Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ACIBADEM Önce insan Önce sağlık.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ACIBADEM Önce insan Önce sağlık."— Sunum transkripti:

1 ACIBADEM Önce insan Önce sağlık

2

3 TARİHÇE 1991 Acıbadem Kadıköy Hastanesi
1995 Acıbadem Bağdat Caddesi Polikliniği 1996 Acıbadem Etiler Polikliniği 1999 Acıbadem Kadıköy Hastanesi ek hizmet binalarının hizmete girmesi 2000 Acıbadem Bakırköy Hastanesi 2001 Acıbadem Sağlık Grubu Merkez Laboratuvarı 2002 Acıbadem Eğitim ve Sağlık Vakfı Genetik Tanı Merkezi Çağrı Merkezi “Alo Acıbadem” Merkezi Bilgi Yönetim Sistemi Kalder Üyeliği EFQM Üyeliği 2003 Harvard Medical International İş Birliği Kordon Kanı Bankası ISO 9001 Kalite Sertifikası  Merkezi PACS (Radyoloji Sistemi) 2004 Acıbadem Sigorta Acıbadem LabMed Acıbadem Kozyatağı Hastanesi EFQM Mükemmellikte Kararlılık Sertifikası 2005 International Hospital İstanbul ve International Etiler Tıp Merkezi %50 Hissesi Alımı Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi Yeni Hizmet Binası Açılışı JCI (Joint Commission International) Kalite Akreditasyonu 2006 Acıbadem Bursa Hastanesi Acıbadem Kocaeli Hastanesi Acıbadem Labmed Adana 2007 Acıbadem Bağdat Caddesi, Acıbadem Etiler ve International Etiler poliklinikleri Tıp merkezi statüsüne geçt Acıbadem Üniversitesi kuruldu 2008 Acıbadem Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi  International Hospital İstanbul ve International Etiler Tıp Merkezi’nin %90 hissesi Acıbadem Sağlık Grubuna dahil oldu 2009 Acıbadem Maslak Hastanesi Acıbadem Adana Hastanesi Acıbadem Kayseri Hastanesi Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Kabul 2010 Acıbadem Eskişehir Hastanesi  Acıbadem Fulya Hastanesi  Konur Bursa Cerrahi Tıp Merkezi Makedonya'da bulunan Sistina Hastanesi"Affiliation"anlaşması2011 JCI Üçüncü Akreditasyon Göztepe Safak ve JFK Hastaneleri satın alma Acıbadem Levent Tıp Merkezi Konur Gemlik Tıp Merkezi Makedonya'da bulunan Sistina Hastanesine ortaklık2012 Acıbadem Bodrum Hastanesi Acıbadem Ankara Hastanesi Aile Hastanesi Bahçelievler

4 TANITIM 1991 yılından bu yana, genel amaçlı 16 hastane, 12 tıp merkezi ve poliklinikleri, merkez laboratuvar ve şubeleriyle Acıbadem, 2.200’ü hekim olmak üzere 'den fazla çalışanı ile yaygın biçimde hizmet veriyor. İleri Teknoloji ve Bilgi Sistemleri Ağı Tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar konusunda öncülük ederken, tıp teknolojisindeki son gelişmeleri de yakından takip eden Acıbadem, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “Hastane Bilgi Iletişim Sistemi” ile hastaneler arasında güçlü bir iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır. Kalite Çalışmaları Acıbadem Sağlık Grubu, kalite iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını güçlendirmek için Joint Commission International (JCI) akreditasyon standartları ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerini kullanmaktadır. JCI, ABD’de yaklaşık sağlık kurumunu akredite eden dünyanın en büyük akreditörü JCAHO’nun (Joint Commission on the Accrediation of Healthcare Organizations) uluslararası alanda faaliyet gösteren bölümüdür.Ayrıca, Acıbadem bünyesinde oluşturulan pek çok komite ve kurul sayesinde iç denetim mekanizmaları sağlanmakta ve kurum içi eğitimler ile kalite ve mükemmelliğe giden yolda süreklilik sağlanmaktadır .Etkinlikler Tıp bilimindeki son gelişme ve araştırmaları yakıdan izleyen Acıbadem, bu konuda da öncü bir misyon ve sorumlulukla hareket ederek, haftalık ve aylık bilimsel toplantılar, kurum içi ve dışı konuk konuşmacıların yer aldığı, geniş katılımlı konferanslar düzenlemektedir.Sağlık taramalarından doğuma hazırlık kurslarına, ilkyardım kurslarından diyabet eğitim programlarına, sağlık söyleşilerinden sigarasız yaşam, emzirme ve bebek bakımı, kalp hastaları için ameliyat öncesi ve sonrası eğitim programlarına kadar sayısız etkinlik gerçekleştirmektedir. Acıbadem Üniversitesi Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem sağlık ve eğitim Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde kuruldu. Türkiye’de bir sağlık grubu tarafından kurulan ilk üniversite olma özelliği taşıyan Üniversite’nin hedefi, grubun sağlık sektöründeki birikimini akademik ortama taşımak. Acıbadem Üniversitesi’nin vizyonu; eğitim ve öğretimde mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, etik değerlere önem veren bireyler yetiştiren, çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla hür düşünceyi yaşatan, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen bir akademik kurum olmak..Toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerinde büyük atılımlarla yolumuza devam ediyoruz

5 MİSYON Acıbadem Sağlık Grubu olarak misyonumuz, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak üzere;Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmak,Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,Kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları yetiştirmektir.

6 VİZYON Acıbadem Sağlık Grubu, Tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, Üstün nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı, Öncü uygulamalarıyla; Türkiye'ye model oluşturmayı ve dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

7 YÖNETİM KADROSU MEHMET ALİ AYDINLAR Yönetim Kurulu Başkanı
1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı yılında Dünya Genç Girisimcisi İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü yılında Ekonomıst Dergisi'nin düzenledigi "Yılın İş İnsanı" anketinde, "Yılın Erkek Girisimcişi" ve Dünya Gazetesi & İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından Yılın İşletmecisi seçildi. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu Türkiye’nin En Hızlı Balığı seçti. Sn. Aydınlar, 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığı En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. Sn. Aydınlar, spora katkılarından dolayı 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

8 PROF. DR. M. NECMETTİN PAMİR  Acıbadem Üniversitesi Kurucu Rektörü Acıbadem Sağlık Grubu Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölüm Başkanı İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1976 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi’nde Nöroşirurji uzmanlığını ve 1991 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nöroşirurji Profesörlüğü unvanını aldı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji A.B.D Başkanlığı ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nörolojik Bilimler Enstitü Müdürlüğünü yapan Sn. Pamir, 2008 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Rektörü olarak görevini sürdürmektedir.

9 ÇEVRE POLİTİKASI ASG Çevre Politikası
ASG misyonu ve vizyonu doğrultusunda kaliteli hizmet anlayışıyla çalışırken, çevreye saygılı, duyarlı ve sorumluluğun farkında olarak görevlerini yerine getirmektedir. Bu amaçla; Çevre ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uymakla beraber, JCI standartı içindeki çevre ile ilgili tüm gerekleri yerine getirir. Öncelikli hedef olarak tüm sağlık kuruluşlarında faaliyet sonucu oluşan atıkları tespit edip, atıkların hasta ve çalışan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde uzaklaştırılması için her kuruma özgü bir atık yönetim planı oluşturur. Bu plan doğrultusunda atıkları minimize etmeye çalışıp, geri kazanılabilenleri ayırır. Geri kazanılamayan atıkları kanun ve yönetmeliklere uygun olarak bertaraf için ilgili kurumlara teslim eder. Çevre sorumluluğunu kurumumuzda oluşturmak için tüm çalışanlarımız bilinçlendirilir ve bireysel sorumluluklarına göre eğitimlere tabi tutulurlar.

10 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
Eğitim Bursları Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı, Sağlık Bilimlerinde okuyan başarılı öğrencileri maddi/manevi desteklemek amacıyla her yıl belirli sayıda başarılı öğrenciye geri ödemesi olmaksızın burs vermektedir. Ayrıca her sene yurtiçi ve yurtdışı kongrelere katılan, bilimsel yayınlarda yer alan hekimlere de katkı sağlanmaktadır.    Palyaço terapisi  Acıbadem'in gönüllü doktor ve hemşire palyaçolarının görev aldığı tıbbi animasyon hizmetiyle, hastane ortamında yaşanan sıkıntıyı, kaygıyı, mutsuzluğu çocuklar ve yetişkinler için en aza indirgemeyi amaçlanmaktadır.    Temiz Eller Kampanyası  "Temiz Eller Hayat Kurtarır" sloganıyla el yıkama alışkanlığını arttırmaya ve el yıkamanın toplumsal bir alışkanlık haline gelmesini desteklemeye yönelik bir kampanya yapılmaktadır. El yıkama kampanyası kapsamında, el yıkama alışkanlığının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, bilinçlendirme eğitimleri, açık hava tanıtımları gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.    Kanser Destek Grupları  Kanser hastalığı ile yaşayanları, fiziksel ve psikolojik açıdan pek çok sorun beklemektedir. Oluşturulan "Kanser Destek Grupları” kanser tanısı konmuş, tedavi gören ya da takip sürecinde olan hastalara destek olmayı hedeflemektedir. Kanserle mücadele edenlere yönelik profesyonel destek verebilmek amacıyla kurulan gruplar, düzenli olarak psikolog eşliğinde toplanmaktadır.    E geçmiş olsun  Acıbadem'de tedavi gören hastalara yakınları tarafından gönderilen online “geçmiş olsun” dilekleri, TEMA Vakfı'na yapılan bağış sayesinde, asırlarca yaşayıp hayat verecek ormanlara dönüşüyor. Böylece önemli bir kaynak, toplum ve ülke için, aynı zamanda da Acıbadem dostları için, anlamlı ve kalıcı bir değere, ağaç fidanına dönüşüyor.    Terry Fox Koşusu  Terry Fox koşusu kanser araştırmalarının finansına destek sağlamak amacıyla her yıl yapılmaktadır. Bu koşu kemik kanserine yakalanarak henüz 18 yaşındayken sağ bacağı kesilen ve takma bacakla "Umut Maratonu"na katılan Terry Fox'un ölümünden bu yana düzenlenmektedir. Acıbadem, bu projeye destek vermektedir.    Bilimsel Toplantılar  Sağlık Bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek amacıyla, kurum içi ve kurum dışından konuşmacıların ve misafirlerin katıldığı hekim ve hemşirelere yönelik eğitim toplantıları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.  Toplum Sağlığına Yönelik Eğitimler  Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde pek çok farklı eğitim programı ve kurslar düzenlemektedir. Bel Okulu, İlkyardım Kursu, Doğuma Hazırlık Kursu, Diyabet Eğitimi ve Sigarasız Yaşam Programı gibi eğitimler verilmektedir.    Sağlık Söyleşileri  Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde farklı sağlık konularında, halka yönelik sağlık söyleşileri düzenlemektedir.  Sağlık Taramaları  Koruyucu hekimlik sorumluluğu kamuya açık etkinliklerle yerine getirilmektedir. Kan şekeri ölçüm taramaları, halka yönelik kanser taramaları, çocuklarda erken yaşta omurga eğriliklerini belirlemek için okullarda taramalar yapılmaktadır.  Hasta Eğitim Merkezi  2005 yılında Acıbadem Kozyatağı Hastanesi'nde hasta ve hasta yakınlarına yönelik bir Hasta Eğitim Merkezi açılmıştır. Merkezde her türlü güncel bilgi, sağlıkla ilgili farklı konularda süreli yayın, görsel materyal (CD/ DVD, video vb.) ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

11 YAYINLAR Acıbadem Hayat
Acıbadem Hayat dergisi, Acıbadem Sağlık Grubu'nun 1995 yılından beri yayınladığı Güncel Sağlık dergisine, 2010 yılında yeni biçim ve içerik verilerek oluşturulmuştur. 3 ayda bir yayınlanan Acıbadem Hayat, popüler bir sağlık dergisidir. Acıbadem hekimleri ile görüşülerek sağlık alanında bilinmesi gereken konulardan yeni tanı ve tedavi yöntemlerine kadar birçok bilgiyi sade, akıcı bir dille ve renkli bir formatla yansıtır. 55 bin basılan dergi, Acıbadem hastanelerinin hepsinde hastalara ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.  Harvard Tıp Fakültesi Sağlık Dizisi Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla, Amerika'da yayınlanan bazı sağlık kitaplarını Türk okuyucusuyla buluşturmaktadır. Acıbadem, işbirliği içerisinde olduğu Harvard kitaplarını da Türkçe olarak sunmaktadır.  Badem Çocuk Kitapları Acıbadem tarafından 4-7 yaş grubu çocuklar için özel olarak yaratılan kahraman "Badem Çocuk" ve hazırlatılan "Badem Çocuk" masal kitapları çocukların hastane ve doktor korkusunu yenmelerine yardımcı oluyor. Kitaplar hem sağlıkla ilgili temel bilgiler içeren hem de çocukların doktor ve hastane korkularını yenmelerine destek olan özel bir seri. Ülkemizde çocuk ve sağlık konusundaki en önemli eksikliklerden bir tanesi çocukların doğru sağlık bilgilerine ulaşamamalarıdır. Genellikle aileler çocukları 'doktora gidiyoruz' diye korkutarak negatif etkilerler. Oysa çocukların sağlık kuruluşlarıyla ilişkileri, onlar hastalandıklarında değil, sağlıklı birer yetişkin oluncaya kadar geçirdikleri büyüme sürecinde sürekli olmalıdır. Badem Çocuk masal kitapları serisinde sadece sağlık bilgileri anlatılmamakta, ailelerin sağlık konusunda çocuklarıyla ne şekilde iletişim kuracakları da örneklenmektedir. Kısacası; Badem Çocuk masal kitapları serisi, aileleri de eğiten onlara yol gösteren bir araçtır. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de aileler için basit sağlık rehberleri oluşturmaktır. Hikayeler, uzman hekimlerin denetiminde hazırlanmıştır.

12 HAZIRLAYAN MAHMUT KARACA MUSTAFA DOĞAN


"ACIBADEM Önce insan Önce sağlık." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları