Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İNSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İNSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA,"— Sunum transkripti:

1 İNSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA,
KAVRAMLARA ve MÜESSESELERE SAHİP ÇIKMAK, MİLLİ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZMEK KONUSUNDA KAZANILMIŞ DENEYİMLERİ PAYLAŞABİLMEK ve BERABERCE UYGULAYABİLMEK İÇTEN DİLEĞİYLE; “YENİ YILINIZI (2011) KUTLAR” ÖMRÜNÜZCE BAŞARILAR DİLER, SEVGİ ve SAYGILARIMIZIN KABULÜNÜ ARZ EDERİM. Dr. Cengiz ÖZDİKER ATATÜRK ve VATAN SEVGİSİ NASIL BİR YÖNETİCİ?

2 ATATÜRK'ÜN VATAN SEVGİSİ MİLLİ MÜCADELE ANLAYIŞI
"Biz milliyet fikirlerini tatbikte çok gecikmiş ve çok ilgisizlik göstermiş bir milletiz. Bunun zararlarını fazla faaliyetle telafiye çalışmalıyız... Çünkü tarih, hadiseler ve müşahedeler insanlar ve milletler arasında, hep milliyetin hakim olduğunu göstermiştir." "Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti; hissi, fikri, ve fiili olarak bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Milli mücadeleyi yapan, doğrudan doğruya milletin kendisidir; Milletin evlatlarıdır. Milli mücadelede şahsi hırs değil, milli izzeti nefs, gerçek saik olmuştur.” "TÜRK VATANI BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ" "Türk milleti, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.“ "Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür.“ "Millet sevgisi kadar büyük mükafat yoktur." "Yurt toprağı, sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin.“ Ulusal Önderimiz ATATÜRK’e Saygı ve Şükranla Dr. Cengiz ÖZDİKER

3 ÇİRKİN HUYLAR (OLUMSUZ)
NASIL BİR YÖNETİCİ İYİ VASIFLAR (OLUMLU) ÇİRKİN HUYLAR (OLUMSUZ) Adaletli olmak Akıllı olmak Cesur olmak Cömert olmak yumuşak huylu olmak Vefalı olmak Doğru olmak Şefkat ve merhamet sahibi olmak Sabırlı olmak Affedici olmak Şükredici olmak Yavaş hareket edici olmak Bilgili olmak Namuslu olmak Vakar sahibi olmak Zulüm Bilgisizlik Cimrilik İsraf Sözünde durmamak Yalancılık Gıybet Hiddet Kendini beğenmek Büyüklenmek Haset (çekemezlik) Acelecilik Şakacılık Gülmek (gereğinden fazla) Ahdi bozmak ( söz ve antlaşmalarına riayet etmemek. ) EBU’NNECİB SÜHREVERDİ ve NAHİFİ MEHMED EFENDİ tarafından onikinci yüzyılda yazılmış ‘YÖNETENLERİN YÖNETİMİ’ adlı kitabından Dr. Cengiz ÖZDİKER tarafından uyarlanmıştır.


"İNSANLARIMIZA, İLKELERE, KAYNAKLARA," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları