Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Servet BASOL sb p 1 07 Aralık 1944 Perşembe Günü Chicago’da imzalanan ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Konferansı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Servet BASOL sb p 1 07 Aralık 1944 Perşembe Günü Chicago’da imzalanan ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Konferansı."— Sunum transkripti:

1 Servet BASOL sb p 1 07 Aralık 1944 Perşembe Günü Chicago’da imzalanan ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Konferansı Ilk Baskı

2 Servet BASOL sb p 2 ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Antlaşması İlk sayfa. 2ci dünya savaşının en kızgın döneminde dünyamız insanları için barış ve kardeşlik getirmesi dileği ile başlayan bu açılış çok anlamlı. Türkiye’nin üç katılımcı ile temsil edilmesi ise muhteşem.

3 Servet BASOL sb p 3 Sayfa 17 Sivil Havacılığın temelleri bu başlıklarla atılıyor. İleride Annex’lere dönüşecek olan temel konular işleniyor.

4 Servet BASOL sb p 4 Sayfa 48 Son sayfada imzaların alfabetik sıraya göre atılacağı vurgulanıyor.

5 Servet BASOL sb p 5 Sayfa 59 İşte Türkiye ve delegelerin imzaları. Yıl ICAO’nun kuruluşunda Türkiye, çok önemli bir yer sahibi.

6 Servet BASOL sb p 6 Katılımcı listelerinde Türk delegasyonu. Türkiye’den Ulaştırma Bakanlığı temsilcisi ve Devlet Havayolları Gen.Md. Katılmış.

7 Servet BASOL sb p 7

8 Servet BASOL sb p 8 ICAO tavsiyelerini kanunlaştıran ve hemen yürürlüğe koyan 2ci ülkeyiz.

9 Servet BASOL sb p 9 “5ci hak” dedikleri madde 5.

10 Servet BASOL sb p 10 Türkiye, tarih ve 4749 no’lu kanunla onaylamıştır. Resmi Gazete tarih ve 6029 sayılıdır. 4 Nisan 1947 Cuma günü resmen yürürlüğe girmiştir.


"Servet BASOL sb p 1 07 Aralık 1944 Perşembe Günü Chicago’da imzalanan ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Konferansı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları