17 Ocak 2014 Cuma günü Odamız Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıya; Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Tekirdağ Çalışma ve İş-Kur Müdürü Şerafettin Küçük, SGK İl Müdürü Mahmut Kotan, İş Teftiş Kurulu İstanbul Grup Başkanı Zeki Kömürcü, İstanbul Grup Başkan Yardımcısı Lütfü Alpsoy, İş Baş Müfettişi Mahmut Kesici, İş Müfettişi Mehmet Alper Kan ve Üyelerimiz katılımda bulundular.

10

11 ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİ Üniversite-Sanayi İşbirliği'nin geliştirilmesi amacıyla; 03 Ocak 2014 tarihinde Ramada Otel'de düzenlenen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık'ın iştirak ettiği "Üniversite - Sanayi İşbirliği Zirvesi"ne Odamız Meclis Başkanı Metin Akgün, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu ve Meclis Üyesi Serkan Ercili katılımda bulundular.

12

13 ÇORLU TSO 6. MESLEK KOMİTESİNDEN ÜYELERİNE ZİYARET Odamız Meclis Başkanı Metin Akgün, 6. Meslek Komitesi Başkanı ve Üyeleri; 25 Aralık 2013 Çarşamba günü Şena Yapı Denetim Yetkilisi Yalçın Şener, Kardeşoğulları Hafriyat İnş. Tic. Ltd. Şti. Yetkilileri; Mehmet Gökgöz ve Orhan Gökgöz, Akses İnşaat Yetkilisi Yaşar Aksoy'a ve 08 Ocak 2014 Çarşamba günü Trakya Yapı Denetim Ltd. Şti. Yetkilisi Sedat Çapuryüz, Kervancı İnşaat Tek. Orm. Ürün. ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. yetkilileri Bülent Kervancı ve Sebahattin Kervancı, Baykara İnş. Ltd. Şti. yetkilileri; Hakan Baykara ve Süha Eğilmez, Kılıçoğlu Yapı Denetim Ltd. Şti. yetkilisi Atilla Kılıç'a ziyarette bulundular.

14

15

16

17 Kervancı İnşaat Tek. Orm. Ürün. ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Yetkilileri Bülent Kervancı ve Sebahattin Kervancı Ziyaretinden Kılıçoğlu Yapı Denetim Ltd. Şti. Yetkilisi Atilla Kılıç Ziyaretinden

18 Baykara İnş. Ltd. Şti. Yetkilileri; Hakan Baykara ve Süha Eğilmez Ziyaretinden

19 Trakya Yapı Denetim Ltd. Şti. Yetkilisi Sedat Çapuryüz Ziyaretinden

20 TEKİRDAĞ İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ ÇORLU TSO BAŞKANLARI İLE BİRARAYA GELEREK İSTİŞAREDE BULUNDULAR Tekirdağ İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hülya Perin, Başkan Yardımcıları; Kaan Çelik, Mustafa Öztemel, Tekirdağ İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri; Çiğdem Sönmez, Maksut Küçükdişli, Salih Yılmaz, Emrah Kılavuz ve Sezcan Meriç 17 Ocak 2014 Cuma günü Odamız Meclis Başkanı Metin Akgün ve Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün ile biraraya gelerek girişimcilik konusunda istişarede bulundular.

21

22 ÇERKEZKÖY KAYMAKAMI METİN KUBİLAY'DAN ÇORLU TSO BAŞKANI ENİS SÜLÜN'E ZİYARET Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay 09 Ocak 2014 Perşembe günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu'na ziyarette bulundu.

23

24 ÇORLU TSO OLARAK "TOBB ODA/BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ 9.DÖNEM SERTİFİKA TÖRENİNE" İŞTİRAK ETTİK 9. Dönem Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi Sertifika Töreni 14 Ocak 2014 Salı günü TOBB Birlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene; Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Köroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hüseyin Ersoy ve Müslüm Kahraman, Genel Sekreter İbrahim KARAĞÖZ ve Akreditasyon Sorumlusu Buket ÖZÇELİK GÜRCAN katılımda bulundular. Akredite olan ve akreditasyon süreci devam eden toplam 221 Oda/Borsanın Meclis ve Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile Genel Sekreter ve personelinin katıldığı törenin açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, göreve geldikleri günden itibaren ‘takip eden' değil, ‘yönlendiren', ‘yol açan' olmayı amaçladıklarını belirterek, akreditasyon sisteminin hizmet kalitesinin standardizasyonu açısından büyük önem taşıdığına işaret etti.

25

26 ODAMIZ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN "ÜNİVERSİTELER-İŞ DÜNYASI" "İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİ TARTIŞIYOR" SEMPOZYUMU İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Odamızın almış olduğu karar doğrultusunda; 01-02 Mart 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan "Üniversiteler-İş Dünyası", "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini Tartışıyor" sempozyumunun daha verimli değerlendirilmesi için neler yapılacağına yönelik 06 Ocak 2014 Pazartesi günü Odamız Meclis Salonu'nda bir istişare toplantısı gerçekleşti. İstişare toplantısına; Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzeloğlu ve Odamız 14. Meslek Komite Üyeleri katılımda bulundular. İstişare toplantısında, yapılacak sempozyuma çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, iş dünyası ile sanayicilerin katılım göstermesinin hedeflendiği belirtilerek; Üniversite ile İş Dünyasının, İşci Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda ne aşamada olduğu, bu hususların nasıl geliştirilebileceği ve verimliliğinin nasıl artırılabileceği konuları tartışıldı.

27

28 AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA YEL’DEN ÇORLU TSO BAŞKANI ENİS SÜLÜN’E ZİYARET AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yel ve Ak Parti Çorlu İlçe Teşkilatı Üyeleri 08 Ocak 2014 Çarşamba günü Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'e ziyarette bulundular.

29

30 ÇORLU TSO'DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ Odamız ve KOSGEB işbirliğiyle; 18-28 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" tamamlanmıştır. Eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılar için Sayın Kaymakamımız Hulusi Doğan ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Özay Cebeci'nin katılımlarıyla 27 Aralık 2013 Cuma günü Odamız Meclis Salonu'nda bir sertifika töreni gerçekleştirildi. Sertifika Törenine; Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci, Odamız Meclis Başkanı Metin Akgün, Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; İsmail Köroğlu, Engin Adıgüzeloğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Serkant Hocaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Cevat Sevim, Hüseyin Ersoy, Girişimci Adayları ve Basın Mensupları katılımda bulundular.

31

32 TEKİRDAĞ PTT BAŞ MÜDÜRÜ CAFER ERSOY'DAN ÇORLU TSO BAŞKANI ENİS SÜLÜN'E ZİYARET Tekirdağ PTT Baş Müdürü Cafer Ersoy ve Tekirdağ PTT Merkez Müdürü Metin Şakrucu 02 Ocak 2014 Perşembe günü Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'e ziyarette bulundular.

33

34 ÇORLU KAHVECİLER ODASI'NDAN ÇORLU TSO'YA ZİYARET Çorlu Kahveciler Odası'nın Yeni Başkanı Yıldız Filiz, Başkan Yardımcısı Hasan Baltalı ve Onursal Başkan Metin Bak Odamız Meclis Başkanı Metin Akgün ve Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'e ziyarette bulundular. Çorlu Kahveciler Odası'nın seçimli genel kurulunda göreve gelen Oda Başkanı Yıldız Filiz yönetim kurulu üyelerini tanıtırken yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Oda yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, kendilerine yeni dönemdeki çalışmalarında başarılar diledi.

35

36 27 ARALIK 2013 TARİHİNDE TEKİRDAĞ RAMADA OTEL TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ STATÜSÜ KAZANAN OSB MÜTEŞEBBİS HEYETLERİ” TOPLANTISINA ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENİS SÜLÜN KATILDI. ►

37 ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİ VE İHTİSAS KOMİSYONLARI KARARLARI YÖNETİM KURULUMUZ TARAFINDAN GÖRÜŞÜLEREK; KARARLARA İSTİNADEN GEREKLİ YAZIŞMALAR VE İŞLEMLER YAPILMAKTADIR. Odamız 03.Meslek Komitesi’nin 26.12.2013 tarih ve 7 sayılı toplantı kararına istinaden; >- Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin çevre görevlilerine, danışmanlık firmalarına ve sanayicilere getirdiği yükümlülük hakkında interaktif bir eğitimin Odamızda düzenlenmesi için gerekli yazışmalar yapılmıştır. Odamız 14. Meslek Komitesi’nin 06.01.2014 tarih ve 8 sayılı toplantı kararına istinaden; >- 01-02 Mart günü yapılması planlanan “Üniversiteler-İş Dünyası İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini Tartışıyor” sempozyumu hakkında gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

38 ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİ VE İHTİSAS KOMİSYONLARI KARARLARI YÖNETİM KURULUMUZ TARAFINDAN GÖRÜŞÜLEREK; KARARLARA İSTİNADEN GEREKLİ YAZIŞMALAR VE İŞLEMLER YAPILMAKTADIR. Odamız 08.Meslek Komitesi’nin 14.01.2014 tarih ve 8 sayılı toplantı kararına istinaden; >- K Belgelerinin düzenleme yetkisinin, Odamıza ya da Çorlu’da uygun görülen bir makama verilmesiyle ilgili T.C. Ulaştırma Bakanlığı’na yazı yazılması hususunda; K Belgelerinde Odalara yetki verilmesine ilişkin 4925 sayılı Kanunun 35. maddesinin iptal edilmesi sebebiyle 30 Aralık 2013 tarihinden bu yana K Belgeleri ile ilgili işlem yapılamadığından, bu konuda yeniden yetki verilmesine ilişkin çalışma ilgili Bakanlık tarafından yürütülmekte ve kanun değişikliğinin TBMM’nin ilgili komisyonlarında görüşüldüğü ve kısa bir süre sonra Meclis gündemine alınacağı öngörülmekte olup, söz konusu yasal düzenlemeler kesinlik kazandırdığı takdirde, K Belgelerinin düzenleme yetkisinin Odamıza verilmesi ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yazı yazılacaktır. Odamız 11. Meslek Komitesi’nin 15.01.2014 tarih ve 8 sayılı toplantı kararına istinaden; >- İşletmelerin taksitsiz yaptıkları satışlarda sıkıntı yaşanmaması için kredi kartı taksitlendirme değişikliği ile ilgili çalışmanın tekrar gözden geçirilerek, taksitlendirmelerin devam etmesi hususunda gerekli yazışmalar yapılmıştır.

39 Saygılarımızla bilgilerinize sunarız. 23.01.2014 YÖNETİM KURULU ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI


"ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI 26 ARALIK 2013 – 23 OCAK 2014 FAALİYET RAPORU." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları