Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

( ) ( Cevap esen rüzgârda ) 60’lı yılların efsane şarkısı. Rock sanatçıcı Bob Dylan ’ın eseri. Amerikan ve Dünya gençliğinin, Vietnam savaşına Karşı verdiği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "( ) ( Cevap esen rüzgârda ) 60’lı yılların efsane şarkısı. Rock sanatçıcı Bob Dylan ’ın eseri. Amerikan ve Dünya gençliğinin, Vietnam savaşına Karşı verdiği."— Sunum transkripti:

1

2 ( ) ( Cevap esen rüzgârda ) 60’lı yılların efsane şarkısı. Rock sanatçıcı Bob Dylan ’ın eseri. Amerikan ve Dünya gençliğinin, Vietnam savaşına Karşı verdiği sivil mücadelenin sembolü haline gelmiş olan şarkı. Blowin’ in the Wind Slayt geçişi müziğe ayarlanmıştır, akışına bırakın.

3 Bob Dylan bu şarkıyı bestelediğinde 21 yaşındaydı. 60'lı yıllar... Krizler, savaşlar, ırksal ve dinsel ayırımcılık, toplumsal çatışmalar, şiddet ve nefretin tırmanışa geçtiği yıllar... Şarkının sözleri, savaş, barış, merhamet, özgürlük konularında sorular soruyor. 50 yıl sonra da, zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde bu konulara umutlu bir yaklaşımla odaklanabilen sorular.

4 How many roads must a man walk down Ne kadar yol katetmeli bir adam Before they call him a man? Kendisine adam denmeden önce ?

5 How many seas must a white dove sail Kaç denize yelken açmalı bir beyaz güvercin Before she sleeps in the sand? Kumda uyumadan önce ?

6 How many times must the cannonballs fly Kaç kere uçuşmalı top mermileri Before they are forever banned? Sonsuza kadar yasaklanmadan önce ?

7 The answer my friend, is blowing in the wind... Cevap dostum, esen rüzgârda… The answer is blowing in the wind... Cevap esen rüzgârda.

8 How many years must a mountain exist Bir dağ kaç yıl var olmalı Before it is washed to the sea ? Denizle kucaklaşmadan önce ?

9 How many years can some people exist Bazıları kaç yıl var olabilir Before they’re allowed to be free? Serbest bırakılmadan önce?

10 How many times can a man turn his head İnsan kaç kere başını çevirebilir And pretend that he just doesn’t see ? Ve görmezden gelebilir ?

11 The answer my friend, is blowing in the wind... Cevap dostum, esen rüzgârda… The answer is blowing in the wind. Cevap esen rüzgârda.

12 How many times must a man look up Kaç kere yukarı bakmalı insan Before he can see the sky? Gökyüzünü görebilmek için ?

13 How many ears must one man have Kaç kulağı olmalı insanın Before he can hear people cry? İnsanların ağlayışını duyabilmek için ?

14 That too many people have died? Kaç ölüm olmalı bilinmesi için That too many people are dying? Ne kadar çok insanın öldüğünü?

15 The answer my friend, is blowing in the wind... Cevap dostum, esen rüzgârda… The answer is blowing in the wind. Cevap esen rüzgârda.

16 …The answer is blowing in the wind… …Cevap esen rüzgârda… Original tasarım : Anonim Uyarlama : Esgici Müzik: Bob Dylan - Blowin’ in the Wind Yorum : Peter, Paul & Mary


"( ) ( Cevap esen rüzgârda ) 60’lı yılların efsane şarkısı. Rock sanatçıcı Bob Dylan ’ın eseri. Amerikan ve Dünya gençliğinin, Vietnam savaşına Karşı verdiği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları