Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LÜTFEN SESLİ İZLEYİNİZ... “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...” “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LÜTFEN SESLİ İZLEYİNİZ... “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...” “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...”"— Sunum transkripti:

1

2 LÜTFEN SESLİ İZLEYİNİZ... “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...” “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...”

3 FİDAN DİKİYOR MUSUNUZ ? FİDAN DİKİYOR MUSUNUZ ? BU AY KAÇ AĞACIN DOĞMASINA KATKINIZ OLDU ? BU AY KAÇ AĞACIN DOĞMASINA KATKINIZ OLDU ?

4

5 KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE EDİLEN ŞU DÖNEMDE, (birden fazla yerde) AYNI ANDA BAŞLAYAN KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE EDİLEN ŞU DÖNEMDE, (birden fazla yerde) AYNI ANDA BAŞLAYAN ORMAN YANGINLARI ARTARKEN... ORMAN YANGINLARI ARTARKEN...

6 DÜNYAMIZLA NE KADAR AZ İLGİLENDİĞİMİZ GERÇEĞİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ. DÜNYAMIZLA NE KADAR AZ İLGİLENDİĞİMİZ GERÇEĞİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ.

7 YANGIN ÇIKARANLAR, NEYİ YAKTIKLARININ BİLİNCİNDE DEĞİLLER... YOK ETTİKLERİ ORMANLARLA BİRLİKTE, ALACAKLARI NEFESİN, İÇECEKLERİ SUYUN, BESİN VE YAŞAM KAYNAKLARININ YANI SIRA, EN AZ KENDİLERİ KADAR YAŞAMA HAKKI OLAN BAŞKA CANLILARIN DA YOK OLDUĞUNU ALGILAYAMIYORLAR.

8 BAŞLI BAŞINA BİR SERVET OLAN AĞAÇ VE ORMAN SEVGİSİ, ÇOCUKLUKTA AĞACIN VE ORMANIN YARARLARININ ANLAŞILARAK BENİMSENMESİYLE OLUŞUR. BAŞLI BAŞINA BİR SERVET OLAN AĞAÇ VE ORMAN SEVGİSİ, ÇOCUKLUKTA AĞACIN VE ORMANIN YARARLARININ ANLAŞILARAK BENİMSENMESİYLE OLUŞUR.

9 YAŞAMIMIZIN HER DÖNEMİNDE ORMANA GEREKSİNİM DUYACAĞIMIZI BİLİRSEK, HAYATIMIZ BOYUNCA KORUYACAĞIMIZ BU HAZİNELERİ DAHA DA ZENGİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞIRIZ.

10 Bakınız Büyük Önderimiz, ATATÜRK Orman Çiftliği’nde dolaşırken nasıl bir emir veriyor: “YEŞİLİ GÖRMEYEN GÖZLER, RENK ZEVKİNDEN MAHRUMDUR... BURASINI ÖYLE AĞAÇLANDIRINIZ Kİ, KÖR BİR İNSAN BİLE, YEŞİLLİKLER ARASINDA OLDUĞUNU FARK ETSİN...” Bakınız Büyük Önderimiz, ATATÜRK Orman Çiftliği’nde dolaşırken nasıl bir emir veriyor: “YEŞİLİ GÖRMEYEN GÖZLER, RENK ZEVKİNDEN MAHRUMDUR... BURASINI ÖYLE AĞAÇLANDIRINIZ Kİ, KÖR BİR İNSAN BİLE, YEŞİLLİKLER ARASINDA OLDUĞUNU FARK ETSİN...”

11 ATATÜRK ’ün HİÇBİR SÖZÜ, SÖYLEDİĞİ YER, YA DA ZAMANLA SINIRLI OLMADIĞINA GÖRE, ONUN, AĞAÇLANDIRMA EMRİNİ YERİNE GETİREBİLİYOR MUYUZ ? ATATÜRK ’ün HİÇBİR SÖZÜ, SÖYLEDİĞİ YER, YA DA ZAMANLA SINIRLI OLMADIĞINA GÖRE, ONUN, AĞAÇLANDIRMA EMRİNİ YERİNE GETİREBİLİYOR MUYUZ ?

12 FİDAN DİKMEK İÇİN ÇOK ZENGİN OLMAYA DA GEREK YOK..... FİDAN DİKMEK İÇİN ÇOK ZENGİN OLMAYA DA GEREK YOK.....

13 DÜĞÜNLERE, PANELLERE, CENAZELERE vs. GÖNDERİLEN ÇİÇEK ve ÇELENKLERE HER YIL SERVET HARCANIYOR........ DÜĞÜNLERE, PANELLERE, CENAZELERE vs. GÖNDERİLEN ÇİÇEK ve ÇELENKLERE HER YIL SERVET HARCANIYOR........ ÖNEMLİ GÜNLERDE SEVDİKLERİMİZ YA DA KUTLAMALARIMIZ İÇİN FİDAN DİKSEK, YAKILAN ORMANLARI DENGELEME ŞANSIMIZ OLABİLİR. ÖNEMLİ GÜNLERDE SEVDİKLERİMİZ YA DA KUTLAMALARIMIZ İÇİN FİDAN DİKSEK, YAKILAN ORMANLARI DENGELEME ŞANSIMIZ OLABİLİR.

14 BU KONUDA, FIRSAT YARATMAYA GÖNÜLLÜ OLALIM. ELBETTE Kİ “FİDAN BAĞIŞ MAKBUZU” ÇİÇEKLER KADAR HOŞ BİR GÖRSELLİK YARATMAYACAKTIR AMA AĞAÇ DÜNYALARA DEĞİŞİLMEYECEK BİR ARMAĞANDIR. BU KONUDA, FIRSAT YARATMAYA GÖNÜLLÜ OLALIM. ELBETTE Kİ “FİDAN BAĞIŞ MAKBUZU” ÇİÇEKLER KADAR HOŞ BİR GÖRSELLİK YARATMAYACAKTIR AMA AĞAÇ DÜNYALARA DEĞİŞİLMEYECEK BİR ARMAĞANDIR.

15 CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAMAK, HAYAT ŞARTLARIMIZI İYİLEŞTİRMEKLE MÜMKÜNDÜR VE BUNUN YOLLARINDAN BİRİ DE, YEŞİL HAZİNEMİZİ KORUMAK VE GENİŞLETMEKTİR. CENNETİ BU DÜNYADA YAŞAMAK, HAYAT ŞARTLARIMIZI İYİLEŞTİRMEKLE MÜMKÜNDÜR VE BUNUN YOLLARINDAN BİRİ DE, YEŞİL HAZİNEMİZİ KORUMAK VE GENİŞLETMEKTİR.

16 HAYDİ TÜRKİYE Küresel iklim değişikliğiyle mücadelede DÜNYAYA ÖRNEK OLALIM HAYDİ TÜRKİYE Küresel iklim değişikliğiyle mücadelede DÜNYAYA ÖRNEK OLALIM

17 HAYDİ TÜRKİYE... AYDINLIK GELECEĞİMİZ İÇİN FİDAN BAĞIŞI YAPALIM... HAYDİ TÜRKİYE... AYDINLIK GELECEĞİMİZ İÇİN FİDAN BAĞIŞI YAPALIM...

18 aslidincman@mynet.com


"LÜTFEN SESLİ İZLEYİNİZ... “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...” “BİR AĞAÇ DİKEN, ÖLÜMSÜZLÜĞE İNANIYOR DEMEKTİR...”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları