Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İ NSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA, KAVRAMLARA ve MÜESSESELERE SAHİP ÇIKMAK, M İLLİ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZMEK KONUSUNDA KAZANILMIŞ DENEYİMLERİ PAYLAŞABİLMEK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İ NSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA, KAVRAMLARA ve MÜESSESELERE SAHİP ÇIKMAK, M İLLİ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZMEK KONUSUNDA KAZANILMIŞ DENEYİMLERİ PAYLAŞABİLMEK."— Sunum transkripti:

1 İ NSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA, KAVRAMLARA ve MÜESSESELERE SAHİP ÇIKMAK, M İLLİ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZMEK KONUSUNDA KAZANILMIŞ DENEYİMLERİ PAYLAŞABİLMEK ve BERABERCE UYGULAYABİLMEK İÇTEN DİLEĞİYLE; “YENİ YILINIZI (2011) KUTLAR” ÖMRÜNÜZCE BAŞARILAR DİLER, S EVGİ ve SAYGILARIMIZIN KABULÜNÜ ARZ EDERİM. Dr. Cengiz ÖZDİKER cengizozdiker@rtuk.org.tr cengizozdiker@hotmail.com NASIL BİR YÖNETİCİ? ATATÜRK ve VATAN SEVGİSİ

2 ATATÜRK'ÜN VATAN SEVGİSİ MİLLİ MÜCADELE ANLAYIŞI "Biz milliyet fikirlerini tatbikte çok gecikmiş ve çok ilgisizlik göstermiş bir milletiz. Bunun zararlarını fazla faaliyetle telafiye çalışmalıyız... Çünkü tarih, hadiseler ve müşahedeler insanlar ve milletler arasında, hep milliyetin hakim olduğunu göstermiştir." "Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti; hissi, fikri, ve fiili olarak bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Milli mücadeleyi yapan, doğrudan doğruya milletin kendisidir; Milletin evlatlarıdır. Milli mücadelede şahsi hırs değil, milli izzeti nefs, gerçek saik olmuştur.” "TÜRK VATANI BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ"

3 Adaletli olmak Akıllı olmak Cesur olmak Cömert olmak yumuşak huylu olmak Vefalı olmak Doğru olmak Şefkat ve merhamet sahibi olmak Sabırlı olmak Affedici olmak Şükredici olmak Yavaş hareket edici olmak Bilgili olmak Namuslu olmak Vakar sahibi olmak ZulümBilgisizlikCimrilikİsraf Sözünde durmamak YalancılıkGıybetHiddet Kendini beğenmek Büyüklenmek Haset (çekemezlik) AcelecilikŞakacılık Gülmek (gereğinden fazla) Ahdi bozmak ( söz ve antlaşmalarına riayet etmemek. ) riayet etmemek. ) İYİ VASIFLAR (OLUMLU) NASIL BİR YÖNETİCİ (OLUMSUZ) ÇİRKİN HUYLAR (OLUMSUZ) EBU’NNECİB SÜHREVERDİ ve NAHİFİ MEHMED EFENDİ tarafından onikinci yüzyılda yazılmış ‘YÖNETENLERİN YÖNETİMİ’ adlı kitabından Dr. Cengiz ÖZDİKER tarafından uyarlanmıştır.


"İ NSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA, KAVRAMLARA ve MÜESSESELERE SAHİP ÇIKMAK, M İLLİ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZMEK KONUSUNDA KAZANILMIŞ DENEYİMLERİ PAYLAŞABİLMEK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları