Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E-Posta Yönetim Araçları

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E-Posta Yönetim Araçları"— Sunum transkripti:

1 E-Posta Yönetim Araçları
E-Posta Yönetim Araçları, mail adreslerinizi tek bir yerden yönetebileceğiniz toplu ayar ve işlemlerinizi uygulayan basit arayüzlü, düşük boyutlu programlardır. Ev kullanıcıları için ücretsiz programlar olduğu kadar profesyonel E-posta yönetim programları da bulunmaktadır.

2 Mozilla Thundebird Thunderbird, Mozilla'nın ürettiği-geliştirdiği ücretsiz ve kaliteli bir programıdır. Thunderbird size daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli bir e-posta deneyimi sunuyor. Siz postalarınızı okurken, Thunderbird de virüsleri ve istenmeyen postaları gelen kutunuzdan uzakta tutar. Thunderbird'ü e-posta istemcisi ve besleme okuyucu olarak kullanabilirsiniz.

3 Mozilla Thundebird Özellikleri
Geliştirilmiş Filtreleme Özelliğiyle Arama > gönderen, etiket, kişi, zaman aralığı, dosya ve mail listesi filtrelerine göre aratabilir ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Posta Arşivi > Arşivleme özelliği sayesinde gelen e-postalardan saklamak istediklerinizi arşiv bölümünde saklayabilirsiniz Sekmelerle Ayrılan E-postalar > Böylece e-postalara çift tıklayarak her postayı ayrı bir sekmede açabilirsiniz Yeni Mail Kurulum Sihirbazı > Mail servislerindeki e-postanızı Thunderbird'e eklemek için sadece isim, e-posta ve şifrenizi girmeniz yeterli olacak. Yeni Posta Özeti > Birden fazla posta seçerek sadece özetlerine bakabilirsiniz. Aktivite Yöneticisi > Thunderbird tüm işlemleri sizin için kaydeder ve yönetimini tek bir alandan yürütmenizi sağlar.

4 Mozilla Thundebird Özellikleri
Otomatik Güncelleme > yüklenebilecek bir güvenlik güncellemesi varsa sizi haberdar eder. Eklentiler >yüzlerce eklenti sayesinde , IP üzerinden sesli görüşmeler yapma, müzik dinleme ve adres defterinizdekilerin doğum günlerinin takip etme gibi farklı alanlarda yardım edebilir. Küresel Aramayla Otomatik Tamamlama > Global Arama alanında arama yaparken Thunderbird adres defteri üzerinden tamamlama özelliğiyle " e-postayı bulmanıza yardımcı olacak Akıllı Dosyalar > Farklı e-posta hesaplarınızdan gelen postaları özelliklerine göre tek bir dosyada birleştirebilirsiniz.

5 Microsoft Outlook Outlook, Microsoft'un popüler verimlilik ve ofis yazılım paketi olan Microsoft Office altında yer alan başarılı yazılımlardan bir tanesidir. Outlook yardımıyla e-posta hesaplarınızı, tüm kişi listelerinizi, yapmanız gereken işleri ve randevularınızı tek bir yerden kolayca kontrol edebilirsiniz.

6 Microsoft Outlook Özellikleri
Program, Microsoft firmasının office ürünleri içerisinde yer almaktadır.Office ürünleri Ücretli olup programramda ücretli olmaktadır. Microsof Outlook, mail istemcisi olmak Dışında gerektiğinde notlarınızı tutabileceğiniz bir ajanda, telefon numaralarını kaydede bileceğiniz rehber ve önemli olaylar, etkinlikler gibi aktiviteleri size bildiren bir hatırlatıcı Görevi de görebiliyor. Office paketi içerisinde alabileceğiniz programı bağımsız olarak tek Başına almak isterseniz ücreti 299,99 TL

7 Microsoft Outlook Özellikleri
Sahip olduğu takvim özelliği sayesinde aynı zamanda bir ajanda ve görev yöneticisi görevi de gören program ile isterseniz takviminizi diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve kişilerin boş günlerinizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Gelişmiş arama seçenekleri sayesinde sadece e-postalarınızı değil kişilerinizi ve görevlerinizi de arayabilirsiniz.

8 Microsoft Outlook Mail Kurulumu
Outlook mail kurulumu için Dosya -> Bilgi -> Hesap Ekle butonu tıklıyoruz.. İsterseniz E-Posta Hesabı nı seçip gerekli alanları doldurarak İleri butonuna tıklayabilirsiniz, eğer El ile Yapılandırmak istiyorsanız sonuncu seçeneği seçiyoruz ve İleri tıklıyoruz.

9 Microsoft Outlook Mail Kurulumu
E-posta iletisi göndermek ve almak için «Internet E-posta» seçeneğini seçiyoruz ve İleri diyerek bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

10 Outlook Mail Sunucu Bilgileri
Adınız : Mail gönderdiğinizde gözükmesini istediğiniz isim E-Posta Adresi : Outlook eklemeye çalıştığınız hesabın tamamını Hesap Türü:  POP3 seçiyoruz. Gelen ve Giden Posta sunucusu: Google sunucularını yazıyoruz. Kullanıcı Adı : Bu kısma tekrar mail adresinizi giriyorsunuz, aslında yukarıda siz girince kendisi otomatik oraya yazıyor. Parola: Mail şifrenizi giriyorsunuz.

11 Hesap Ayarlarını Sına İleri butonuna tıklıyoruz. Hesap ayarlarınızı kontrol eden aşağıdaki gibi küçük bir pencere gelecektir. Burada görevlerin her ikiside başarılı bir şekilde tamamladı yani Yukarıdaki gibi bir ekran geliyorsa kurulum başarı ile tamamlanmıştır ve e-posta hesabını- zı artık yönetebilirsiniz.

12 Outlook Genel Bakış Mail kurulumundan sonra programın genel görünüşü bu şekildedir.Sol taraftan mail,ajanda Rehber ve görevleri yönetebiliyoruz. Üst sekmeler; Home >> yeni mail, gereksiz eposta, kurallar, OneNote, okunmamış mail, kategori vb.. Send/Receive >> Gönderilen/Alınan mailler, Toplu mail, Folder >> Yeni klasör oluşturma, kuralları çalıştırma, Arşivleme Seçenekleri, klasör silme View >> Programın ve component’ların görünümünü kişiselleştirebiliryosunuz.

13 Gmail Notifier Pro Gmail Notifier Pro, temel olarak Gmail hesaplarınızı kontrol edip yeni geldiğinde uyaran bir uygulamadır. Gmail desteğinin yanında Yahoo Mail, Outlook.com (Hotmail), Microsoft Exchange hesapları (POP3, IMAP) desteği de bulunmaktadır.Birden fazla Gmail hesabını destekler. Her bir Gmail hesabından gelen leri farklı renklerde bildirim penceresinde göstererek kolayca ayırdedebilmenizi sağlar.

14 Notifier Pro Özellikleri
uyarısı dışında program Facebook, Twitter, Google+ ve diğer Google servislerinden (Drive, Calendar vs.) gelen uyarı, hatırlatma ve bilgi mesajlarını da tek bir program üzerinden alabilmenize yardımcı olur. Tüm bunların yanında RSS okuyucu olarak da görev yapar. 

15 Notifier Özellikleri Programın tema desteği de bulunmakta. Yapabileceğiniz çeşitli ayarlarla tercihlerinize göre programı kişiselleştirebilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcut ve taşınabilir özellikte. Programın ücretsiz sürümü 2 adede kadar Gmail hesabını destekliyor. Daha fazla hesap tanımlayabilmek için programı 13$ karşılığında satın alabiliyorsunuz.

16 Dream Mail DreamMail bir e-posta istemci yazılımıdır. Bir grup çinli yazılımcı tarafından yazılan ve Geliştirilen program çeviriler sayesinde Çince harici başka dil desteklerine de sahip (daha Türkçe dil dosyası yok) bir yazılım.Kullanışlı ve e-posta raporu izlemesinin yanınnda SMTP, eSMTP, POP3, Hotmail, Yahoo gibi sunucu ve siteleri destekler.

17 Dream Mail Özellikleri
Program için öncelikle bir hesap tanımlaması yapmalısınız. Bu hesabı daha sonra silebilir, değiştirebilir, düzenleyebilir ve yeni hesaplar ekleyebilirsiniz.Program içinden gelen postalarınıza bakabilir, silebilir ve posta süzgeci kurarak önemsiz ve reklam amaçlı postaların gelmesini engelleyebilirsiniz.

18 Dream Mail Özellikleri
Tamamen Ücretsiz ve Güncel Çoklu hesap, çoklu kullanıcı: Program içinnden birden çok kullanıcı ve hesap açılabilir, silinebilir ve değiştirilebilir. Antispam süzgece : Gelen postaları denetleyerek reklam amaçlı postaların doğrudan önemsizler klasörüne gönderilmesi sağlanabilir. Veritabanı: Veritabanı yedeklenebilir ve yedeklenen veritabanı geri yüklenebilir. RSS: Haber siteleri ve blog sayfalarından özet akışlara bakabilir ve özet bilgilere hızlıca Ulaşabilirsiniz. Oturum Yönetimi : Parola koruma desteği sayesinde oturum açabilir ve bu oturumdan Mail adreslerinizi yönetebilirsiniz. İleti Sembolleri : Gelen iletileri, ileti durumuna göre resim ve bayraklarla gösterebilirsiniz Vekil Sunucu(Proxy): Vekil sunucu desteği sağlamakta...

19 Eudora Eudora, en çok kullanılan ve beğenilen profesyonel bir E-Posta istemcilerinden birisidir. Çoklu adres kontrolü özelliği, adres defteri entegre edilebilir sistemi ve başarılı filtreleri, yeniden yönlendirmeleri, iletme seçenekleri ile gelişmiş bir elektronik posta programıdır.

20 Eudora Özellikleri Eudora, bir mail aracı fakat sadece mail alıp göndermek dışında birçok özellik sunuyor. Eudora Özellikleri : • ScamWatch: Phishing denilen kandırma yoluyla özel ve genellikle maddi durumlar ile ilgili hesaplarınızı ele geçirmek isteyen zararlı mailleri bildirir. • OpenSSL: Eğer sunucunuz destekliyorsa güvenli protokolden mail alıp vermenizi sağlar. • Geliştirilmiş IMAP: Bu özelliği sayesinde dilediğiniz bilgisayardan maillerinize ulaşabilir hatta senkronizasyon yapabilirsiniz...

21 Eudora Özellikleri Deneme süresi bittiğinde iki seçenek
karşınıza çıkıyor: Programı satın almak veya programı reklam bannerları izleyerek kullanmaya devam etmek. Programı satın almak için 49.95$ ödemeniz gerekmektedir Çoklu E-Posta hesabı desteği Gelişmiş E-Posta filtreleme IMAP desteği Kolay kullanılabilir arayüz ve E-Posta hesabı oluşturma sihirbazı Spam Postalara karşı çözümler

22 Samet Mert Karaçoban Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler...
Kaynaklar: Programlar: Mozilla Thunderbird => Microsoft Outlook => office.microsoft.com Dream Mail =>


"E-Posta Yönetim Araçları" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları