Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MATERYALDE İŞLENEN DERSİN KAZAMINLARI 5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ  Çevresindeki ve ülkemizdeki doğal varlıkları tarihi mekanları nesneleri ve yapıtları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MATERYALDE İŞLENEN DERSİN KAZAMINLARI 5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ  Çevresindeki ve ülkemizdeki doğal varlıkları tarihi mekanları nesneleri ve yapıtları."— Sunum transkripti:

1

2 MATERYALDE İŞLENEN DERSİN KAZAMINLARI

3 5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ  Çevresindeki ve ülkemizdeki doğal varlıkları tarihi mekanları nesneleri ve yapıtları tanır kültürel öz örnekler verir aralarındaki benzerlikleri ve farklılıkları karşılaştırarak kültür öğelerinin insanların bir arada yaşamalarındaki katkısını fark eder.

4 6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ  Türk tarihinde kadının konumu ile ilgili örn kadın haklarının gelişimi açısından yorumlar

5 MALZEMELER

6

7 DEMİR ÇUBUKLAR

8 SPREY BOYA

9 BÜYÜK HAZIR SU KAPAKLAR

10 BÜYÜK ASİTAT KAGIDI

11 BİLGİLERİN BASILDIGI RULO HİLİNDE KAGIT

12 ÇEVİRME KOLUNU YAPMAK İÇİN DOLAP AYAĞI

13 İlk önce ahşabı sprey boya ile maviye boyadım. Mavi’yi seçme nedenim Öğrencinin dikkatini toplamasına yardımcı bir renk olmasıdır.

14 Daha sonra demir çubukların üzerine plastik hortumlar geçirdim. Demir kağıdı yırtmasın diye.Sadece plastik kullanmama nedenim dönme zorluğu olmasını engellemektir.

15 Bu sırada PowerPoint’de kazanımlarla ilgili bilgileri içeren iki dosya hazırladım. Ve bir inşaat çizimlerini basan bir yerde çıkarttırdım.

16 Su şişelerinin kapaklarının enini bıçakla daraltıp birbirlerine yapıştırdım. Ve ortalarından deldim. Kağıt sararken sağa sola kaymasın diye.

17 Demirleri ahşap çerçeveye geçirirken kapakları da atada kalacak şekilde taktım.

18 Daha sonra kağıdı bu demirlere yapıştırdım. Büyük boy asetat kağıtlarını üzerine yapıştırıp fazlalıklarını kestim.

19 VE İŞTE SİZLER İÇİN SON HALİ

20


"MATERYALDE İŞLENEN DERSİN KAZAMINLARI 5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ  Çevresindeki ve ülkemizdeki doğal varlıkları tarihi mekanları nesneleri ve yapıtları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları