Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Speelgoed TURKIJE 2010 | ir. C.J.T.M. Postma- Koolen; G.R. Wind Q uiz!!!! ö ğrenilmiş olan derslere ilişkin sorular.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Speelgoed TURKIJE 2010 | ir. C.J.T.M. Postma- Koolen; G.R. Wind Q uiz!!!! ö ğrenilmiş olan derslere ilişkin sorular."— Sunum transkripti:

1 Speelgoed TURKIJE 2010 | ir. C.J.T.M. Postma- Koolen; G.R. Wind Q uiz!!!! ö ğrenilmiş olan derslere ilişkin sorular

2 Quiz Aşağıdaki ürünlerden hangileri Oyuncak Güvenliği Direktifi kapsamındadır? A.Bebek emzikleri. B.Bebek emzikleri ve oyuncak ayılar. C.Çocuk bisikleti (sele yüksekliği 62,5 cm’den fazla olan) ve oyuncak ayılar. D.Oyuncak ayılar.

3 Quiz Aşağıdaki ürünlerden hangileri Oyuncak Güvenliği Direktifi kapsamındadır? A.Paten, sıralı tekerlekli paten ve vücut kütlesi 20 kg’dan fazla çocuklar için tasarlanmış olan kaykaylar dahil, spor ekipmanları. B.Bir çocuğun ağırlığını taşıması için tasarlanmış olan su oyuncakları. C.Herkes tarafından kullanılması amaçlanmış olan oyun parkı malzemeleri. D.Sapanlar ve katapültler.

4 Quiz Aşağıdaki cümlelerden hangileri doğrudur: a.Uyumlaştırılmış standartlara uyulması zorunludur. b.Uyumlaştırılmış standartlara uyulması ihtiyaridir. A.Hem a hem b cümleleri doğrudur B.Her iki cümle yanlıştır C.A cümlesi doğrudur, b cümlesi yanlıştır D.A cümlesi yanlıştır, b cümlesi doğrudur NEN-EN 71-1

5 Quiz Aşağıdaki cümlelerden hangisi doğrudur: a.CEN’e ait CR 14379 Oyuncakların sınıflandırması isimli raporda oyuncak özelliklerinin çocukların yaşlarıyla eşleştirilmesi hakkında ipuçları verilmektedir. b.Bu dokümanın oyuncaklarla ilgili güvenlik standartlarıyla birlikte kullanılması gerekmektedir. A.Hem a, hem b cümleleri doğrudur B.Hem a, hem b cümleleri yanlıştır C.a cümlesi doğrudur, b cümlesi yanlıştır D.a cümlesi yanlıştır, b cümlesi doğrudur

6 Quiz Aşağıdaki cümlelerden hangileri doğrudur: a.Ürün bir oyuncak olarak değil, bir anahtarlık olarak kabul edilmektedir b.Oyuncağın çift işlevi vardır ve hem bir anahtarlık, hem de 36 aylıktan büyük çocuklar için tasarlanmış olan bir oyuncak olarak kabul edilmesi gerekmektedir A.Hem a, hem b cümleleri doğrudur B.Hem a, hem b cümleleri yanlıştır C.a cümlesi doğrudur, b cümlesi yanlıştır D.a cümlesi yanlıştır, b cümlesi doğrudur Bir mağazada denetim yaparken ucunda yumuşak bir oyuncak ayı olan bir anahtarlığa rastladınız.

7 Quiz Bir oyuncak mağazasında denetim yaparken yapı küplerine rastladınız. Kutunun altında, üzerinde “Uyarı: 36 aylıktan küçük çocuklar için uygun değildir” yazan bir etiket gördünüz. Üretici şartları yerine getirmiş midir? A.Evet. Üretici şartları yerine getirmiştir. B.Hayır. Üretici yaşi uyarısı ilie ilgili grafik uyarıyı kullanmayı unutmuştur. C.Hayır, tek başına yaş uyarısı yeterli değildir. Yanında oyuncağın 36 aylıktan küçük olan çocuklar tarafından kullanılması halinde oluşabilecek tehlikelere ilişkin kısa bir açıklamanın da olması gerekmektedir. D.Evet, bu yapı küpleri 3 yaşından büyük olan çocuklar için uygundur.

8 Quiz Bir oyuncak mağazasında denetim yaparken bu oyuncak trene rastladınız Bu oyuncağın oluşturması muhtemel tehlikeler nelerdir? A.Hiçbiri. Bu oyuncak 48 aylıktan büyük olan çocuklar için tasarlanmıştır. B.Hiçbiri. Bu oyuncak 3 yaşından büyük olan çocuklar için tasarlanmıştır. C.Oyuncaklarda ftalat ve ağır metallerin bulunması. D.Küçük parçaların kopması halinde boğulma tehlikesi olabilir.

9 Quiz A.Üretici oyuncağın üzerinde adını ve adresini belirtmemiştir. B.Yap-bozun bazı parçaları küçük parçalar silindirine sığmaktadır. C.Yap-boz üzerinde CE işareti yoktur. D.Yap-boz üzerinde yaş ile ilgili uyarı yer almamaktadır. Bir oyuncak mağazasında denetim yaparken bu yap-boza rastladınız Neden bu oyuncaktan bir numune almanız gerekir?

10 Quiz A. B. C. D. Bu oyuncaklardan hangilerinin ftalat içermesi muhtemeldir?

11 Quiz Aşağıdaki cümlelerden hangileri doğrudur: a.Çocuklar için tasarlanmış olan el işi kağıtlarının tutuşabilir olması uygundur. b.Banyo ördekleirnin DINCH içermesi uygundur. A.Hem a hem b cümlesi doğrudur B.Hem a hem b cümlesi yanlıştır C.A cümlesi doğrudur, b cümlesi yanlıştır D.A cümlesi yanlıştır, b cümlesi doğrudur

12 Quiz A.Küçük çocuklar için tasarlanmış olan oyuncaklarda boğulma tehlikesi yaratabilecek küçük parçaların olup olmadığını kontrol etmek için. B.Bir çıngırağın sapının bebek boğazına sığıp sığmadığını kontrol etmek için. C.Bir oyuncağa bağlı olan ipin fazla uzun olup olmadığını kontrol etmek için. D.Bir topun küçük çocuklarda boğulma tehlikesi oluşturması muhtemel olup olmadığını kontrol etmek için. Bu şablon ne için kullanılır?

13 Quiz Sonuçlar

14 Quiz Aferin!!


"Speelgoed TURKIJE 2010 | ir. C.J.T.M. Postma- Koolen; G.R. Wind Q uiz!!!! ö ğrenilmiş olan derslere ilişkin sorular." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları