Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 2 3 ŞİİR Yaşamın şekillenmemiş adıdır. 4 Hayat; Gerçekleri sırtlayıp taşıyamayacak kadar ağır. Bir kuşun kanadına konup ta ona bile hissettirmeden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 2 3 ŞİİR Yaşamın şekillenmemiş adıdır. 4 Hayat; Gerçekleri sırtlayıp taşıyamayacak kadar ağır. Bir kuşun kanadına konup ta ona bile hissettirmeden."— Sunum transkripti:

1

2 1

3 2

4 3 ŞİİR Yaşamın şekillenmemiş adıdır.

5 4 Hayat; Gerçekleri sırtlayıp taşıyamayacak kadar ağır. Bir kuşun kanadına konup ta ona bile hissettirmeden uçabilecek kadar hafif!

6 5 ŞİİR; Her mısrasını yaşamaya çalışmak için nefes nefese koşturmayı göze alacak kadar dolu, Bütün yaşayışların sadece bir hayal olduğunu hissettirecek kadar boştur.!

7 6 Hayat; Koskoca ömürde "bir yalnız gün daha nasıl geçecek, şu saatler nasıl bitecek“ diye şikayet edebilecek kadar muamma! Göz açıp kapayıncaya kadar geçen sürede nihayete erebilecek kadar da basit!

8 7 ŞİİR; Kendini oluşturan her büyüyü, her cazibeyi, her rengi, yürekleri hoplatacak, kanlarımızı kaynatacak kadar parlak ve güzel! HAYAT Gözlerimizi acılarla, hüzünlerle, ayrılıklarla, ölümlerle buluşturduğumuzda, sadece iki renk! Gri ve siyah!

9 8 Hayat; Her anını tuvallere, yazılara, şiirlere, gösterilere döküp sergileyebileceğin kadar sanat! Tek bir uyanışta, görevinin tek bir oyundan ibaret tek bir rol olduğunu fark edebileceğin kadar da kısır ve monoton!

10 9 Hayat; Senin tek bir "evet" inle başkalarına bölüştürüp sunabileceğin, nefes alıp verişlerinle "paylaştırabileceğin" kadar hayret verici ve cömert! Tek bir "hayır" ınla herşeyi mahvedebileceğin, yok edebileceğin kadar da cimri ve densiz!

11 10 ŞİİR; Gerçek yaşam öykülerine katlanabilecek gücü bulup, daha da GÜZELE koşmanın adıdır.

12 11 Hayat; Sevmeyi bilecek, bilmiyorsa öğrenecek tadacak, sunacak, paylaşacak..ve böyle sevgilerle, bütün sevgileri çoğaltabilecek kadar anlam'lı...

13 12 Hayat; Gerçek yaşam öykülerine katlanmaya değecek kadar "Yaşanmaya değer" Hayat; onu kısaltmanın haksızlık olduğunu anlatacak kadar öğretici, Bir daha bulunmayacak, yaşanmayacak kadar "tek"...

14 13 Hayat Sadece senin dilediğin kadar uzun! Sadece Senin dilediğin kadar kısa! şiirse ”HAYATIN" öteki adıdır. Emre Tırtır seyyah5@hotmail.com

15 14


"1 2 3 ŞİİR Yaşamın şekillenmemiş adıdır. 4 Hayat; Gerçekleri sırtlayıp taşıyamayacak kadar ağır. Bir kuşun kanadına konup ta ona bile hissettirmeden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları