Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YEMEK PROGRAMIMIZ AŞÇI:ELBRUZ ÖZDEM İ R ÇILGIN KURAB İ YE Bir çay barda ğ ı su Dokuz kaşık toz şeker Üç su barda ğ ı un Bir kap Kepçe Kabımıza unumuzu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YEMEK PROGRAMIMIZ AŞÇI:ELBRUZ ÖZDEM İ R ÇILGIN KURAB İ YE Bir çay barda ğ ı su Dokuz kaşık toz şeker Üç su barda ğ ı un Bir kap Kepçe Kabımıza unumuzu."— Sunum transkripti:

1

2 YEMEK PROGRAMIMIZ AŞÇI:ELBRUZ ÖZDEM İ R

3 ÇILGIN KURAB İ YE Bir çay barda ğ ı su Dokuz kaşık toz şeker Üç su barda ğ ı un Bir kap Kepçe Kabımıza unumuzu atıyoruz.Suyun yarısını döküyoruz.Sonra kepçemizle güzelce karıştırdıktan sonra ocakta 3 dakika pişiriyoruz.

4 İ ki yumurta Krema Çeşitli tatlar Çeşitli süsler Çeşitli kurabiye kapları Fırından yaptıklarımızı alıyoruz. Yumurtalarımızı kırıyoruz.Suyumuzun geri kalanını döküyoruz.Kurabiyelerimize şekil vermek için hamuru kaplara koyuyoruz.1,5 2 saat fırında duruyor.Sonra alıyoruz. Süslüyoruz.Sonra tam yapışması için fırında 15 dakika bırakıyoruz.Ve afiyetle yiyoruz.

5 ALFABE ÇORBASI Makarna Su Nane Tuz Baharatlar So ğ an İ lk önce bir tencere alıyoruz.Ardından suyumuzu içine döküyoruz.Nanelerimizi ve so ğ anlarımızı do ğ radıktan sonra içine atıyoruz.Makarnalarımıza şekil veriyoruz ve bir tepsiye koyup fırında 10 dakika duruyor.Çıkardı ğ ımızda hiç şekil veremeyece ğ iz.Ardından baharatlarımızı atıyoruz.E ğ er bizim ürünlerimizden alırsanız ALFABE ÇORBASINA ÖZEL bir çorba bulacaksınız.O çorbayı içine atıyoruz ve baharatlarımızla beraber tuzu döküyoruz.Ocakta 1 saat duruyor ve sonra çocuklarınız için e ğ lenceli bir çorba haline geliyor.

6 KONUŞAN SPAGETT İ Spagetti Su Bizim ürünümüz olan salça Spagettiyi alıyoruz ve hangi mesajı yazmak istiyorsanız yapıyorsunuz.Ardından onları tepsi ile salçalıyorsunuz.Spagettileri fırında 15 dakika bekletiyoruz.Sonra tencereye suyu döküyoruz.Salçalı OLMAYAN spagettileri atıyoruz.4 saat bekliyoruz.Ve size ne mesajlar gelecek bekliyoruz.

7 YAZARDAN B İ LG İ LER Yazar 9 yaşında e ğ lenceli bir yazar.Okulunu seviyor ve oyun oynamayı seviyor.En sevdi ğ i kitap KONRAD VEYA KONSERVE KUTUSUNDAN ÇIKAN ÇOCUK’tur.


"YEMEK PROGRAMIMIZ AŞÇI:ELBRUZ ÖZDEM İ R ÇILGIN KURAB İ YE Bir çay barda ğ ı su Dokuz kaşık toz şeker Üç su barda ğ ı un Bir kap Kepçe Kabımıza unumuzu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları